Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Chiang Mai

Znajdź nas w social mediach

cziangmai
Posążek Buddy
Fot. SXC

Drugie co do wielkości miasto Tajlandii może poszczycić się siedemsetletnią historią. Przez 200 lat władzę nad miastem sprawowali Birmańczycy, co spowodowało, iż wpływy birmańskie są do dziś bardzo silne - obejmują sztukę, architekturę, a nawet kuchnię.

Chiang Mai to największe i najważniejsze miasto na północy Tajlandii, drugie co do wielkości miasto kraju. Położone w żyznej dolinie rzeki Ping miasto rozwijało się bardzo szybko już od samego zarania swoich dziejów, czyli od 1296 roku, kiedy to założył je krój Mengrai. Chiang Mai przez stulecia było stolicą państwa Lanna. To państwo już nie istnieje, jednak wpływy jego kultury widoczne są do dnia dzisiejszego. W Chiang Mai niemal wszystko jest nieco inne niż w pozostałych częściach Tajlandii: inne świątynie, inna muzyka, inne jedzenie, nawet język różni się nieco od tajskiego używanego w centralnej Tajlandii. W Chiang Mai pojawiły się już szerokie ulice i nowoczesne budynki, jednak w odróżnieniu od Bangkoku miasto nie przygniata swoim ogromem, tłumami ludzi i nie sprawia wrażenia betonowej dżungli.

Stare miasto w Chiang Mai jest wyraźnie widoczne na każdej mapie: otacza je kwadratowa fosa, której brzegi mają długość 2 km. Wewnątrz tego kwadratu zgromadzone są najważniejsze świątynie w Chiang Mai: Wat Chiang Mun - najstarsza świątynia wzniesiona w 1296 roku przez króla Mengrai; Wat Phra Singh - największa świątynia w mieście, druga (po Wat Doi Suthep) co do ważności; Wat Chedi Luang - powstała w 1401 r., przez 84 lata przechowywano tutaj statuetkę Szmaragdowego Buddy; Wat Jet Yod - świątynia wzrorowana na hinduskiej świątyni Mahabodhi, wybudowanej w miejscu, w ktorym Budda osiągnął oświecenie.
Jednak najważniejszą świątynią Chiang Mai i największą atrakcją miasta jest wspaniała świątynia Wat Phra That Doi Suthe

Dziś Chiang Mai pełni rolę stolicy i centrum usługowego północnej części kraju. Miasto znane jest z licznych festiwali, gościnnej atmosfery i pięknych świątyń.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Chiang Mai. Jeśli wybierasz się do Chiang Mai nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Chiang Mai!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź