Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Bangkoku

Znajdź nas w social mediach

Wielki Pałac Królewski i świątynia Wat Phra Keo

Wat_Phra_Keo
Wat Phra Keo
Fot. Sxc.hu

Pałac Królewski jest kompleksem budynków, służących jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII do połowy XX wieku. Po śmierci króla Anandy Mahidola w Wielkim Pałacu w 1946, król Bhumibol Adulyadej zmienił królewską siedzibę na pałac Chitralada. Budowa Wielkiego Pałacu rozpoczęła się w roku 1782, gdy u władzy był Rama I. Kompleks pałacowy znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Menam, stanowiącej naturalną granicę kompleksu. Z pozostałych stron teren Wielkiego Pałacu ogrodzony jest murem obronnym o łącznej długości 1900 metrów. Teren kompleksu zajmuje powierzchnię 218.400m². Integralną częścią Pałacu jest najważniejszy obiekt sakralny w królestwie - świątynia Wat Phra Keo, znana również jako Świątynia Szmaragdowego Buddy. Została ona wybudowana w 1902 r. Budynek mieści mnóstwo posągów Buddy ze złota, srebra i kamienia, a nad wszystkim góruje... szmaragdowy Budda na złotym cokole z baldachimem o pięciu parasolach oraz  drugi, naturalnej wielkości Budda z lanego złota, ważący 75 kg, rzeźbiony i zdobiony drogimi kamieniami. Posadzka świątyni pokryta jest w całości płytkami ze srebra, ściany zaś inkrustowane są malowidłami, przedstawiającymi oczywiście sceny z życia Buddy.  

Świątynia Wat Pho

Znana jest także jako Wat Phra Chetuphon, czyli "Świątynia Leżącego Buddy" (czasem opisywana jako "Świątynia Odpoczywającego Buddy"). Wat Pho jest jedną z największych (powierzchnia: 80.000m²) i najstarszych (pochodzi z XVI w.) świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda. Pozłacany posąg ma 75 metrów długości. 

Świątynia Wat Traimit

Świątynia Złotego Buddy kryje jeden z największych skarbów Tajlandii. To wysoki na ponad trzy metry posąg Buddy. Początkowo sądzono, że statua jest wykonana z pozłacanego gipsu. Faktycznie jednak, ważący 5,5 tony posąg zrobiony jest w całości ze złota...

Świątynia Wat Suhat

Budowa świątyni została zapoczątkowana w 1807 roku przez Ramę I i trwała przez blisko trzydzieści lat. Kompleks świątynny słynie ze wspaniałych fresków i otaczających ją pagód chińskich. Ogromne wrażenie robi gigantyczna czerwona brama - pomnik stojący przed głównym wejściem. Warto wspomnieć, że bogato rzeźbione centralne drzwi świątyni zostały wykonane osobiście przez króla Ramę II.

Pałac Wang Na

Wang Na czyli "Pałac Drugiego Króla", dziś mieści Muzeum Narodowe oraz świątynię Wat Mahathat - najważniejszy ośrodek myśli buddyjskiej w południowo-wschodniej Azji, oraz pałac Wimam Mek - ulubioną rezydencję Króla i największy na świecie budynek ze złotego teku. W Muzeum Jima Thompsona można podziwiać wspaniałą kolekcję sztuki azjatyckiej, 200-akrowe muzeum na otwartym powietrzu zwane starożytnym miastem, w którym znajdują się drewniane wioski, świątynie i targowiska oraz kilkadziesiąt w pełni zrekonstruowanych zabytków Tajlandii. Ponadto trzeba zobaczyć największą na świecie farmę krokodyli - Samut Prakan z ponad 10 000 okazami krokodyli o różnych kształtach i rozmiarach, a także farmę węży Instytutu Pasteura.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!