Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Bangkoku

Znajdź nas w social mediach

W Bangkoku są obecnie dwa lotniska:

Lotnisko Bangkok Suvarnabhumi (BKK) – Międzynarodowy port położony 25 km na wschód od centrum Bangkoku. Jest największym lotniskiem Tajlandii i jednym z największych na świecie. Port Suvarnabhumi może obecnie obsłużyć 45 mln pasażerów, a docelowo, po dodaniu dwóch pasów startowych - 100 mln. Obsługuje loty międzynarodowe i część lotów krajowych.

 

Lotnisko Don Muang (DMK) – Do niedawna największy port lotniczy Tajlandii, położony około 24 km na północ od Bangkoku. Obecnie obsługuje ruch krajowy i czarterowy. We wrześniu 2006 funkcję międzynarodowego portu lotniczego Bangkoku oraz desygnację BKK przejął od portu Don Muang nowo wybudowane pobliskie lotnisko Bangkok-Suvarnabhumi. Jednak usterki nawierzchni pasa startowego, wady konstrukcyjne i ich naprawy oraz przeciążenie ruchem pasażerskim nowego portu lotniczego Suvarnabhumi, spowodowały ponowne otwarcie portu Don Muang dla ruchu krajowego i czarterowego (pod desygnacją DMK).

Oba lotniska są od siebie oddalone o około 30 km. Lecąc przez Bangkok, warto sprawdzić na bilecie, z którego lotniska odlatuje linia lokalna - BKK czy DMK. Jeśli z BKK, to znaczy, że po odprawie wizowej i odebraniu bagażu należy kierować się do terminalu krajowego – "Domestic Terminal". Komunikacja wewnątrz lotniska jest ułatwiona przez ruchome chodniki, schody oraz windy. Jeśli lot lokalny odbywa się z lotniska Don Muang (DMK), pasażer ma do pokonania odległość około 30 km.

Komunikacja

TAXI

aksówki są dostępne na drugim piętrze terminalu. Dojazd taksówką na lotnisko kosztuje ok. 300 baht + opłaty za lotnisko i autostradę, razem ok. 500 baht i trwa 45 minut (maksymalnie 1 godzinę).

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy odjeżdżają z Public Transport Center (PTC). Do dyspozycji pasażerów jest bezpłatny autobus kursujący pomiędzy terminalem a Centrum Transportu (PTC) co kilka minut, podróż zajmuje maksymalnie 10 minut. Po dojechaniu do Centrum Transportu należy wsiąść w autobus nr 554 lub 555. Bilet kosztuje 35 baht, autobusy kursują co 30 minut, a podróż trwa około 1 godziny (czasem nieco dłużej, w zależności od natężenia ruchu na autostradach w Bangkoku).

TRANSPORT KOLEJOWY

Pod koniec 2009 roku została uruchomiona ekspresowa kolej nadziemna Airport Express, która z prędkością 160km/h może przetransportować podróżnych do centrum Bangkoku w 15 minut. Oprócz tego SRT oferuje połączenie pociągami podmiejskimi pomiędzy Hua Takhe (stacja położona najbliżej lotniska Suvarnabhumi na wschodzie) i północnymi przedmieściami miasta Rangsit, przez centrum Bangkoku i przez stare lotnisko Don Mueang. Pociąg również łączy się z BTS i MRT na stacjach Phaya Thai i Phetchaburi. Bilet kosztuje 30 baht. Linia autobusowa łączy lotnisko ze stacją Hua Takhe. Koszt biletu to 15 baht.

Główni przewoźnicy

Do Bangkoku można dolecieć następującymi liniami lotniczymi: Aeroflot, Aeroméxico, Aerosvit, Air China, Air France, Air India, British Airways, Cathay Pacific, China Airlines, KLM, Lufthansa, Swiss International Air Lines, Turkish Airlines, Thai Airways.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!