Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Tajlandii

Znajdź nas w social mediach

W Tajlandii jest ponad 20 lotnisk, stąd podróżowanie po tym kraju samolotem jest wygodne i stosunkowo tanie. Głównymi przewoźnikami są linie Thai Airways oraz Bangkok Airways. Przewoźnicy latają na ponad 30 trasach do niemal do wszystkich krańców Tajlandii. Wybierając samolot w Tajlandii, masz gwarancję, że dotrzesz na miejsce znacznie szybciej, niż jakimkolwiek innym środkiem transportu. Dzięki tanim lotom w Tajlandii możesz zaoszczędzić nie godziny, ale nawet kilka dni podróży. Przykładowo lot z Chiang Mai do Phuket zabiera dwie godziny - jeśli jedzie się krętą trasą pociągiem autobusem, potrwa ona kilka dni.

Tajlandia ma bardzo sprawny system komunikacji kolejowej, a bilety są niedrogie. W dodatku pociągi dalekobieżne są zadbane i czyste – o co w krajach wschodu często trudno. Warto wiedzieć, że między Bangkokiem a Singapurem kursuje Orient Express. Czterodniowa podróż tym luksusowym pociągiem kosztuje około 1200 dolarów.

Tajlandia ma także bardzo rozbudowaną sieć połączeń autobusowych. Na krótszych trasach to zdecydowanie najwygodniejszy środek podróżowania po kraju. Między dużymi miastami połączenia obsługują nowoczesne, klimatyzowane autobusy. No krótszych – mniejsze turystyczne.

Specyficzne dla Tajlandii jest to, że gdziekolwiek znajduje się przyzwoity szlak wodny, czeka tam na podróżnych elegancka łódź długorufowa - znak firmowy tego przepięknego kraju. Oczywiście jakość łodzi i świadczonych przez miejscowych usług w tym zakresie jest różna i warto wcześniej przyjrzeć się wybranemu środkowi transportu wodnego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!