Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do PhuketOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2020Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 2776Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2895Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 2922Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3617Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 3730Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 3939Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4522Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 5197Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Phuket

Znajdź nas w social mediach

phuket
Plaża na wyspie Phuket
Fot. mst7022

To zarazem nazwa największej wyspy Tajlandii oraz miasta będącego jej stolicą. Phuket jest nie tylko największą, ale także najbardziej znaną i popularną wśród turystów wyspą. Obcokrajowcy spotykani na Phuket to właściwie przekrój przez całe społeczeństwo: są tu samotni mężczyźni w średnim wieku (hmmm...), nowożeńcy oraz całe tłumy surferów i nurków. Swoją popularność wyspa zawdzięcza przepięknemu Morzu Andamańskiemu, na którym leży, piaszczystym plażom oraz doskonałej bazie turystycznej. Wszystko tu jest świetnie zorganizowane i dopięte na ostatni guzik.

Wybierając Phuket jako cel swoich wakacji sami nie zdajemy sobie sprawy, ile atrakcji na nas czeka. Jeśli nie starcza nam leżenie na plaży, wcale nie będziemy rozczarowani. Wyspa jest destynacją odpowiednią także dla tych, których rozpiera energia. Na zachodnim wybrzeżu Phuket znajduje się prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Wyposażenie można kupić w jednym z niezliczonych sklepów lub wypożyczyć. Najlepsza pora na nurkowanie to okres od grudnia do maja. Oprócz tego warto spróbować kajakarstwa i żeglarstwa. Ci, którzy wolą zostać na suchym lądzie mogą nauczyć się jazdy konnej. Galop wśród pięknych krajobrazów – można pozazdrościć. To tylko niektóre spośród aktywnych propozycji spędzania wolnego czasu.

Zdawać by się mogło, że takie miejsce jak Phuket nie ma zbyt długiej historii. Nic bardziej błędnego! Wyspa już od dawien dawna przyciągała ludzi, nawet z najdalszych zakątków świata. Według ustaleń geologów, przed milionami lat Phuket nie było wyspą: stanowiło część lądu, ale w wyniku działania sił natury zostało odłączone. Autorem pierwszej oficjalnej wzmianki o Phuket był Ptolemeusz, wybitny grecki uczony II wieku. W swoim największym dziele, „Geografii”, zawarł niezwykłe jak na swoje czasy przemyślenia i odkrycia. We wczesnym średniowieczu symbolem Phuket stał się pies. Dopiero od XIII wieku te tereny zostały opanowane przez Tajlandię. Niezwykle wzrosło wówczas znaczenie wyspy. W jej ziemi kryło się bardzo wiele zasobów naturalnych, słynęła też z przypraw i ambry.

XVII wiek to okres współzawodnictwa Anglików, Francuzów i Holendrów o zdobycie wpływów na Phuket i stanie się jej partnerem handlowym. Zainteresowanie przybyszów z Europy wzbudzały przede wszystkim bogate złoża cyny. W 1681 roku gubernatorem wyspy mianowano Renée Charbonneau. W 1785 roku Phuket zostało zaatakowane przez Birmańczyków. Ich przygotowania do ataku zauważył kapitan brytyjskiej floty, Francis Light, i uprzedził mieszkańców wyspy o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Podczas trwającego miesiąc oblężenia obroną kierowała żona zmarłego na krótko wcześniej gubernatora, Than Phu Ying Chan wraz z siostrą Mook. 13 marca 1975 roku wojska birmańskie zostały zmuszone do odwrotu, a siostry zdobyły sobie sławę narodowych bohaterek.

Phuket zostało dotknięte prawdziwą tragedią w 2004 roku. 26 grudnia miało miejsce podwodne trzęsienie ziemi o niewyobrażalnie wielkiej sile – 9 stopni w skali Richtera. To właśnie to zdarzenie wywołało tsunami. Fale sięgały nawet 15 metrów i dokonały ogromnych zniszczeń. Szacunkowe dane podają, że w całej Tajlandii zginęło wówczas 11 tysięcy osób, głównie na wyspie. Infrastruktura turystyczna doznała sporego uszczerbku, ale już tydzień później 80% hoteli działało z powrotem.

Mieszkańcy Phuket utrzymują się właściwie całkowicie z wpływów z turystyki, dlatego nie można się dziwić uwadze, jaką przykładają, by zapewnić turystom komfortowe warunki podczas pobytu. Organizowane jest tu wiele festiwali i imprez kulturalnych, a egzotyczny klimat stanowi dodatkową atrakcję. Phuket to świetne miejsce na wypoczynek dla każdego, kto chce odpocząć od kapryśnego polskiego klimatu.

Jeżeli masz ochotę odwiedzić plaże, na których kręcono filmy o Jamesie Bondzie, Phuket spełni Twoje marzenie. Z portalem Tanie-Loty.com.pl wyprawa na największą tajlandzką wyspę będzie naprawdę udana! Oferujemy bilety lotnicze do Phuketw atrakcyjnych cenach! Sprawdź nasze promocje lub skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Phuket.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!