Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Wietnamu

Znajdź nas w social mediach

Sprzedawca w Wietnamie
Fot. SXC

Wietnam to kraj kontrastów. Z jednej strony mamy rolnicze i bogato zalesione doliny rzek, a z drugiej góry i wyżyny, zajmujące aż 70% powierzchni. Najwyższe są Góry Annamskie, sięgające powyżej 2500 m n.p.m. Przy granicy z Laosem i Chinami rozciągają się góry Hoang Lien Son, z najwyższym szczytem kraju - Fan Si Pan (3143 m n.p.m.). Niziny obejmują doliny Rzeki Czerwonej i Mekongu oraz ciągną się wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego.

Historia

Wietnam to bardzo stare państwo, pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w III w. p n. e. Od X wieku znajduje się pod rządami dynastii narodowych. Dopiero w XVIII wieku wyodrębniły się dwa państwa wietnamskie - położone na północy Tonkin i Kochinchina na południu, co w 1852 roku ułatwiło Francji podbój i ekspansję w regionie. Trzydzieści lat później z połączenia francuskich posiadłości w Wietnamie, Laosie i Kambodży powstały Indochiny Francuskie. Przez okres panowania francuskiego w Wietnamie nasilały się ruchy narodowowyzwoleńcze. Dopiero po upadku Francji w 1940 rząd Vichy oddał Indochiny Japończykom, którzy panowali tam do końca II wojny światowej. W tym czasie aktywnie działał zbrojny ruch partyzancki, któremu przewodził przywódca Komunistycznej Partii Indochin Nguyen Tat Thanh (występujący od 1943 pod pseudonimem Ho Szi Min).

 
Ładowanie...

Gdy w 1945 partyzanci z Viet-Minh proklamowali powstanie Demokratycznej Republiki Wietnamu (DRW), wybuchła wojna francusko-wietnamska zakończona dopiero w 1954 kapitulacją francuskiej twierdzy Dien Bien Phu. W tym samym roku w Genewie podpisano porozumienie pokojowe dzielące Wietnam wzdłuż 17. równoleżnika. Już po podpisaniu układów genewskich w DRW ustanowiono rządy komunistyczne, natomiast na południu rozpisano referendum, w wyniku którego ogłoszono powstanie Niezależnej Republiki Wietnamu ze stolicą w Sajgonie.

W 1960 powstał kierowany przez komunistów Narodowy Front Wyzwolenia Wietnamu Południowego (NFWWP), dążący do zjednoczenia kraju. Jego siłą zbrojną były oddziały Vietcongu. Rok później do wojny obu państw wietnamskich włączyły się USA, które zaangażowały duże siły wojskowe po stronie Republiki Wietnamu. W okresie największego nasilenia działań wojennych w 1969 w Wietnamie walczyło 0,5 mln żołnierzy amerykańskich. Dopiero w 1973 roku USA, Demokratyczna Republika Wietnamu, Republika Wietnamu i Vietcong (komunistyczne siły zbrojne) podpisały układy paryskie o zakończeniu wojny i przywróceniu pokoju w Wietnamie. W wyniku trwających trzydzieści lat wojen zginęło 2 miliony Wietnamczyków, 4 miliony zostało okaleczonych lub rannych, a większość ziem uprawnych zdewastowano. W 1976 roku Republika Wietnamu została formalnie przyłączona do Demokratycznej Republiki Wietnamu, w tym samym roku zmieniono nazwę kraju na Socjalistyczna Republika Wietnamu.

Obecnie Wietnam to republika jednopartyjna, w której władzę sprawuje Komunistyczna Partia Wietnamu. Głową państwa jest prezydent wybierany przez parlament spośród jego członków na pięcioletnią kadencję. Władzę wykonawczą sprawuje rząd z premierem na czele.

Gospodarka Wietnamu w głównej mierze opiera się na rolnictwie, a obszary rolne zajmują piątą część kraju. Uprawia się ryż, bataty, trzcinę cukrową, kauczukowiec, herbatę, kawę, maniok, pochrzyn, banany, ananasy oraz warzywa.

Atrakcje

Mimo swej tragicznej historii Wietnam jest miejscem, gdzie spotyka się przyjaznych ludzi, praktykujących różne religie, zawsze wiernych zwyczajom przodków. Do historycznych skarbów Wietnamu można zaliczyć rzeźby dawnego królestwa Czampa, świątynie, pagody, Zakazane Miasto i grobowce królewskie w Hue. Wietnam to także bogata flora i fauna oraz wiecznie zielone lasy z licznymi cennymi gatunkami drzew, m.in.: mahoniowcem, palisandrem, kamforowcem, drzewem żelaznym, sumakiem lakowym. Z dzikich zwierząt spotkać tu można tygrysy, lamparty, słonie indyjskie, niedźwiedzie malajskie oraz różne gatunki małp.

W Wietnamie dominuje klimat monsunowy na północy i podrównikowy na południu. Podczas letniego okresu monsunowego, trwającego od maja do października, notuje się tutaj wysokie temperatury powietrza i bardzo duże opady. Okres zimowy jest chłodniejszy i suchszy. Średnia temperatura powietrza i średnie opady wynoszą w styczniu 17°C i 20 mm, a w lipcu 29°C i 302 mm.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Wietnamu w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki lotów, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Wietnamu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź