przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Transport z lotniska Londyn Luton

luton_stacja
FCC na stacji Luton Airport Parkway
Fot. Wikipedia

Lotnisko położone jest 50 km na północ od centrum Londynu. Korzysta z niego wiele linii lotniczych. Obecnie z portu lotniczego Londyn Luton wylatują rejsowe samoloty linii: EasyJet, Ryanair, Wizz Air, Monarch Scheduled, Aer Arann, FlyBe, SkyEurope i Transavia. Swoją bazę mają tu np. easyJet i Ryanair. Do dyspozycji pasażerów jest jeden dwupiętrowy terminal pasażerski

Taksówki

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Aby uzyskać więcej informacji lub zrobić rezerwację, można skontaktować się z:

 • Alpha Taxis Luton, Tel: +44 (0) 1582 599499, Alpha Taxis,
 • Cabco Taxis Luton, Tel: +44 (0) 1582 737777, Cabo Taxis
 • Luton Taxi Association, Tel: +44 (0) 1582735 555, Luton Taxi.

Transport kolejowy

W odległości 1,8 km od lotniska Londyn Luton położona jest stacja kolejowa Luton Airport Parkway Station. Z lotniska na stację kolejową jeździ bezpłatny autobus Rail Shuttle Bus. Czas jazdy to 10 minut. Regularne i szybkie połączenia z centrum Londynu oferują linie kolejowe Midland Mainline (21 minut) i First Capital Connect (25 minut). Koszt przejazdu w jedną stronę to około 14 funtów. Bilety można nabyć w punkcie Onward Travel Centre. Więcej informacji na stronach: First Capital Connect, Midland Mainline i National Rail.

Około 20 mil od lotniska znajduje się dworzec w Milton Keynes (dojeżdżają do niego autobusy z lotniska), z którego kursują pociągi Virgin Trains zarówno do Londynu, jak i Manchesteru i Birmingham. Więcej informacji na stronie: Virgin Trains.

Transport autobusowy

Autobus to jeden z najdogodniejszych środków transportu dla korzystających z usług lotniska Luton. Port lotniczy Londyn Luton posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń z najważniejszymi ośrodkami w kraju. Przystanki dla wsiadających i wysiadających znajdują się przed terminalem. Bilety można nabyć w punkcie Onward Travel Centre.

Do Londynu można dojechać linią Green Line 757 - ekspresowe połączenie autobusowe pomiędzy portem lotniczym Londyn Luton i centrum Londynu. Autobus kursuje co 12-15 minut i zatrzymuje się na przystankach: Finchley Road, Baker Street, Marble Arch, Hyde Park Corner, London Victoria. Koszt przejazdu w jedną stronę to 13 funtów. Czas przejazdu to 1,5-2,5 godziny. Więcej informacji na stronie Green Line.

Easybus - oferuje ekspresowe połączenie minibusowe z centrum Londynu (Baker Street), koszt biletu to od 2 do 9 funtów, w zależności od czasu i miejsca zakupu – najtaniej na stronie internetowej przewoźnika. Czas przejazdu to 1,5-2,5 godziny. Autobusy kursują co 20-30 minut.

Dodatkowo firma National Express oferuje częste połączenia z: Birmingham, Cambridge, East Midlands, Portem lotniczym Gatwick, Portem lotniczym Heathrow, Liverpoolem, Manchesterem, Milton Keynes, Northampton i Portem lotniczym Stansted, więcej informacji na stronie przewoźnika.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 1,5-2,5h £13, £2-9 Green Line, EasyBus
kolej 30-50m £14 First Capital Connect, Midland Mainline i National Rail.
taxi 1,5h £55-70 Alpha Taxis , Cabo Taxis , Luton Taxi

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!