przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Transport z lotniska Londyn Heathrow

Heathrow Express na stacji Paddington
Fot. Wikipedia

Londyn Heathrow (LHR) to największe lotnisko Europy. Położone jest 24 km (15 mil) na zachód od centrum Londynu. Port lotniczy posiada aż pięć terminali i oferuje naprawdę wiele możliwości przesiadkowych – obsługuje połączenia do ponad 160 miejsc na świecie. Poruszanie się po lotnisku jak również dojazd z/do centrum Londynu nie jest uciążliwy, ponieważ infrastruktura komunikacyjna portu jest doskonale rozwinięta. Autobusy miejskie kursujące wokół lotniska między terminalami są bezpłatne (Heathrow Free Fare Zone), między terminalami bezpłatnie można również podróżować pociągami Heathrow Express oraz Heathrow Connect. Metro między terminalami niestety jest płatne, jednorazowy przejazd kosztuje £1.10 (karta oyster) lub £3.20 (bilet papierowy). Wybór odpowiedniego środka transportu do centrum to kwestia budżetu i czasu jaki jesteśmy gotowi poświęcić na dojazd.

Taksówki

Postoje taksówek znajdują się przed każdym z terminali. Jazda typową, czarną londyńską taksówką do centrum miasta kosztuje około 40-70 funtów. Więcej informacji na stronie Transport of London. Polskiego kierowcę taxi można zamówić z polskiej korporacji Minicab w Londynie poprzez stronę internetową korporacji. Koszt przejazdu do centrum to około 30 funtów.

Transport kolejowy

Najszybsze połączenie z centrum Londynu oferuje kolejka Heathrow Express, która jeździ nieprzerwanie z Heathrow Central w kierunku stacji London Paddington (czas podróży: 15-20 minut, odjazdy co 15 minut). Bilet w jedną stronę kosztuje £16,50. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów na stronie przewoźnika. Kolejka Heathrow Connect oferuje połączenie do stacji London Paddington, zatrzymując się na stacjach: Hades, Harlington, Southall, Hanwell, West Ealing i Ealing Broadway. Pociągi odjeżdżają co 30 minut, czas podróży do stacji Paddington to około 25-30 minut, cena biletu do stacji Londyn Paddington - £6,90 funtów. Więcej informacji na stronie Heathrow Connect.

Metro

Lotnisko leży na odcinku metra “London Underground’s Piccadilly Line”, którą można dostać się do centrum Londynu. Pociągi zatrzymują się na Heathrow Central (dla terminali 1,2 i 3), a także przy terminalach 4 i 5. Bilet kosztuje około £4.

Transport autobusowy

Przy lotnisku Londyn Heathrow znajduje się jeden z największych w Anglii dworców autobusowych Central Bus Station (CBS). Dostępnych jest wiele linii autobusowych, zatrzymujących się przy Dworcu Centralnym i Terminalach 4 i 5. Rozkłady jazdy i trasy lokalnych autobusów na stronie lotniska. Natomiast ze szczegółowymi informacjami o transporcie publicznym w Londynie, w tym z rozkładem komunikacji autobusowej z lotniska, można zapoznać się na stronie Transport of London.

Autokary odjeżdżają do ponad 500 różnych miejscowości w całym kraju. Informacja – główny przewoźnik to National Express.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 40m-1,5h £6 www
metro 45-60m £2,2-3,7
kolej 15-20m £6,90-16,50 www
taxi 40m-1,5h £40-70 www

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!