Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do LondynuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Lotnisko Luton w Londynie

(kod IATA: LTN, kod ICAO: EGGW)

luton_airport_terminal
Terminal lotniska Luton
Fot. Steff/Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone koło Luton, 50 km na północ od centrum Londynu. Londyn Luton jest jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. W roku kalendarzowym 2007 skorzystało z niego 9,94 miliona pasażerów, co stanowi 400-procentowy wzrost w stosunku do stanu sprzed 10 lat. Obecnie z portu lotniczego Londyn Luton wylatują rejsowe samoloty linii: EasyJet, Ryanair, Wizz Air, Monarch Scheduled, Aer Arann, FlyBe, SkyEurope i Transavia. Oferta lotów rejsowych i czarterowych jest bardzo bogata. Każdego dnia wykonywanych jest ponad 95 lotów rejsowych do miast w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwie najbardziej znane tanie linie lotnicze: EasyJet i Ryanair.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden dwupiętrowy terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień w tym: restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej, dostęp do internetu, kafejkę internetową bankomaty, punkty informacyjne i przechowalnie bagażu. Trójwymiarowa mapa terminalu dostępna jest na stronie: mapa terminalu

Lotnisko Londyn Luton leży w pobliżu Obwodnicy Londynu M25 (15 minut jazdy), autostrady M1 (5 minut jazdy) i Północnego Londynu (30 minut jazdy).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +44 (0)1582 405100.

Punkt Onward Travel Centre Portu lotniczego Londyn Luton oferuje pasażerom pełen wachlarz usług. W punkcie tym można wynająć samochód, kupić bilet kolejowy lub autobusowy i opłacić parking APCOA. Działa tu także biuro podróży, oferujące noclegi hotelowe oraz wycieczki i wyjazdy zorganizowane. Punkt Onward Travel Centre zlokalizowany jest w hali głównej terminalu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Pomiędzy terminalem a punktem wynajmu samochodów kursuje bezpłatny autobus NCP. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

• Avis – tel. +44 (0)870 6086348,
• Europcar – tel. +44 (0)870 6075000,
• Hertz – tel. +44 (0)870 8460012,
• National Alamo – tel. +44 (0)870 1910528,

Lotnisko posiada parkingi “ekspresowe” (przy terminalu): krótko-, średnio- oraz długoterminowy. Komunikację do/z parkingów średnio- i długoterminowego zapewniają autobusy. Bezpłatny parking dla motocykli znajduje się w budynku parkingu krótkoterminowego. Na parkingach  są wydzielone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Rezerwacja możliwa na stronie: parking luton apcoa

Komunikacja

Komunikację z portem lotniczym zapewniają autostrady M1 i M25, taksówki, linie kolejowe, autobusowe i autokarowe.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Port lotniczy Londyn Luton posiada liczne lokalne połączenia autobusowe. Aby uzyskać więcej informacji, można skontaktować się z Traveline: +44 (0)870 608 2608. Informacje dostępne są także na stronach: www.arriva.co.uk i www.centrebus.co.uk.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.london-luton.co.uk/pl

Adres

London Luton Airport
Navigation House
Airport Way
Luton, Bedfordshire
LU2 9LY

Główni przewoźnicy

Loty do portu lotniczego London Luton obsługują rejsowe samoloty linii: easyJet, Ryanair , Wizz Air, Monarch Scheduled, Aer Arann, FlyBe, SkyEurope i Transavia.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa