Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Trapani

Znajdź nas w social mediach

segesta
Segesta - ruiny doryckiej świątyni
Fot. sxc.hu

Cattedrale di San Lorenzo

Kościół charakteryzuje oryginalna, barokowa fasada z XVI wieku, skonstruowana z łuków. We wnętrzu można podziwiać obraz przedstawiający ukrzyżowanie Jezusa pędzla Van Dyck'a.

Santuario Dell'Annunziata

Najważniejszym zabytkiem Trapani jest sanktuarium Santuario dell'Annunziata z XIV wieku. Kościół przebudowany w stylu barokowym w XVII wieku zachował swoje pierwotne gotyckie drzwi i okna. Cappella della Madonna, za ołtarzem, kryje największy skarb mieszkańców Trapani rzeźbę Madonna di Trapani, uważana za dzieło Nino Pisano.

Chiesa di Santa Maria del Gesù

Kataloński-gotycki kościół Chiesa di Santa Maria del Gesù gości wspaniałą Madonna degli Angeli (Madonna od Aniołów), statuę wykonaną z terakoty przez Andrea della Robbia.

Chiesa del Purgatorio

Chiesa del Purgatorio gości XVIII wieczne „Misteri” dwadzieścia naturalnej wielkości figur przedstawiających mękę Chrystusa. W Wielki Piątek są one prowadzone w procesji.

Museo di Preistoria e del Mare

Museo di Preistoria e del Mare znajduje się na końcu cypla w hiszpańskiej twierdzy Torre di Ligny. Mieści się tu biblioteka prehistorycznych zabytków i obiektów średniowiecznych, odzyskanych z wraków statków na wodach przybrzeżnych. Ze szczytu wieży rozciąga się wspaniały widok na miasto.

Museo Nazionale Pepoli

Muzeum znajduje się obok Santuario dell'Annunziata w dawnym klasztorze karmelitów. Mieści się w nim kolekcja Conte Pepoli, który celem swojego życia uczynił ratowanie lokalnej sztuki i rzemiosła, zwłaszcza koralowe rzeźby. Muzeum posiada również ciekawa kolekcję rzeźb Antonello i Domenico Gagini, sreber, artefaktów archeologicznych i dzieł sztuki religijnej.

Wyspy Egadzkie (Isole Egadi)

Wyspy zajmują powierzchnię 37,45 km². Największą z nich jest Favignana, inne większe wyspy to Marettimo i Levanzo. Ludzie mieszkający na wyspie zajmują się głównie rybołówstwem (połów tuńczyków) oraz obsługą ruchu turystycznego. Wyspy są zasiedlone prawdopodobnie od paleolitu, o czym świadczą malowidła naskalne z grot na wyspach Favigana i Levanzo. W starożytności wyspy znane były z bitwy morskiej z 241 p.n.e. podczas pierwszej wojny punickiej, w której flota kartagińska została pokonana przez Rzymian.

Ruiny doryckiej świątyni Segesta

Pochodzące z V w p.n.e. ruiny należą do jednych z lepiej zachowanych Greckich świątyń z tamtego okresu. Świątynia budowana prawdopodobnie w latach 430-420 p.n.e. nigdy nie została ukończona.

Erice

Starożytne miasteczko zbudowane na szczycie liczącej 751m wysokości skały, wyrastającej niespodziewanie z równiny na wschód od Trapani. W zachodniej części miasta znajdują się ruiny średniowiecznego zamku. Warto też zobaczyć ruiny amfiteatru oraz spojrzeć z deptaku widokowego na okolicę.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź