Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Trapani

Znajdź nas w social mediach

segesta
Segesta - ruiny doryckiej świątyni
Fot. sxc.hu

Cattedrale di San Lorenzo

Kościół charakteryzuje oryginalna, barokowa fasada z XVI wieku, skonstruowana z łuków. We wnętrzu można podziwiać obraz przedstawiający ukrzyżowanie Jezusa pędzla Van Dyck'a.

Santuario Dell'Annunziata

Najważniejszym zabytkiem Trapani jest sanktuarium Santuario dell'Annunziata z XIV wieku. Kościół przebudowany w stylu barokowym w XVII wieku zachował swoje pierwotne gotyckie drzwi i okna. Cappella della Madonna, za ołtarzem, kryje największy skarb mieszkańców Trapani rzeźbę Madonna di Trapani, uważana za dzieło Nino Pisano.

Chiesa di Santa Maria del Gesù

Kataloński-gotycki kościół Chiesa di Santa Maria del Gesù gości wspaniałą Madonna degli Angeli (Madonna od Aniołów), statuę wykonaną z terakoty przez Andrea della Robbia.

Chiesa del Purgatorio

Chiesa del Purgatorio gości XVIII wieczne „Misteri” dwadzieścia naturalnej wielkości figur przedstawiających mękę Chrystusa. W Wielki Piątek są one prowadzone w procesji.

Museo di Preistoria e del Mare

Museo di Preistoria e del Mare znajduje się na końcu cypla w hiszpańskiej twierdzy Torre di Ligny. Mieści się tu biblioteka prehistorycznych zabytków i obiektów średniowiecznych, odzyskanych z wraków statków na wodach przybrzeżnych. Ze szczytu wieży rozciąga się wspaniały widok na miasto.

Museo Nazionale Pepoli

Muzeum znajduje się obok Santuario dell'Annunziata w dawnym klasztorze karmelitów. Mieści się w nim kolekcja Conte Pepoli, który celem swojego życia uczynił ratowanie lokalnej sztuki i rzemiosła, zwłaszcza koralowe rzeźby. Muzeum posiada również ciekawa kolekcję rzeźb Antonello i Domenico Gagini, sreber, artefaktów archeologicznych i dzieł sztuki religijnej.

Wyspy Egadzkie (Isole Egadi)

Wyspy zajmują powierzchnię 37,45 km². Największą z nich jest Favignana, inne większe wyspy to Marettimo i Levanzo. Ludzie mieszkający na wyspie zajmują się głównie rybołówstwem (połów tuńczyków) oraz obsługą ruchu turystycznego. Wyspy są zasiedlone prawdopodobnie od paleolitu, o czym świadczą malowidła naskalne z grot na wyspach Favigana i Levanzo. W starożytności wyspy znane były z bitwy morskiej z 241 p.n.e. podczas pierwszej wojny punickiej, w której flota kartagińska została pokonana przez Rzymian.

Ruiny doryckiej świątyni Segesta

Pochodzące z V w p.n.e. ruiny należą do jednych z lepiej zachowanych Greckich świątyń z tamtego okresu. Świątynia budowana prawdopodobnie w latach 430-420 p.n.e. nigdy nie została ukończona.

Erice

Starożytne miasteczko zbudowane na szczycie liczącej 751m wysokości skały, wyrastającej niespodziewanie z równiny na wschód od Trapani. W zachodniej części miasta znajdują się ruiny średniowiecznego zamku. Warto też zobaczyć ruiny amfiteatru oraz spojrzeć z deptaku widokowego na okolicę.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!