przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do PortugaliiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Portugalii

portugalia
Wieża Belem 
Fot. SXC

Portugalia należy do najpiękniejszych krajów Europy. Jest stosunkowo niewielkim państwem, leżącym na Półwyspie Iberyjskim, nieco na uboczu i „w cieniu” Hiszpanii. Kraj ten odegrał jednak wielką rolę w dziejach całego świata i znacznie wpłynął na polityczną rzeczywistość dzisiejszej Ziemi. Kojarzy się przede wszystkim z XV- i XVI-wiecznymi odkryciami geograficznymi - opłynięciem Przylądka Dobrej Nadziei, drogą morską do Indii i skolonizowaniem Brazylii. Zwykle na tym kończy się znajomość historii Portugalii, a z atrakcji turystycznych wymienia się kilka dużych miast. Miejsc wartych poznania w kraju uważanym niegdyś za koniec świata jest tymczasem całe mnóstwo. Wielkie wrażenie robi wybrzeże atlantyckie - zwłaszcza skaliste okolice najbardziej na zachód wysuniętego Cabo da Roca, który niemal zawsze pogrążony jest we mgle. Piękna jest dolina rzeki Douro, podobnie jak doskonałe jest pochodzące stąd wino porto.

Historia

Obszar współczesnej Portugalii zamieszkiwały w starożytności ludy celtyckie i iliryjskie, które zostały podbite w II w. p.n.e. przez Rzymian. W czasie rzymskiego panowania, tj. do V w. n.e., nastąpił rozwój dróg, miast i rolnictwa, miała miejsce romanizacja i chrystianizacja. W V w. północną część Portugalii opanowali Swenowie, a południową Wizygoci. W VI w. całość Portugalii wchodzi w skład państwa Wizygotów. Na początku VII w. ziemie te znalazły się pod władzą Arabów. W wyniku reconquisty północne tereny zostały włączone do królestwa Leonu i Kastylii. Od XII w. Portugalia istnieje jako samodzielne państwo, a w okresie XIV- XVII w. stała się wielkim imperium kolonialnym. Dzięki bujnej historii Portugalia zaskakuje i jednocześnie zachwyca różnorodnością stylów architektonicznych, z których najbardziej interesujący to manueliński styl narodowy.

Mimo iż dzisiejsza Portugalia to kraj na wskroś nowoczesny, to w jego świadomości, pomnikach historii i dziełach kultury, trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa. To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w wyjątkowe krajobrazy jak i w unikalną kulturę.

Interesują Cię tanie loty do Portugalii?

Najlepszą porą na wizytę w Portugalii jest koniec wiosny i początek jesieni, które pozwalają cieszyć się piękną pogodą i swobodą na plażach. Miesiące wakacyjne to tradycyjnie nawał turystów i wysokie temperatury – ponad 30 stopniu Celsjusza. Trzeba jednak pamiętać, że poza głównym sezonem część ośrodków i basenów może być już nieczynna. Portugalię warto odwiedzać przez cały rok. Szczególnie Azory i Madeira mają sprzyjający całorocznej wizycie klimat – tam przez cały rok temperatury wahają się między 19-24 stopniami. Północ kraju, szczególnie zimą, jest deszczowa i stosunkowo zimna. Mimo to zimy w Portugalii są łagodne.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Portugalii. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Portugalii.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Portugalii. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Portugalii.

Jeżeli planujesz podróż do Portugalii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Porto, bilety lotnicze Porto lub tanie loty z Warszawy do Lizbony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty na słoneczne wyspy, Okazje na loty do Chorwacji, Pakiety w styczniu, Pakiety na walentynki, tanie loty z Warszawy do Funchal, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka lotów, Loty Wizz Air.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Torby dla dzieci, Plecaki biznesowe, Torby sportowe i Zestawy walizek.