przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SewilliOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Sewilli

Sewilla
Złota Wieża w Sewilli
Fot. sxc.hu

Sewilla, stolica Andaluzji, to miasto ze starożytnymi korzeniami. Według legendy, Sewilla została założona przez Herkulesa i jej korzenie związane są z cywilizacją tartezjańską. Za czasów Rzymian azywana była Hispalis a Maurowie nazywali ją Isbiliya.. Jakkolwiek najważniejszym punktem w historii miasta była kontynuacja odkrywania Ameryki. To przecież z Sewilli wyruszył na podbój Ameryki Krzysztof Kolumb.

Sewille warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na jej unikalny klimat i na jej zabytki. Do najważniejszych z nich należy Alkazar, dawny pałac królewski, przebogato zdobiony i niewątpliwie należący do najpiękniejszych budowli Hiszpanii. Nie można pominąć także katedry de Santa Maria, będącej jedną z najpiękniejszych gotyckich świątyń w Europie. To tutaj znajduje się jeden z trzech grobowców Krzysztofa Kolumba. Warto też zobaczyć dawną Fábrica de Tabacos, z tej racji, że w niej rozpoczyna się akcja opery Carmen Bizeta. Jeśli mamy zaś więcej czasu godne uwagi są też liczne muzea na czele z Muzeum Archeologicznym i Muzeum sztuk Pięknych.

Sewilla przez wieki pozostawała pod wpływem arabskim, stanowiąc część państwa Al Andalus, a następnie stała się częścią Królestwa Kastylii. W czasach wielkiej potęgi kolonialnej Hiszpanii była zaś jedynym portem obsługującym handel z całym światem, co w konsekwencji spowodowało jej szybki rozwój i modernizację.

Sewilla jest stolicą andaluzyjskiego flamenco i korridy. Poza ogromnym dziedzictwem, zabytkami i swojej fascynującej historii, Sewilla znana jest powszechnie jako wesołe miasto, przyciągające swoją witalnością. Sewilla jest też miastem Carmen, Don Juana i Figaro. Każda dzielnica miasta ma coś do zaoferowania, dlatego warto zatrzymać się tu dłużej..

Mówi się, że „quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla” (kto nie widział Sewilli, nie widział cudu)… Warto się o tym przekonać samemu, wybierając się w podróż do Sewilli! Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze połączenia lotnicze do Sewilli! Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Sewilli! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Sewilli. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Sewilli.

Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii, koniecznie sprawdź też tanie loty z Krakowa do Madrytu lub tanie loty z Warszawy do Malagi.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Barcelony i z Poznania do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Loty, Wycieczki na słoneczne wyspy, Pakiety z Polski, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, najtańsze bilety z Warszawy do Johannesburga, połączenia z Berlina do Madrytu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów, Lot z Krakowa do Sewilli 21 28 Listopada.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Plecaki szkolne, Torby na laptopa, Walizki dla dzieci i Walizki kabinowe.