Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Sewilli

Znajdź nas w social mediach

Sewilla
Złota Wieża w Sewilli
Fot. sxc.hu

Sewilla, stolica Andaluzji, to miasto ze starożytnymi korzeniami. Według legendy, Sewilla została założona przez Herkulesa i jej korzenie związane są z cywilizacją tartezjańską. Za czasów Rzymian azywana była Hispalis a Maurowie nazywali ją Isbiliya.. Jakkolwiek najważniejszym punktem w historii miasta była kontynuacja odkrywania Ameryki. To przecież z Sewilli wyruszył na podbój Ameryki Krzysztof Kolumb.

Sewille warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na jej unikalny klimat i na jej zabytki. Do najważniejszych z nich należy Alkazar, dawny pałac królewski, przebogato zdobiony i niewątpliwie należący do najpiękniejszych budowli Hiszpanii. Nie można pominąć także katedry de Santa Maria, będącej jedną z najpiękniejszych gotyckich świątyń w Europie. To tutaj znajduje się jeden z trzech grobowców Krzysztofa Kolumba. Warto też zobaczyć dawną Fábrica de Tabacos, z tej racji, że w niej rozpoczyna się akcja opery Carmen Bizeta. Jeśli mamy zaś więcej czasu godne uwagi są też liczne muzea na czele z Muzeum Archeologicznym i Muzeum sztuk Pięknych.

Sewilla przez wieki pozostawała pod wpływem arabskim, stanowiąc część państwa Al Andalus, a następnie stała się częścią Królestwa Kastylii. W czasach wielkiej potęgi kolonialnej Hiszpanii była zaś jedynym portem obsługującym handel z całym światem, co w konsekwencji spowodowało jej szybki rozwój i modernizację.

Sewilla jest stolicą andaluzyjskiego flamenco i korridy. Poza ogromnym dziedzictwem, zabytkami i swojej fascynującej historii, Sewilla znana jest powszechnie jako wesołe miasto, przyciągające swoją witalnością. Sewilla jest też miastem Carmen, Don Juana i Figaro. Każda dzielnica miasta ma coś do zaoferowania, dlatego warto zatrzymać się tu dłużej..

Mówi się, że „quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla” (kto nie widział Sewilli, nie widział cudu)… Warto się o tym przekonać samemu, wybierając się w podróż do Sewilli! Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze połączenia lotnicze do Sewilli! Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Sewilli! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 347 Sprawdź