Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bydgoszczy [BZG]

Znajdź nas w social mediach

bydgoszcz
Rzeźba "Przechodzący przez rzekę" nocą
Fot. Wikipedia

Bydgoszcz to nie tylko dynamicznie rozwijające się centrum biznesu z dużym portem śródlądowym, lecz także miasto o długiej historii, której początki sięgają wieków średnich. Do najcenniejszych zabytków należy Wenecja Bydgoska, przypominająca licznymi kanałami i malowniczymi zakątkami włoskie miasto. Wiele atrakcji znajduje się także w okolicach Bydgoszczy – ciekawą propozycją dla turystów może być wizyta w Toruniu, Biskupinie lub Borach Tucholskich. Biznesmeni najchętniej odwiedzają miasto w trakcie corocznych targów. Bydgoszcz jest nazywana "małym Berlinem" z uwagi na podobną zabudowę, style architektoniczne oraz formę kamienic, które były dziełem najwybitniejszych niemieckich architektów.

Miasto słynie przede wszystkim z tutejszej filharmonii, cenionej na całym świecie ze względu na długie tradycje oraz przestrzenną salę koncertową o wyjątkowych warunkach akustycznych. W mieście znajduje się też znany klub muzyczny "Mózg", gdzie narodziła się polska muzyka yassowa.

 

Wielkim atutem Bydgoszczy jest przyroda. Najbardziej charakterystyczną cechą bydgoskiego krajobrazu są liczne rzeki przecinające miasto lub przepływające w jego pobliżu. Miasto usytuowane jest nad Brdą, blisko jej ujścia do Wisły, oraz nad Kanałem Bydgoskim, który łączy Brdę z Notecią. Ten system rzeczny stanowi część kanału żeglownego Wisła-Odra.

Historia

Legenda głosi, że miasto założyli dwaj bracia, Byd i Gost, którzy przywędrowali na te tereny z południowej Polski w poszukiwaniu miejsca na założenie osady. W końcu znaleźli idealne warunki do wybudowania grodu – rzekę z brodem, łagodne pagórki i drogi biegnące w cztery strony świata. Pierwotnie miasto pełniło rolę twierdzy przygranicznej Księstwa Mazowieckiego, broniąc je początkowo przed pogańskimi Prusami, a następnie przed Zakonem Krzyżackim. W XIII wieku Bydgoszcz została zdobyta przez Krzyżaków, ale już w następnym stuleciu powróciła do Polski, a Kazimierz Wielki nadał jej prawa miejskie. Wkrótce potem na brzegu Brdy powstał zamek. Począwszy od XV wieku miasto rozwijało się niezwykle dynamicznie, powiększając swój obszar i wchłaniając sąsiednie wioski. Ciężkie czasy dla miejscowości nadeszły w połowie XVII wieku wraz z najazdami szwedzkimi. W 1772 roku, w wyniku pierwszego rozbioru Polski, Bydgoszcz została wcielona do Prus i przemianowana na Bromberg. Miasto weszło w skład Księstwa Warszawskiego, ustanowionego w 1807 roku przez Napoleona, ale już w 1815 roku powróciło do Prus. Wiek XIX to okres wzmożonej germanizacji, ale też wzrostu znaczenia Brombergu na gospodarczej mapie Prus, szczególnie zaś po 1851 roku, kiedy miasto zyskało bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlinem. Bydgoszcz ponownie znalazła się w granicach Polski po I wojnie światowej i powstaniu wielkopolskim, jedynym udanym polskim powstaniu narodowowyzwoleńczym. Dwadzieścia lat później oddziały niemieckie zajęły miasto, wykorzystując jako pretekst wypadki znane w historiografii jako tzw. Krwawa Niedziela, rzekomo sprowokowane przez Polaków. Druga wojna światowa to szczególnie tragiczny okres w historii Bydgoszczy – zginęła wówczas jedna czwarta jej mieszkańców. Po wojnie Bydgoszcz stopniowo odbudowano, stawiając także na rozbudowę infrastruktury turystycznej.

Bydgoszcz nie jest miastem typowo turystycznym, warto ją jednak odwiedzić chociażby ze względu na zabytkową Wenecję Bydgoską z malowniczymi spichlerzami i mostami. Polecamy również wyprawę do Parku Narodowego Bory Tucholskie, nad jezioro Koronowskie oraz do pobliskich miejscowości: Ostromecka, Lubostronia, Biskupina, a przede wszystkim Torunia.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Bydgoszczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki lotów, która pomoże Ci znaleźć tanie bilety lotnicze.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź