Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do PortugaliiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Madery

Madera to archipelag wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północnych wybrzeży Afryki. Głównymi wyspami wchodzącymi w jego skład są właśnie Madera oraz Porto Santo. Archipelag należy do Portugalii i jest popularnym celem wycieczek. Na tą wybitną popularność składa się kilka czynników. Przede wszystkim ważna jest pogoda. Madera bywa nazywana „krainą wiecznej wiosny”. O każdej porze roku jest tu ciepło, a wokół króluje kolor zielony. Zapierające dech w piersiach krajobrazy to natomiast kolejna ogromna zaleta Madery. Ma ona urok prawdziwej tropikalnej wyspy, ale zachowuje przy tym liczne europejskie zalety.

Choć Madera jest oddalona od wybrzeży Europy aż o 1000 kilometrów, to wcale nie jest tak trudno się na nią dostać. Lot z Lizbony trwa zaledwie 1,5 godziny.

Bez wątpienia pobyt na Maderze zapada w pamięć. Warto zabrać ze sobą pojemną kartę do aparatu, bo bez setek pamiątkowych zdjęć się nie obejdzie. Przepiękne są zwłaszcza zachody słońca. Na co dzień można wędrować piaszczystymi plażami lub zdecydować się na wycieczkę po skalistych wzgórzach wszechobecnych na wyspach.

Historia Madery jest raczej nieskomplikowana. Przez wiele lat wyspa była niezamieszkała, choć znano jej położenie na mapie świata. Wzbudziła dopiero zainteresowanie Portugalczyków. Podczas wypraw w XV wieku zdecydowali się ją zagospodarować i wprowadzić pierwszych osadników. W kolejnych wiekach jej losy były ściśle związane z losami Portugalii. Wraz z nią dostała się pod panowanie Hiszpanów. Następnie na początku XIX wieku przez krótki czas należała do Wielkiej Brytanii. Od 1 lipca 1976 roku Madera jest regionem autonomicznym.

Madera jest znana nie tylko z turystyki, choć przynosi ona 1/5 wpływów do budżetu wyspy. Bardzo cenione są produkty spożywcze tutaj produkowane, zwłaszcza wino maderskie o dużej mocy (17-22% alkoholu). Sprzedaż wina stanowi prawie 50% dochodu z eksportu! Podstawą kuchni maderskiej są oczywiście ryby. Koniecznie trzeba też spróbować lokalnej kawy.

Wyspa słynie też z innych powodów. To właśnie tu urodził się jeden z najwybitniejszych piłkarzy – Cristiano Ronaldo.

Jeśli chodzi o zabytki, to niestety Madera nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Nawet w Funchal, największym mieście zabytków nie ma zbyt wiele. Jednak jeśli nastawimy się raczej na obcowanie z naturą i wypoczynek w atrakcyjnej okolicy, nie powinno to być dla nas wielkim minusem.
Tu dostaniesz tanie bilety lotnicze do Madery. Sprawdź nasze tanie loty. Bardzo tanie loty na Maderę. Lecisz na Maderę? Sprawdź nasze tanie loty. Serwis Tanie-Loty.pl oferuje tanie bilety lotnicze na Maderę.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa