Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do WalencjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 295Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 300Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 316Wybierz
 • Warszawa (WMI) Modlinod 339Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 339Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 516Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 678Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 783Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 876Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Walencji

Znajdź nas w social mediach

Walencja_Placa_de_la_Mare_de_Deu
Plaça de la Mare de Déu
Fot. Carquinyol

Walencja jest trzecim, zarówno pod względem wielkości jak i ilości mieszkańców miastem Hiszpanii. Położona jest na wschodnim wybrzeżu morza Śródziemnego, w południowej części. Właśnie dzięki temu mieszkańcy tego uroczego zakątka cieszą się słońcem przez cały rok. Dzięki temu też plaże blisko Walencji okupowane są przez rzesze turystów z całego świata. Walencja jest stolicą regionu w skład którego wchodzą również 2 inne miejscowości: Castellón i Alicante. W całym regionie funkcjonują 2 języki urzędowe Castellano (nauczany w Polsce jako hiszpański) i Valenciano (język zbliżony bardziej do francuskiego).

Założona jeszcze przez Rzymian w 138 r. p.n.e. Od 712 do 1238 roku Walencja znajdowała się pod panowaniem arabskim. W latach 778–779 miasto zostało zniszczone przez Abd ar-Rahmana I. Nieustabilizowana sytuacja po śmierci Abd al-Aziza w 1061 roku, spowodowała, że w 1094 miasto zostało zdobyte przez Cyda. Jednak 8 lat później, w 1102 roku, Walencja wróciła znów pod panowanie arabskie. W 1238 roku, po pięciu miesiącach oblężenia miasto zdobył król Aragonii Jakub I Zdobywca. Spowodowało to, że muzułmanów zaczęli w mieście zastępować chrześcijanie, jednak był to długotrwały proces trwający jeszcze w XIV wieku. W XV wieku w Walencji przybyło wielu mieszkańców, w połowie wieku było ich około 75 000. Wówczas również w mieście miał miejsce duży rozwój gospodarki i kultury. Wiele znanych budynków powstało w tym okresie. Do 1707 miasto było stolicą królestwa pozostającego pod zwierzchnictwem Aragonii. W latach 1812–1813 zajęte zostało przez wojska francuskie. Podczas hiszpańskiej wojny domowej (1936–1939), od listopada 1936 do października 1937 znajdowała się tu siedziba rządu republikańskiego. W 1957 roku wylała rzeka Turia, wskutek czego miasto nawiedziła straszliwa powódź. Rzeka zresztą niejednokrotnie dawała się mieszkańcom Walencji we znaki. Przez większość roku brakowało w niej wody, za to kilka razy do roku wylewała. Władze miasta zdecydowały się zmienić koryto rzeki, które obecnie biegnie za miastem. Na tym terenie zdecydowano się stworzyć park, gdzie dziś mieści się choćby Muzeum Muzyki. Historia Walencji najlepiej odcisnęła się w starej części miasta. Można tam zobaczyć budynki, które pamiętają jeszcze czasy arabskiej dominacji, czy tez odszukać ślady dawnych murów obronnych, które zostały wchłoniete przez budynki. Spacer po tych wąskich, brukowanych uliczkach pozwala poczuć atmosferę przeszłości i jest prawdziwą odskocznią od technicznej doskonałości nowego centrum.

Dziś jest miastem bardzo nowoczesnym i bogatym – to ważny ośrodek przemysłowy, finansowy i kulturalno-naukowy. To także duże miasto uniwersyteckie – jest pod tym względem porównywane z Krakowem. Znajdują się dwa duże uniwersytety: Universidad de Valencia (UV) i Universidad Politechnica de Valencia (UPV). Trudno się zatem dziwić, że klimat miasta w dużej mierze tworzą studenci. Może nie samo miasto ale cały region słynie ze swoich licznych klubów - kilka kilometrów od centrum miasta znajdują się prawdziwe fabryki dobrej, nocnej zabawy. Są tak znane, że do większości z nich kursują nawet bezpłatne linie autobusowe.

Przez jeden tydzień w roku, cała Walencja zamienia się w teren wyjątkowego festiwalu. Podczas rozpoczynającego się 15 marca Las Fallas, organizowanego tak naprawdę na ulicach całego miasta, wystawia się dziesiątki konstrukcji-rzeźb wykonanych z mieszanki papieru i wosku, które w nocy z 19 na 20 marca są spalane. Nim większość z tych konstrukcji spłonie (a wiele z nich jest olbrzymia - sięgając nawet 50 metrów wysokości), na ulicach i w klubach trwa nieustająca zabawa. Widok uczestników tego festiwalu, śpiących na skwerkach i w parkach, robiących sobie krótki odpoczynek przed dalszą zabawą nikogo nie bulwersuje.

Turystów, którzy odwiedzają Walencję po raz pierwszy, zaskakuje jej róznorodność. Poruszając się po mieście, co chwila zmienia się otoczenie, ito w taki sposób, że można mieć wrażenie, iż przez nieuwagę zawędrowało się do innego miasta.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Walencji w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Walencji? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!