Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do PortugaliiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Ponta Delgada (PDL) Ponta Delgada Apt.od 768Wybierz
 • Terceira (TER) Lajes Apt.od 1490Wybierz
 • Pico Island (PIX) Pico Island Apt.od 2661Wybierz
 • Santa Maria (Portugalia) (SMA) Aeroporto de Santa Mariaod 3326Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Portugalii

Znajdź nas w social mediach

Porto
Porto
Fot. sxc.hu

Braga

Nazwa miasta pochodzi od jego założycieli, którymi byli ludzie należący do starożytnego plemienia Celtów - Bracari. Niegdyś była to siedziba prymasa Portugalii (XII w). Dziś, w mieście liczącym 110 tys. mieszkańców, znajduje się tu około 30 budowli sakralnych. Warto odwiedzić katedrę Sé z XII wieku, w której można odnaleźć wiele stylów architektonicznych, co związane jest z wielokrotną przebudową świątyni. Z budowli świeckich godne uwagi są pałace z otaczającymi je ogrodami, na przykład Palácio do Raio. Na przedmieściach Bragi znajduje się odwiedzane przez tłumy pielgrzymów i turystów Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry. Na szczycie zalesionego wzgórza wznosi się barokowy kościół. Prowadzą do niego monumentalne barokowo - rokokowe schody, które nie raz znalazły się na wielu zdjęciach prezentujących uroki Portugalii. Kościół ten powstał w miejscu, gdzie od około XIV wieku stał krzyż - cel pielgrzymek miejscowej ludności.

Porto

Porto to stolica północnej Portugalii i drugie pod względem wielkości miasto kraju. Liczy 263 tys mieszkańców. Miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowo- handlowych w państwie. Dzielnica Ribeira, składająca się z niezliczonej ilości przecinających się małych urokliwych uliczek i arkad z fasadami zdobionymi charakterystycznymi dla Portugalii azulejos, została wpisana w 1996 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Na jednym z brzegów znajduje się Vila Nova de Gaia - tradycyjne miasteczko producentów chyba najbardziej znanego portugalskiego wina na świecie - Porto. W mieście znajduje się tu jeden z najnowocześniejszych gmachów operowych w Europie- Casa da Música. Porto urzeka swą architekturą, licznymi krętymi i ciasnymi uliczkami, kolorowo zdobionymi domami, budynkami udekorowanymi azulejos, jak na przykład dworzec kolejowy z azulejos przedstawiającymi środki transportu i święta - Estacao Sao Bento. Nad miastem góruje Torre dos Clérigos - kościół i wieża Kleryków licząca 75 metrów, z której rozpościera się przepiękny widok na rzekę i nadbrzeże Douro. W 2001 roku Porto zostało uznane Europejską Stolicą Kultury.

Coimbra

Jedno z najstarszych miast uniwersyteckich w Europie. Nad miastem góruje Uniwersytet ze słynną wieżą i okazałą barokową biblioteką. Spacerując starymi ulicami, wzdłuż średniowiecznych murów, mijając imponujące łuki i kamienne schodki, znajdziemy klasztor Santa Cruz, kościół Santiago i klasztor Celas. Na drugim brzegu Mondego wznosi się klasztor Santa Clara-a-Nova w stylu barokowym. Coimbra to zarazem była stolica Portugalii i najważniejszy ośrodek życia akademickiego w tym państwie. 16 km na południe od Coimbry leży Conímbriga, gdzie znajdują się największe ruiny rzymskie w Portugalii. Są to ruiny willi otoczonych ogrodami, zbiornikami wodnymi, fontannami, z prywatnymi łaźniami oraz mozaikami podłogowymi.

Sintra

Sintra jest jedną z najbardziej interesujących miejscowości w Portugalii. To miasto zamków i pałaców. W roku 1995 Sintra została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta trzeba zacząć od królującego nad Sintrą zamku królewskiego z charakterystycznymi, potężnymi kominami kuchennymi w kształcie stożka, o wysokości ponad 15 metrów. Według historycznych źródeł późniejszą rezydencję królewską wznieśli już Maurowie. Obecny wygląd zamku jest jednak wynikiem licznych przebudów przez kolejnych królów. Zewnątrz budowla posiada zarówno cechy gotyckie jak i manuelińskie, wewnątrz dominują wpływy mauretańskie. Jedną z większych atrakcji jest także bajeczny, stylizowany na średniowieczny, zamek Pena. Został zbudowany w XIX wieku dla Ferdynanda von Sachsen Coburga. Wyróżnia się swoimi fantazyjnymi kopułami, wieżami i wałami obronnymi, do których przechodzi się przez pseudomanuelińskie bramy i atrapę mostu zwodzonego.

Guimaraes

Miasto uważane za kolebkę Portugalii, tutaj w zamku św. Michała urodził się Alfonso Henriques- pierwszy król Portugalii. Oprócz zamku warto odwiedzić też leżący nieopodal romański kościół św. Michała Igreja de Sao Miguel, w którym przyszły władca został ochrzczony. Aby zobaczyć przykład regionalnej architektury miejskiej z XVII i XVIII wieku należy przejść się na plac Praça de S. Tiaro, który otaczają odrestaurowane kamieniczki z drewnianymi balkonami. W mieście nie sposób przeoczyć ogromnego Pałacu Paço dos Deques de Bragança, wybudowanego w XV wieku przez księcia de Bragança, a następnie przebudowanego w XX wieku na rezydencje prezydenta Portugalii. Budowla prawdopodobnie zatraciła pierwotny styl i wystrój, a dziś bardziej przypomina budowlę normandzką niż portugalską.

Obidos – miasto królowych

Jedno z najbardziej malowniczych i najczęściej odwiedzanych miejsc. Wspaniałe, średniowieczne miasto obronne. Zwane „miastem królowych”, ponieważ portugalscy królowie ofiarowywali je tradycyjnie w prezencie swoim żonom. Miasto zabytków z XVI-XVIII w. ze wspaniałym pałacem królewskim i akweduktem.

Madera

Archipelag Madery leży na Oceanie Atlantyckim, oddalony jest o 700 km od wschodniego wybrzeża Afryki i o 1000 km od części Portugalii kontynentalnej. Wyspy słyną ze swej dzikiej i egzotycznej przyrody. Dzięki klimatowi, który jest bardzo łagodny i ciepły, wyspa jest odwiedzana przez turystów przez okrągły rok. Jest to wyśmienite miejsce zarówno dla osób poszukujących spokoju, miłośników przepięknych krajobrazów i przyrody, jak i amatorów aktywnego wypoczynku. Warto tez posmakować tutejszej kuchni składającej się głownie z świeżych ryb,owoców tropikalnych oraz lokalnego wina - madery.

Azory

Archipelag Azorów (Acores) ciągnie się w środkowej części Atlantyku, na przestrzeni 650 km, w odległości 1400 km od wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego. Ruch turystyczny — znacznie mniejszy niż na Maderze — koncentruje się głównie na wyspach Sao Miguel. Na wyspie tej znajdują się gorące źródła Caldeiras da Furnas, krater wulkaniczny Caldeira das Sete Cidades, jezioro o turkusowym kolorze wody Lagoa do Fogo. Wyspa Pico słynie z najwyższego wzniesienia w Portugalii (2350 m.n.p.m). Na wyspie Terceira, znajduje się miasto Angra do Heroismo, odgrywające strategiczną rolę podczas Wielkich Odkryć Geograficznych i wpisane na listę UNESCO. Morski umiarkowany klimat oraz małe wahania temperatury sprawiają, że Azory stały się rajem dla miłośników sportów wodnych, pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku.

Dolina rzeki Côa

Rzeka Côa to dopływ rzeki Douro - wpada do niej w okolicach miasteczka Vila Nova de Foz Côa. Okolica ta słynie z wpisanej w 1998 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO największej na świecie kolekcji prehistorycznych rytów naskalnych pod gołym niebem. W miejscu tym, na terenie doliny rzeki Côa, utworzono Park Archeologiczny zawierający trzy stanowiska wykopaliskowe. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu.

Klasztor Zakonu Chrystusa w Tomar

Klasztor Zakonu Chrystusa to najważniejszy zabytek w niewielkim portugalskim mieście Tomar. W 1983 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Reprezentuje charakterystyczny dla Portugalii styl manueliński (nazwany tak od imienia panującego wówczas Manuela I), odmianę gotyku. Najbardziej wyrazistym reprezentantem tego stylu jest nawa dobudowana w pierwszej połowie XV wieku oraz zaprojektowany przez João de Castilho portal. Budowla jest niezwykła, gdyż łączy w sobie cechy klasztoru i zamku. W 1160 roku powstał zamek, a dopiero później dobudowano klasztor. Podczas zwiedzania zdecydowanie bardzo wyraźny jest warowny charakter zabytku. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że służył jako siedziba templariuszy. W 1810 roku Napoleon przeznaczył klasztor na baraki dla swoich żołnierzy, czym doprowadził do znacznych zniszczeń. Na cały kompleks klasztorny składa się tak naprawdę 8 budynków, każdy z nich jest nieco inny. Są to m.in. Klasztor Cmentarny, Klasztor św. Barbary, Klasztor Jana III.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!