Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Palermo

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: PMO, kod ICAO:LICJ)

palermo_airport
Lotnisko w Palermo - widok z lotu ptaka
Fot. Blackm0rpheus

Międzynarodowe lotnisko, znane jako lotnisko Falcone-Borsellino oraz lotnisko Punta Raisi, położone 35 km na zachód od Palermo w miejscowości Punta Raisi. Jest największym portem lotniczym na Sycylii. Jego nazwa upamiętnia Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino – dwóch włoskich antymafijnych sędziów zamordowanych przez mafię w 1992 roku. Loty do Palermo oferuje m.in. Alitalia, Wind Jet czy easyJet

Pasażerowie mają do dyspozycji jeden trzypiętrowy terminal pasażerski.Na lotnisku działa punkt informacji turystycznej, oddziały banków, kantor wymiany walut, punk zabezpieczania bagażu, poczta, sklepy i restauracje.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać: pod numerem telefonu +39 091-7020273

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na pierwszym piętrze terminalu.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód.  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Na terenie lotniska udostępniono ponad 1000 miejsc parkingowych, z czego około 350 pod dachem. Pełny cennik oraz mapę parkingu można znaleźć tutaj.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, pociągi i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.gesap.it

Adres

Aeroporto Falcone Borselino Palermo
Societa di Gestione dell'aeroporto di Palermo
90045 Punta Raisi – Cinisi – Palermo
Italia

Główni przewoźnicy

Loty do Palermo obsługują między innymi: Air Berlin, Air Italy, Air Malta, Alitalia, Air One, easyJet, Lufthansa, Meridiana, Norwegian, Ryanair, Wind Jet.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!