Treść strony

tanie-loty-do-estonii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do EstoniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tallinn (TLL) Tallinn Apt.od 552Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Estonii

Znajdź nas w social mediach

Środowisko naturalne Estonii
Fot. Wikipedia

Mały kraj wciśnięty pomiędzy Bałtyk a Rosję, którego historia sięga zaledwie I wojny światowej, kiedy to został utworzony na mocy zawartego wówczas pokoju. Jedna z trzech tak zwanych Republik Bałtyckich, członek NATO oraz Unii Europejskiej.

Jest to zdecydowanie najnowocześniejsze państwo w regionie. Potentat jeśli chodzi o technologie informatyczne i praktyczne ich zastosowanie zarówno przez prywatnych użytkowników sieci, jak i przez instytucje państwowe. Przeciętny obywatel większość codziennych i niecodziennych spraw załatwić może dzięki sieci. Założenie firmy, identyfikacja dzięki elektronicznym dowodom osobistym, płacenie podatków, załatwianie spraw w urzędach, a nawet głosowanie w wyborach czy udział w sesjach parlamentu przez posłów. Wszystko jednak ma swoje dobre i złe strony. Pokazał to dobitnie zmasowany rosyjski atak hakerski na ten kraj, jaki miał miejsce w 2008 roku w trakcie zamieszek, jakie wywołała decyzja władz o przeniesieniu pomnika żołnierzy radzieckich z centrum miasta na historyczny cmentarz.

Zresztą tamte zamieszki i atak internetowy pokazały również, jak skomplikowane są relacje tego kraju z sąsiadami oraz jak wiele wciąż skrywanych, wewnętrznych napięć, które wyszły na jaw właściwe przez przypadek. Tym razem punktem zapalnym okazał się radziecki pomnik, dowodząc jak skomplikowana historia tego kraju żywo wpływa na aktualne wydarzenia. Wprawdzie większość Estończyków czuje się bardziej związana ze Skandynawami niż Rosją, jednak nie istnieje w tej kwestii uniwersalnie akceptowane rozwiązanie.

Historia Estonii

 

Historia Estonii jest pasmem niepokojów i zmian przynależności terytorialnej. Ten niewielki, nizinny skrawek lądu położony nad Bałtykiem przez wieki był łakomym kąskiem dla pobliskich mocarstw, a jego siła militarna rzadko bywała tak znacząca, by odeprzeć zakusy terytorialne sąsiadów. Niemniej jednak pierwsze wzmianki o tym kraju pojawiają się już około 100 roku naszej ery, kiedy to rzymski historyk Tacyt pisał o lokalnym osadnictwie używając nazwy Eistland dla określenia ziem leżących na południe od Zatoki Fińskiej.

Przez kilka wieków tereny Estonii znajdowały się pod panowaniem Finlandii, następnie przechodząc pod zarząd Królestwa Duńskiego. W XIII i XIV wieku trwały walki z zakonem kawalerów mieczowych również roszczących sobie prawa do tej ziemi. Następnie w XVI wieku również Polska próbowała zdobyć te tereny, jednak nie udało się to w dłuższej perspektywie. Estonia na przełomie XVII i XVIII znalazła się w zasięgu panowania Imperium Rosyjskiego, spod którego wpływów formalnie uniezależniła się dopiero po odzyskaniu niepodległości, realnie nadal połączone jest z Rosją silnie. Estonia była wprawdzie w niektórych momentach w ciągu tej dwustuletniej zależności związana z mocarstwem rosyjskim nieco słabiej, jednak nieustannie pewna forma zwierzchności Rosji nad nią istniała.

Za czasów komunizmu Estonia Była jedną z republik składowych ZSRR i nie istniała jako niezależne państwo. Niepodległość Estonia odzyskała wyjątkowo późno, dopiero w czasie upadku ZSRR w roku 1991.

Estonia dziś

Estończycy dobrze wykorzystali odzyskaną wolność, wprowadzili gruntowne reformy, a wyjątkowo młodzi politycy tego kraju energicznie zajęli się unowocześnianiem kraju, który obecnie w niewielkim tylko stopniu ustępuje starym demokracjom europejskim pod względem nowoczesnej infrastruktury, innowacyjności, tworzenia społeczeństwa obywatelskiego i innych.

Kraj czerpie dochody głównie z przemysłu, przetwórstwa i usług, a rolnictwo stanowi jedynie około 5% wartości PKB. Główną dziedziną rozwoju kraju są technologie informatyczne, które poparte szeroką dostępnością wysokiej jakości sieci internetowej powodują stały napływ nowych inwestorów. Pomyślnie rozwija się też turystyka, której dochody przekraczają rocznie poł miliarda dolarów w skali kraju.

W Estonii mieszka około 2200 Polaków, a nasi rodacy zamieszkują głównie w dużych miastach, szczególnie w stolicy kraju Tallinie.

Serwis Tanie-loty.pl serdecznie zaprasza do odkrycia tego fantastycznego zakątka świata, który kusi oryginalną kulturą i niezwykłą gościnnością. Z nami masz możliwość zarezerwować tanie bilety lotnicze do Estonii w bardzo atrakcyjnych cenach. Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź