przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do DaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Danii

dania
Wspaniałe duńskie krajobrazy
Fot. sxc.hu

Malownicze Królestwo Danii, będące jednocześnie najmniejszym państwem Skandynawii, położone jest w północnej części Europy. Dania to piękny kraj o ciekawej historii, który turystów zachwyca niepowtarzalnym klimatem i krajobrazami. Swą wyjątkowość zawdzięcza położeniu. Większa część kraju leży na półwyspie Jutlandzkim, natomiast reszta znajduje się na 443 wyspach, z czego tylko 76 jest zaludnionych. Do Danii należy również Grenlandia oraz Wyspy Owcze.  Spokojna i dostatnia Dania podróżnikom jawi się jako oaza spokoju i dzikiej przyrody: malownicze wioski, piękne, złote pola uprawne, zabytkowe miasteczka, w które wkomponowano nowoczesność, nie burząc tradycji pielęgnowanej od wielu lat.

Na obszarze Półwyspu Jutlandzkiego zamieszkiwali Germanowie, a następnie Anglowie, Jutowie i Sasi. W V i VI wieku napłynęli z południa Skandynawii Duńczycy, którzy stanowili szczep północnego odłamu ludów germańskich, znanych później jako Normanowie. Nazwa kraju – Danmark (Las Danów) pochodzi od nazwy plemiennej Danów i występujących tu rozległych obszarów leśnych. W IX–X wieku miały miejsce zjednoczenie państwa duńskiego oraz  jego chrystianizacja. W 1397 roku Dania wraz z Norwegią i Szwecją utworzyła unię kalmarską. Na początku XVII wieku Dania skolonizowała Grenlandię, a w XVIII wieku opanowała drobne kolonie na Antylach, w Indiach, Złotym Wybrzeżu. Po przegranej wojnie z Prusami i Austrią w 1864 roku Dania realizowała zasadę neutralności politycznej. Od 1953 roku jest monarchią parlamentarną.

Dania to przede wszystko piękno przyrody. Zwiedzając kraj, możemy zapuścić się w ustępy dziki wrzosowisk, lub podziwiać wzburzone może ze szczytu wapiennych klifów, okalających niezamieszkałe wyspy. Wyspy zresztą świadczą o charakterze Danii. Wystarczy wspomnieć o Limfjorden, na której znajduje się imponujący Park Jasperhus, na terenie którego rośnie ponad pół miliona kwiatów.

Wizytówką Danii jest jej piękna linia brzegowa. Z jednej strony wysokie i strome klify, z drugiej piękne piaszczyste plaże i kąpieliska, które posiadają jedne z najwyższych ocen w całej Europie i gwarantują turystom mnóstwo atrakcji, a co ważne, także bezpieczeństwo w korzystaniu z nich. Kraj ma także znakomicie rozwiniętą sieć dróg rowerowych. Zwiedzanie Danii jednośladem, po tysiącach kilometrów tras rowerowych w otoczeniu nieskażonej przyrody, przecinając uliczki zabytkowych miasteczek - czysta przyjemność.

Serwis Tanie-Loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia malowniczych zakątków Danii. Z serwisem Tanie-Loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Danii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Danii? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Danii. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Danii.

Jeżeli wybierasz się do Danii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Kopenhagi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty z Warszawy, Okazje na loty do Izraela, Okazje na loty w grudniu, Okazje na loty z Polski na Wyspy Kanaryjskie, bilety lotnicze Katowice Genewa, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Loty do 100 Zl.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Pozostałe, Zabezpieczenie bagażu, Torby na laptopa i Walizki twarde.