Treść strony

tanie-loty-do-danii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do DaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kopenhaga (CPH) Copenhagen Apt.od 126Wybierz
 • Billund (BLL) Billund Apt.od 129Wybierz
 • Aalborg (AAL) Aalborg Apt.od 881Wybierz
 • Bornholm (RNN) Bornholm Apt.od 1200Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Danii

Znajdź nas w social mediach

dania
Wspaniałe duńskie krajobrazy
Fot. sxc.hu

Malownicze Królestwo Danii, będące jednocześnie najmniejszym państwem Skandynawii, położone jest w północnej części Europy. Dania to piękny kraj o ciekawej historii, który turystów zachwyca niepowtarzalnym klimatem i krajobrazami. Swą wyjątkowość zawdzięcza położeniu. Większa część kraju leży na półwyspie Jutlandzkim, natomiast reszta znajduje się na 443 wyspach, z czego tylko 76 jest zaludnionych. Do Danii należy również Grenlandia oraz Wyspy Owcze.  Spokojna i dostatnia Dania podróżnikom jawi się jako oaza spokoju i dzikiej przyrody: malownicze wioski, piękne, złote pola uprawne, zabytkowe miasteczka, w które wkomponowano nowoczesność, nie burząc tradycji pielęgnowanej od wielu lat.

Na obszarze Półwyspu Jutlandzkiego zamieszkiwali Germanowie, a następnie Anglowie, Jutowie i Sasi. W V i VI wieku napłynęli z południa Skandynawii Duńczycy, którzy stanowili szczep północnego odłamu ludów germańskich, znanych później jako Normanowie. Nazwa kraju – Danmark (Las Danów) pochodzi od nazwy plemiennej Danów i występujących tu rozległych obszarów leśnych. W IX–X wieku miały miejsce zjednoczenie państwa duńskiego oraz  jego chrystianizacja. W 1397 roku Dania wraz z Norwegią i Szwecją utworzyła unię kalmarską. Na początku XVII wieku Dania skolonizowała Grenlandię, a w XVIII wieku opanowała drobne kolonie na Antylach, w Indiach, Złotym Wybrzeżu. Po przegranej wojnie z Prusami i Austrią w 1864 roku Dania realizowała zasadę neutralności politycznej. Od 1953 roku jest monarchią parlamentarną.

Dania to przede wszystko piękno przyrody. Zwiedzając kraj, możemy zapuścić się w ustępy dziki wrzosowisk, lub podziwiać wzburzone może ze szczytu wapiennych klifów, okalających niezamieszkałe wyspy. Wyspy zresztą świadczą o charakterze Danii. Wystarczy wspomnieć o Limfjorden, na której znajduje się imponujący Park Jasperhus, na terenie którego rośnie ponad pół miliona kwiatów.

Wizytówką Danii jest jej piękna linia brzegowa. Z jednej strony wysokie i strome klify, z drugiej piękne piaszczyste plaże i kąpieliska, które posiadają jedne z najwyższych ocen w całej Europie i gwarantują turystom mnóstwo atrakcji, a co ważne, także bezpieczeństwo w korzystaniu z nich. Kraj ma także znakomicie rozwiniętą sieć dróg rowerowych. Zwiedzanie Danii jednośladem, po tysiącach kilometrów tras rowerowych w otoczeniu nieskażonej przyrody, przecinając uliczki zabytkowych miasteczek - czysta przyjemność.

Serwis Tanie-Loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia malowniczych zakątków Danii. Z serwisem Tanie-Loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Danii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Danii? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!