Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do FinlandiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Helsinki (HEL) Vantaa Int. Apt.od 76Wybierz
 • Turku (TKU) Turku Apt.od 96Wybierz
 • Oulu (OUL) Ouluod 842Wybierz
 • Vaasa (VAA) Vaasa Apt.od 1019Wybierz
 • Kuopio (KUO) Kuopiood 1262Wybierz
 • Tampere (TMP) Tampere-Pirkkala Apt.od 1290Wybierz
 • Kuusamo (KAO) Kuusamood 1837Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Finlandii

Znajdź nas w social mediach

finlandia
Finlandia - malowniczy kraj tysiąca jezior
Fot. sxc.hu

Finlandia to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp. Prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. W kraju, który jest jednym z najrzadziej zamieszkanych, przyroda jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, w miejscu pracy i spędzania wolnego czasu, na co dzień i od święta. Fińskie archipelagi, które liczą ponad 60 tysięcy malowniczych wysp i wysepek, pokrywające ten kraj lasy i dziewicza przyroda nie mają sobie równych w całej Europie, a może nawet i na świecie.

Lapończycy są najstarszymi mieszkańcami Finlandii i większość z nich żyje jak ich dawni przodkowie. Ludność zamieszkująca południe kraju to Finowie, których przodkowie przybyli tu około 2000 lat temu z terenów Rosji (Ural). Cześć ludności zamieszkującej Finlandię to także Szwedzi.

Pierwsze plemiona, które przybyły z południa zasiedliły Finlandię już około 9000 roku p.n.e. Północ została zasiedlona znacznie później przez Pralapończyków. Około 4000 roku p.n.e. rozwinęły się kultury wypalające i używające ceramiki. Z terenów nadbałtyckich zaczęły napływać ludy uprawiające ziemię. Ich potomkami są dzisiejsi Finowie. Historia Finlandii powiązana jest ściśle ze Szwecją i Rosją. Już w XII w. tereny te zostały zagarnięte przez Szwecję. W 1809 dzisiejsze tereny Finlandii zajęła Rosja. Po rewolucji Rosyjskiej w 1917, Finlandia ogłosiła niepodległość. Głównym partnerem gospodarczym Finlandii po II wojnie światowej zostało ZSRR. Kraj pozostał jednak politycznie niezależny od komunistów. Od 1995 roku Finlandia jest członkiem Unii Europejskiej, zaś w 2002 roku przyjęła wspólna walutę Euro. Obecnie Finlandia to jeden z najbogatszych państw na świecie, o bardzo wysokim standardzie życia.

Finlandia to także stolica sportów zimowych. Popularność i uprawianie narciarstwa i wszelkich dyscyplin pochodnych jest niemal "w krwi" każdego Fina. Ze względu na panującą tu mroźną i długą zimę narciarstwo a w szczególności biegi narciarskie stanowią sport narodowy. Jest on tak tu popularny (poniekąd z przymusu) iż dzieci uczą się narciarstwa jak chodzenia o własnych siłach już od najmłodszych lat.

Zapraszamy do podróży po północnej krainie czarów, w której - nawiasem mówiąc - mieszka ten jedyny, najprawdziwszy Święty Mikołaj, którego kwatera główna znajduje się w wysuniętej na północ jej części Laponii. Od XII wieku Finlandia była pod dominacją szwedzką, a od 1809 roku przeszła w ręce Rosji. Niepodległość odzyskała dopiero w 1917 roku. Stąd też cała południowa Finlandia jest dwujęzyczna (fińsko - szwedzka), a w stolicy oraz na wschodzie widać duże wpływy rosyjskie, np. dużo jest tu wyznawców prawosławia. Co ciekawe, również północna część Finlandii jest dwujęzyczna - równoprawnie funkcjonują języki fiński i lapoński.

Do jedynych i niepowtarzalnych atrakcji należy zorza polarna – zjawisko, które w Laponii można obserwować przez całą zimę. Efekt "białych nocy" pozostawia niepowtarzalne wrażenie z pobytu w tym pięknym kraju. Podróżując po Finlandii, warto m.in. zobaczyć Suomenlinnę – twierdzę położoną na kilku wyspach w Helsinkach, zatrzymać się w Laponii (siedzibie Świętego Mikołaja), miastach: Turku, Tampere i Rovaniemi, no i koniecznie trzeba odwiedzić stolicę – Helsinki, której życie nocne budzi zazdrość całej północy kontynentu.

Finlandia to wyśmienity kraj dla turystów uwielbiających czynny wypoczynek. Latem uroki zabytków, parków i wysp najprzyjemniej odkrywać w trakcie spacerów lub wycieczek rowerowych. Większość kraju można też poznawać, pływając po zatokach, jeziorach, rzekach i kanałach (na kempingach i w biurach informacji turystycznej można wypożyczyć typową fińską łódź wiosłową). Zimą można natomiast pojeździć saniami zaprzężonymi w psy lub renifery, na nartach lub na skuterach śnieżnych. Poza tym w Finlandii działa ponad 120 ośrodków, w których są wytyczone trasy zjazdowe i trasy dla miłośników snowboardu.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Finlandii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Finlandii? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!