Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do RygiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Rygi

Ryga
Fot. liber

Stolica Łotwy leży nad szeroką na 500 m Dźwiną, w głębi zatoki. Nazywana perłą Bałtyku, jest najbardziej uprzemysłowioną, największą (800 tys. mieszkańców przy tak niewielkich rozmiarach kraju) i najbardziej "miejską" ze wszystkich trzech nadbałtyckich stolic. Również najbardziej światową, co wiąże się choćby z tym, że była ona jednym z filarów Hanzy - dawnego związku handlowego nadmorskich miast leżących na północy Europy.

Napoleon, przejeżdżając przez Rygę, określił ją mianem "przedmieść Londynu", podkreślając w ten sposób podobne tradycje jakże przecież różnorodnych narodów. W latach 30. XX w. intensywne życie kulturalne Rygi zasłużyło także na miano "małego Paryża", a Joseph Kessel umieścił w niej akcję powieści "Wagons-lit". Przechadzając się ulicami miasta, mamy wrażenie cofania się w czasie, nawet o osiem wieków. Spacer daje niepowtarzalną okazję do zachwytów nad wszystkimi stylami architektonicznymi, jakie pojawiły się w Europie Zachodniej - nad stylem romańskim, gotyckim, renesansowym, manierystycznym, barokowym, klasycystycznym, secesyjnym... Szczególnie ten ostatni nadaje niepowtarzalny charakter miastu. Nie na darmo, piękne budowle o płynnych liniach określa się mianem pereł architektury ryskiej.

Nazwa Ryga pojawiła się po raz pierwszy w dokumencie z 1189 r., ale "dopiero" w 1201 r. biskup Albert z Bremy zatwierdził ją oficjalnie jako swoją siedzibę. Wówczas osada zajmowała miejsce, w którym rzeka Ridzina wpada do Dźwiny. Ujście Dźwiny było idealnym miejscem na założenie portu. Nic więc dziwnego, że szybko zainteresowało z jednej strony kupców niemieckich, szukających nowych ścieżek na wschód, a z drugiej strony, zakony krzyżackie, chcące nawracać nowe ludy na chrześcijaństwo. Kraj podbity przez Polaków, Szwedów, Niemców i Rosjan, dopiero 18 listopada 1918 r. stał się niepodległy, a stolicą została, co oczywiste, Ryga. 21 sierpnia 1991 r. po 50 latach podporządkowania władzom sowieckim, państwo łotewskie odrodziło się na nowo. Wraz z nim jego stolica. Obecnie mieszka tu prawie połowa całej ludności Łotwy.

Ryga ma chłodny, północny, na poły skandynawski charakter. Surowe i dostojne, wzniesione z rozmachem miasto robi nie lada wrażenie. Największą atrakcją jest bez wątpienia starówka. Turystów przyciągają tu od lat masywne mieszczańskie kamienice i zespół kamieniczek Trzej Bracia, gmachy kupieckiej gildii, resztki murów obronnych, wreszcie wąskie i brukowane uliczki. Warto rzucić okiem na ryski gotyk i secesję, na luterańską katedrę i jej słynne organy, uwagę zwracają również kościoły ze strzelistymi wieżami.

By poznać Rygę, trzeba w niej po prostu trochę pobyć. Przygodą może okazać się błądzenie po zaułkach Starówki i odkrywanie coraz to nowych jej zakątków. Główną atrakcją miasta jest magia wąskich, brukowanych uliczek, drewniana architektura oraz liczne gotyckie i renesansowe zabytki. By w pełni poznać atmosferę Rygi warto zgubić się tu choć na chwilę, beztrosko po przechadzać po licznych parkach, zatrzymać w restauracji na starówce i skosztować łotewskich smakołyków.

Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Rygi w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Rygi.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa