Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do TallinnaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Tanie loty do Tallinna

Tallinn
Panorama Tallinna
Fot. Wikipedia

Port nad Bałtykiem, gdzie malownicza starówka doskonale wtapia się w nowoczesną architekturę tworząc harmonijną całość. Miasto wprawdzie nie jest ogromną metropolią, ponieważ liczy jedynie około 400 tysięcy mieszkańców, jednak jest to stolica kraju i stąd jej znaczenie na arenie międzynarodowej, tym bardziej że Estonia jest potentatem na rynku IT, a czołowe firmy w branży szczycą się posiadaniem delegatur w tym niewielkim nadbałtyckim kraju. Warto przy tym zaznaczyć, że w stolicy mieszka około 30% obywateli tego małego kraju. Jednak spacerując wąskimi uliczkami starego miasta, wczuwając się w atmosferę tego pięknego zakątka czy odpoczywając przy jednym z licznych stolików kawiarnianych ustawionych w letnich ogródkach wokół staromiejskich kawiarenek wprost na bruku zupełnie zapomina się, że Tallinn nie słynie przede wszystkim z fantastycznej architektury i niepowtarzalnego klimatu autentycznie starych uliczek. Pojawia się też myśl, że starówka jest tutaj piękniejsza niż w jakimkolwiek innym miejscu w nadbałtyckich republikach, a mimo wszystko turystów nie jest aż tak wielu, więc można się rozkoszować jej urokiem bez nieprzyjemnych doznań jakich może dostarczyć rozwrzeszczany tłum dzieciaków albo wieczne kolejki przy jakiejkolwiek atrakcji turystycznej, w sklepie czy barze.

Starówka wznosi się, by swą kulminację osiągnąć w miejscu zwanym Górnym Miastem, a tam na samym szczycie mieści się oblegany Sobór Aleksandra Newskiego, jedna z najważniejszych atrakcji Tallinna. Jest to tym bardziej ciekawe miejsce, że Estonia to kraj protestancki, a sobór ten jest świątynią  prawosławną. Władze Estońskie po odzyskaniu niepodległości i wyzwoleniu się spod wpływów Rosji w 1924 roku podjęły decyzję o wyburzeniu tego soboru, jednak nigdy nie została ona wprowadzona w życie. Jest to swego rodzaju kontrast dla ascetycznie urządzonych świątyń protestanckich o prostych i stonowanych formach, ponieważ zarówno wnętrze, jak i wybujałe formy zewnętrznych elementów świątyni z licznymi kopułami i kolorowymi elewacjami wyraźnie odbiegają od powszechnego w Estonii kanonu architektury sakralnej.

W ogóle Tallinn jest miastem ze wszech miar unikalnym, a panująca tutaj atmosfera przywodzi na myśl dawny port hanzeatycki pełen nawiązań do obecnej tutaj od wieków kultury skandynawskiej. W 1997 roku stare miasto w Tallinie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Unikalny klimat tej nadmorskiej stolicy przyczynia się do stałego wzrostu popularności Tallinna wśród zagranicznych turystów, tym bardziej że przemawiają za tym również korzyści finansowe, ponieważ nie jest to drogie miasto. Nawet niezbyt ciepła pogoda jaka tutaj panuje ze względu na położenie Tallinna w obrębie umiarkowanego klimatu chłodnego w odmianie wybitnie morskiej nie zniechęca turystów, mimo że temperatura rzadko osiąga tutaj więcej niż 20 stopni nawet latem, a wiosną i jesienią jest bardzo wilgotno. Ale nawet z tego potrafił Tallinn zrobić swój atut szczycąc się często występującą gęsta mgła, która tłumi odgłosy miejskiego życia i nadaje uliczkom wyjątkowego uroku, szczególnie rano, gdy idąc pomiędzy kamieniczkami masz wrażenie, że istniejesz tylko ty i ta dawna zachwycająca architektura, która wznosi się wokół ciebie. 

Tallinn jest również jednym z niewielu cywilizowanych miejsc, gdzie można podziwiać białe noce, unikalne zjawisko w jakim uczestniczyć można jedynie w wysuniętych skrajnie na północ lub na południe miejscach na ziemi, kiedy to miasto nie kładzie się spać, a srebrzystoróżowy blask przez wiele godzin otula ciche i senne uliczki, nad które jednak w tym czasie nie nadchodzi nocny mrok. Uczestniczenie w tym cudzie natury jest niepowtarzalnym doświadczeniem, zegar biologiczny szaleje nie mogąc sobie poradzić z brakiem nocnych ciemności, a z roku na rok amatorów takich doświadczeń w Tallinie pojawia się coraz więcej, a dyskoteki i nocne kluby starają się zapewnić im dodatkowe atrakcje na długie noce bez snu.

Jest to również świetne miejsce na romantyczną wyprawę z piękną zimą w tle. Ten kraj na północy może nam zagwarantować mróz i śnieg w trakcie zimowych miesięcy – drobiazgi których niestety w ostatnich latach brakuje w czasie polskich Świąt Bożego Narodzenia. Jest to więc dobre miejsce na przedświąteczny weekend, który pomoże wczuć się w atmosferę zbliżajacego się Bożego Narodzenia, tym bardziej że najważniejsze atrakcje miasta można bez pośpiechu zwiedzić w 2-3 dni.

 

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty do Tallinna. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Tallinna.

Jeżeli planujesz podróż do Estonii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Tallinna.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty w marcu, Wycieczki na słoneczne wyspy, Pakiety z Bydgoszczy, Okazje na loty z Polski na Półwysep Iberyjski, połączenia z Katowic do Genewy, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za opóźniony lot, na Weekend w Grudniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Saszetki i portfele, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki na kółkach i Torby na laptopa.