Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do HelsinekOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Helsinek

helsinki
Helsinki nocą
Fot. sxc.hu

Helsinki, stolica Finlandii, leżą nad Zatoką Fińską na półwyspie i sąsiadujących wyspach połączonych mostami i liniami promowymi. Centrum miasta znajduje się w okolicy głównego nabrzeża, Eteläsatama. Jego sercem jest Plac Senatorski otoczony przez zabytkowe budowle z połowy XIX wieku.

Helsinki to miasto relaksacyjne, niewielkie (mieszka tu tylko 560 tys. mieszkańców), pełne zieleni i żyjące w symbiozie z otaczającym je z trzech stron morzem. Czekają tu na was nadmorskie spacery, rejsy po morzu, pokój i knajpka z widokiem na morze, czy morze na talerzu... a wszystko to w mieście i w stolicy na dodatek. Stolica, choć ma jak najbardziej fiński charakter i stanowi kwintesencję orientacji państwa na nowoczesność i postęp technologiczny, nie przypomina żadnego innego miasta w Finlandii. Swą wyjątkowość i kosmopolityczną atmosferę zawdzięcza fascynującej kombinacji wpływów szwedzkich, rosyjskich i innych kultur.

Helsinki założył w 1550 roku król Gustaw Waza, jako ośrodek handlowy w odległości ok. 6 km od współczesnego miasta. W obecne miejsce zostało przeniesione w 1640 roku, a rok wcześniej uzyskało prawa miejskie. W XVIII wieku miał miejsce rozkwit miasta. W tym czasie zostało także ufortyfikowane, wybudowano wtedy m.in. twierdzę Suomenlinna. Gdy w 1812 roku miasto stało się stolicą Finlandii, przebudowano je wzorując się na architekturze Sankt Petersburga. Wzniesiono wówczas, wzdłuż sieci szerokich ulic, wiele neoklasycystycznych budynków w stylu empire.
Po zniszczeniach z okresu II wojny światowej miasto zostało odbudowane. Współcześnie stanowi interesujący przykład wkomponowywania architektury w krajobraz naturalny.

W przeciwieństwie do pozostałej części kraju, która ciągle jeszcze zabiega o uznanie w oczach turystów, Helsinki stają się ostatnio jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Życie nocne stolicy budzi zazdrość całej północy kontynentu: w letnie dni gwarny tłum wypełnia kawiarnie, ogródki piwne i parki. Choć Helsinki są zdecydowanie największym i najbardziej żywiołowym fińskim miastem, w porównaniu z innymi skandynawskimi metropoliami stolica Finlandii jest mała i niemal zaciszna. Latem urok jej zabytków, parków, targów i pobliskich wysp najlepiej odkrywać w trakcie spacerów lub wycieczek rowerowych. Co zaskakujące, Helsinki prawie w niczym nie przypominają innych ośrodków miejskich Skandynawii i rejonu Morza Bałtyckiego. Niska, prosta i funkcjonalna architektura (jedyny „drapacz chmur” ma zaledwie 12 kondygnacji) kontrastuje z ozdobnymi monumentalnymi budowlami Sztokholmu.

O atrakcyjności miasta decyduje w równym stopniu ogólna atmosfera i optymizm tryskający z mieszkańców, co konkretne atrakcje turystyczne. Spacery nad morzem, piknik na terenie twierdzy Suomenlinna czy wygrzewanie się w słońcu w jednej z licznych kawiarni i ogródków są nie mniej przyjemne, niż zwiedzanie muzeów i najważniejszych obiektów architektonicznych.

Potężne promy bałtyckie wdzierają się do samego serca stolicy, a mniejsze łodzie kursują na przyległe wyspy. Helsinki stanowią węzeł komunikacyjny, z którego rozchodzą się drogi i linie kolejowe do pozostałych części kraju, dlatego też są najlepszym punktem startu i zakończenia wszelkich wojaży po Finlandii.

Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Helsinek w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Helsinek.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa