Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Düsseldorfu

Znajdź nas w social mediach

Rheinturm

Wysoka na 240,5 metra (najwyższa budowla Düsseldorfu) betonowa wieża telekomunikacyjna. Znajdują się na niej transmitery radiowe i telewizyjne. Budowę ukończono w 1981 roku, a cała konstrukcja waży 22 tysiące ton. Układ świetlny na wieży pokazuje godzinę w bardzo niekonwencjonalny sposób. W wieży jest też obrotowa restauracja.

Stare Miasto

Kilometr kwadratowy wypełniony szczelnie kościołami i pubami – oto właśnie stare miasto Düsseldorfu. Wąskie uliczki, kocie łby pod nogami... wszystko to sprawia, że dzielnica nabiera szczególnego uroku. Nie sposób obejść wszystkie knajpki i bary świata. W końcu miano „najdłuższego baru świata” nie zostało nadane temu miejscu na darmo. Poza tym jednak jest tu także wiele innych ciekawych zakątków do odwiedzenia.

Dom Wilhelma Marxa

Pierwszy „wieżowiec” w Niemczech i w całej Europie. Dziś jego gabaryty mogą wzbudzać tylko uśmiech: jest wysoki na 57 metrów i składa się z 13 pięter. Architektem odpowiedzialnym za projekt był Wilhelm Kreis. Budynek odnowiono w 1990 roku.

Königsallee

Aleja Królewska, przez miejscowych nazywana w skrócie po prostu „Kö”. Zapewniają oni także, że jest to najpiękniejszy bulwar całego świata: podzielony miejską fosą, otoczony ponad dwustoma drzewami. Spacer po alei może sprawić prawdziwą przyjemność zwłaszcza fanom zakupów. Są tu butiki z kolekcjami najbardziej prestiżowych projektantów mody, ekskluzywne sklepy z biżuterią, perfumerie, a także coś dla bardziej wyrafinowanych gustów: sklepy z antykami i porcelaną. Zmęczeni po wielogodzinnym sklepowym szaleństwie turyści mogą odpocząć w ogródkach kawiarnianych i odetchnąć świeżym powietrzem. Königsallee to jednak nie tylko sklepy: są tu też rzeźby, fontanny. Wrażenie robią łączące obie strony mosty: wschodni brzeg to wspomniane już sklepy, zachodni – głównie banki.

Pałac Benrath

Pałac letni znajdujący się na przedmieściach Düsseldorfu. Jego budowa trwała 17 lat, i zakończyła się ok. 1770 roku. Niegdyś rezydencja księcia Karola Teodora von Pfalz-Sulzbacha, położony jest nad rzeką, w pięknym parku. Dziś wewnątrz można obejrzeć kolekcję XVIII – wiecznych mebli oraz kolekcję dzieł sztuki należącą niegdyś do księcia.

MedienHafen

Port nad Renem przeszedł w ostatnich kilkunastu latach zaskakującą transformację. Miejsce, w którym niegdyś przechodniów straszyły silosy i magazyny teraz pokazuje swoje ładniejsze i bardziej przyjazne oblicze. Szare, nieprzyjemne budynki zostały zastąpione przez olśniewające dzieła znanych architektów. MedienHafen jest teraz domem dla ponad 300 firm, przede wszystkim zajmujących się modą, telekomunikacją czy oczywiście mediami. Architektura portu to teraz miks starego z nowym. Wśród ciekawych konstrukcji wybijają się przede wszystkim budynki zaprojektowane przez Franka Gehry'ego. Ten uhonorowany wieloma nagrodami twórca doprowadził do pojawienia się w porcie lśniących metalicznie, niesymetrycznych budowli robiących niezapomniane wrażenie na każdym odwiedzającym. Inni znani architekci, którzy przyłożyli rękę do sukcesu MedienHafen to Steven Holl i David Chipperfield. Okolica portowa znana jest z wyśmienitych restauracji serwujących dania z najróżniejszych stron świata. W okresie letnim można wynająć łódkę wraz z przewodnikiem.

Kaiserpfalz

Miejsce nie do opuszczenia dla miłośników historii! Są to ruiny średniowiecznego zamku legendarnego wręcz władcy Fryderyka Barbarossy, bez wątpienia jedne z najważniejszych ruin w okolicy. Powstanie pałacu datuje się na okres panowania Henryka III w X wieku, jednak to właśnie Barbarossa pomiędzy 1174 – 1184 powiększył go i umocnił. Pałac jest otwarty dla zwiedzających w lecie.

Zamek Jägerhof

Jego budowa trwała od 1748 roku aż do 1772. W 1796 roku wojska rewolucyjne napadły i splądrowały zamek, który został odnowiony dopiero z okazji czterodniowej wizyty Napoleona w 1811. Aktualnie ważne jest znajdujące się w zamku Muzeum Goethego. Turyści mogą obejrzeć ponad 1000 eksponatów związanych z życiem znanego artysty.

K20 i K21

Znajdują się tu zbiory przede wszystkim z XX wieku. Stała ekspozycja zapewnia możliwość obejrzenia dzieł takich twórców, jak Picasso czy Beuys. Również zmieniające się wystawy są bardzo interesujące.

Muzea

Od 1993 roku działa w Düsseldorfie Muzeum Filmu, zlokalizowane w samym sercu Starego Miasta. Stałą ekspozycją jest tutaj ta dotycząca historii filmu i kina, ponadto cały czas zmieniają się ekspozycje czasowe. Muzeum europejskiej sztuki ogrodowej znajduje się w Pałacu Benrath. Składa się z ogrodów angielskich i francuskich, stawu lustrzanego i małego ogródka przy pomarańczarni. Prezentowane są tutaj przeróżne pomniki, obrazy, grafiki – wszystko, czym można ozdobić ogród. Pałac Sztuki to ponad 500 dzieł obejmujących epoki od średniowiecza po czasy współczesne, ulokowanych w trzech skrzydłach gmachu. Są tu eksponaty z wszystkich zakątków świata: od Europę po Japonię i Iran. „Sztuka w tunelu” to 888 metrów podziemnego kompleksu, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć obrazy, fotografie oraz filmy. Aquazoo i Muzeum Löbbeckego to zarazem ogród zoologiczny i muzeum przyrodnicze. Jest tu ponad 550 gatunków zwierząt. Kolekcja Löbbeckego zawiera zaś ok. 250 tysięcy mięczaków, 650 tysięcy owadów i 75 tysięcy eksponatów z zakresu nauki o ziemi. Ciekawe jest także Muzeum Neandertalczyków. Wiele z wystawionych tam eksponatów może być obejrzanych z bliska czy nawet dotkniętych, np. warsztat z czasów epoki kamienia łupanego.

Parki

Miasto szczyci się dużą ilością terenów zielonych, co jest szczególnie ważne dla turystów w lecie, kiedy można w każdej chwili odpocząć od całodziennego zwiedzania w cieniu drzew. Najpopularniejsze parki to Hofgarten i park Lantz'scher. Chętnie odwiedzany jest też Nordpark, szczególnie wart obejrzenia z racji ogrody japońskiego. Osoby aktywne wybierają Südpark, z doskonałymi terenami do uprawiania sportów, ale także do grillowania. Jest tu także ogród botaniczny.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź