Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Düsseldorfie

Znajdź nas w social mediach

Dusseldorf to nie tylko miasto przemysłowe, choć tak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, są tu siedziby dużych koncernów, jak Henkell czy Metro Group (właściciel sieci takich jak MediaMarkt czy Real). Na swoją główną niemiecką siedzibę wybrała miasto firma Novell.

Rheinische Sagenweg

Dusseldorf jest początkową stacją Rheinische Sagenweg, czyli Nadreńskiego Szlaku Legend. Szlak jest innowacyjną trasą wakacyjną promującą najciekawsze historie i legendy niemieckie oraz miejsca, w których się działy. W Dusseldorfie toczyła się akcja legendy „Biała pani z wieży zamkowej” (wieża do dziś stoi nad brzegiem Renu).

Architektura

Ciekawostki

 • Festiwale
  Japan Day - czerwiec, Jazz Rally - maj
 • Kuchnia
  Bratwurst, Himmel und Erde, Sauerbraten
 • Sport
  rowery, łyżwiarstwo
 • Sławni ludzie
  Heinrich Heine - poeta, Claudia Schiffer - modelka,
 • Warto odwiedzić
  Königsallee, stare miasto

W mieście znajduje się kilka ciekawych zabytków i budowli. Do najpiękniejszych należy letnia rezydencja książęca, pałac Benrath. Przyjemnym miejscem jest także promenada nad Renem. Mieszkańcy Dusseldorfu często przechadzają się nią, zwłaszcza w gorące dni. Nie sposób zapomnieć o budowlach, które zaprojektował Frank Gehry, zdobywca najważniejszych architektonicznych laurów. Port miejski zyskał dzięki niemu unikalny, futurystyczny wygląd.

Imprezy

W Dusseldorfie odbywają się przeróżne festiwale, miasto organizuje także liczne targi. Chyba największe to „cpd” - wiosenne i jesienne targi mody. Tysiące zwiedzających przyjeżdża na Międzynarodową Wystawę Łodzi, na której prezentowane są najnowsze jachty. MEDICA z kolei to największe targi medyczne świata. Do najważniejszych festiwali należy natomiast np. czerwcowe święto opery, podczas którego jej miłośnicy mogą posłuchać kompozycji najsłynniejszych kompozytorów. Hucznie obchodzony jest także karnawał. Maj to szczęśliwy miesiąc dla fanów jazzu. To wówczas odbywa się Jazz Rally. Inne ciekawe imprezy skupiają się na tańcu i filmach. Japan Day zaś odbywa się w czerwcu i przyciąga dosłownie miliony odwiedzających. Podczas dnia japońskiego odbywają się zarówno koncerty zespołów j-rockowych i j-popowych jak i spektakle. Istnieje możliwość skorzystania z wiedzy o origami i kaligrafii przekazywanej na warsztatach, posłuchania prelekcji, spróbowania potraw japońskich. Na zakończenie przygotowane są pokazy sztucznych ogni.

Kuchnia

Kuchnia Dusseldorfu nie należy do najbardziej wyrafinowanych. Jest całkiem podobna do tej z innych regionów Niemiec. Najczęściej z mięs je się Sauerbraten. Jest to pieczona wieprzowina lub dziczyzna, uprzednio marynowana. Niegdyś było to danie z koniny, teraz jednak nie je się już  tego rodzaju mięsa. Do pieczeni podaje się kluski i czerwoną kapustę. Ähzezupp to gęsta zupa groszkowa, a Reibekuchen, także często serwowane w Dusseldorfie i okolicach, to po prostu nasze placki ziemniaczane. Podaje się je z owocami, ale także z mięsem czy nawet rybą. Oczywiście nie byłoby niemieckiej kuchni bez bratwurstu, czyli pieczonej kiełbasy. Himmel und Erde to dodatek do mięs o nieskromnej nazwie („Niebo i ziemia”). Jest to zaś rodzaj ziemniaczanego puree z jabłkami. Oprócz tego golonka, sałatka ziemniaczana i Biersupper – zupa piwna. Zapija się to wszystko piwem, najlepiej dusseldorfskim ciemnym Altbier. Oto obraz kulinarnego Dusseldorfu.

Czy wiesz, że?

Dusseldorf to największe skupisko banków w Niemczech, nie licząc Frankfurtu.

Starówka miasta jest tak wypchana pubami i barami, że zdobyła sobie przydomek „najdłuższy bar świata”.

W Dusseldorfie żyje najwięcej Japończyków w kraju (ponad 6 tysięcy).

Z Dusseldorfu pochodzi znana niemiecka grupa punkowa Die Toten Hosen.

Wśród licznych miast partnerskich Dusseldorfu znajduje się także Warszawa.

Dusseldorf jest jednym z bardziej atrakcyjnych miast Niemiec! Sprawdź nasze promocje lub skorzystaj z wyszukiwarki, a odkryjesz, ze portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze bilety lotnicze do Dusseldorfu!

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!