Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BillundOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 48Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 76Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 78Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 118Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Billund

Znajdź nas w social mediach

Billund
Legoland w Billund
Fot. fdecomite

Billund w Danii to urokliwe miasteczko w centralnej części kraju, leżące w prowincji zwanej Południowa Jurtlandia. Piaszczyste plaże sąsiadują tu z malowniczymi fiordami, pagórkowaty krajobraz przyozdabiają kolorowe domki, wiele gospodarstw korzysta z minielektrowni wiatrowych – naturalność tej części Danii zostaje zachowana, a proekologiczne działania maja za zadanie zachować te urokliwe elementy dla przyszłych pokoleń.

Warto zauważyć, że w tym rejonie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość przeplatają się w wyjątkowo harmonijny sposób – w dawnych wiekach okolicę tę upodobali sobie Wikingowie, których dzieła podziwiać można do dziś podczas wycieczek wokół miasta. W pobliżu znajduje się także najstarsze miast Europy Północnej, które może poszczycić się ponad tysiącletnią historią oraz kościołem z IX wieku. Prawda jest jednak taka, ze większość turystów przybywa tu z jednego powodu – w Billund powstała firma LEGO i nadal to właśnie tutaj powstaje ogromna większość klocków tej firmy. Poza fabryką w Billund istnieje też potężny Legoland z mnóstwem atrakcji, na którego zwiedzanie przeznaczyć trzeba co najmniej dzień lub dwa. A i to jeszcze nie wszystko – niedaleko znajduje się Safari ZOO w Givskud, gdzie ponad 1000 gatunków zwierząt mieszka na powierzchni ponad 600 000 metrów kwadratowych.

To właśnie rodzina Christiansen, która stworzyła firmę LEGO w największym stopniu przyczyniła się do rozwoju miasta – niemal wszystkie budynki w Billund mają mniej niż 100 lat, dzięki dynamicznemu rozwojowi produkcji firma zdecydowała się na budowę lotniska, które w późniejszym czasie uniezależniło się od firmy i obecnie stało się drugim co do wielkości portem lotniczym w Danii. Lotnisko w Billund stanowi bazę lokalnego przewoźnika lotniczego – linii Sun Air of Scandinavia.

Legoland w Billund to tak na prawdę kilka tematycznych parków rozrywki połączonych w jeden – można się tam bawić doskonale przez wiele godzin, a nuda na pewno tam nie zagląda. Jest to również jedno z najstarszych tego typu miejsc na świecie – pierwsze realizacje związane z tym przedsięwzięciem sięgają roku 1968. Nazwa LEGO powstała ze skrócenia duńskich słów 'Leg godt' co oznacza „baw się dobrze” - tutaj jest to jak najbardziej na miejscu! W Legolandzie przygodę zaczyna się w Minilandzie, gdzie z około 20 milionów klocków wzniesiono najbardziej charakterystyczne i znane budowle z całego świata. Największym zaskoczeniem będzie z pewnością, że wiele elementów w tym sztucznym krajobrazie się porusza – na lotnisku kołują samoloty, na śluzach pływają łodzie, a podczas przejażdżki safari mijamy zwierzęta zbudowane z Lego. W tej części parku znajduje się także wieża widokowa, która pozwala zobaczyć cały Legoland z lotu ptaka. Następnym przystankiem jest Kraina Piratów – gdzie można popływać piracką łodzią, posłuchać portowej kapeli oraz zobaczyć zgromadzone przez piratów skarby. Kolejnym przystankiem jest zamek królewski i dworskie życie w jego wnętrzu – następna kolejka wiezie dzieci przez liczne komnaty, straszy potężnym smokiem z klocków i lawiruje po krętej trasie. Kolejnym obowiązkowym punktem zwierzania Legolandu jest Orla Gniazdo, a następnie Kraina Przygody ze wspaniała kolejką X-treme. Dla miłośników Dzikiego Zachodu, Cowboyów oraz rodeo Legoland przygotował krainę LegoRedo Town pełną szeryfów, Indian, poszukiwaczy złota i niewiast w powłóczystych zgrzebnych sukniach. Miłośnik westernów na pewno się nie zawiedzie, a dzieci także tu znajdą wspaniała rozrywkę. Poza tym dostępne są tu place zabaw, fontanny, kino oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla najmłodszych dzieci. Park nie jest najtańszy, ale z pewnością warto wydać pieniądze na bilety wstępu.

Poza Legolandem w Billund znajdują się również inne atrakcje – między innymi: Muzeum Lotnictwa, Motor Muzeum oraz Muzeum Falck, które wspólnie tworzą kompleks zwany Centrum Mobillium. Ładne, chociaż niezbyt rozległe stare miasto jest bardzo malownicze i chętnie odwiedzanie przez zagranicznych gości. Tanie loty do Billund pozwolą na udane, rodzinne wakacje za mniejsze pieniądze. Dzieci na pewno będą zachwycone!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!