Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Chin

Znajdź nas w social mediach

500182_the_great_wall
Wielki Mur Chiński
Fot. sxc.hu

Liczące niemal 5000 lat Chiny są państwem, które od początków swego istnienia fascynowało. Choćby dlatego, że jak żadne inne (być może oprócz Japonii) żyło w izolacji od reszty świata. Prawdziwe oblicze Chin nie tylko było przez tysiące lat skrywane za największym na świecie murem, ale również w duszach mieszkańców. Być może dlatego dziś jedno z największych mocarstw ekonomicznych świata jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Tym bardziej, że obecnie coraz bardziej otwiera się na świat.

Historia

Chiny to jedna z najstarszych istniejących cywilizacji, która pozostawiła ogromne dziedzictwo i nadal wnosi bogactwo kulturowe do współczesnego świata. Przez większość historii Chiny przodowały w rozwoju rolnictwa, rzemiosła i nauki. To Chińczykom zawdzięczamy kroki milowe w dziejach rozwoju naszej cywilizacji - wynalazki takie jak papier czy proch strzelniczy. Jednak w XIX wieku, w czasie rewolucji przemysłowej, izolacjonistycznie nastawione Chiny musiały uznać przewagę Zachodu, zwłaszcza w sferze ekonomicznej i militarnej. Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku kraj cierpiał z powodu głodu, wojen domowych i niepokojów, a także okupacji japońskiej.

Ładowanie...

Po II wojnie światowej do władzy doszli komuniści pod władzą Mao Tse-tunga, zapewniając krajowi suwerenność. Rządy Mao kosztowały życie dziesiątki milionów Chińczyków i utratę prywatności na rzecz wszechobecnego państwa, kontrolującego wszystkie sfery życia. Po 1978 roku Deng Xiaoping, następca Mao, zdecentralizował decyzje gospodarcze, co doprowadziło do czterokrotnego wzrostu wskaźników gospodarczych. Życie polityczne kraju wciąż jest ściśle kontrolowane, podczas gdy kontrola nad strefą ekonomiczną jest coraz mniejsza. Od dwudziestu lat Chiny cechuje szybki rozwój gospodarczy, a zachodzące zmiany są widoczne na każdym kroku. Niestety postęp nie idzie w parze z poszanowaniem godności mniejszości narodowych, w szczególności Tybetańczyków.

Tajemnicze Państwo Środka, z cywilizacją kształtowaną przez tysiące lat, od czasów Marco Polo fascynuje podróżników. Intryguje ono: tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Być może to właśnie dlatego ten kierunek jest coraz chętniej wybierany przez turystów, a oferta tanich lotów rozrasta się z dnia na dzień. Przylatujących do Chin, czy to biznesmenów, czy globtroterów, zadziwia po dzień dzisiejszy nie tylko bogactwo zabytków architektury i krajobrazu, ale i codzienne życie Chińczyków, tak odmienne od naszego.

Kiedy lecieć?

Jedno z największych terytorialnie państw świata, leży w trzech strefach klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspy), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Teoretycznie zatem można zwiedzać Chiny niemal przez cały rok. W porze deszczowej należy jednak unikać południowo-wschodniej i wschodniej części, położonej w klimacie monsunowym.

Jeśli to możliwe, starajmy się wybierać do Chin poza lipcem i sierpniem - w całym kraju panuje wtedy pora deszczowa, łagodna na zachodzie i we wnętrzu kraju. Na suchych obszarach zachodnich występują wtedy natomiast burze pyłowe, kurz unosi się w powietrzu przez cały czas.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź