Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Nankinu

Znajdź nas w social mediach

Nankin
Panorama miasta Nankin
Fot. Monan。

Jedna z czterech historycznych stolic Chin (pozostałe to: Pekin, Luoyang oraz Xian) i jedno z najważniejszych miast w tym kraju. W dawnych wiekach wielokrotnie odzyskiwało i traciło to miano, zawsze pozostając jednak ważnym ośrodkiem, szczególnie dla południowego rejonu państwa. Obecnie to potężna metropolia, zamieszkana przez około 8 milionów ludzi, prężnie się rozwijająca, królująca na polu kultury, nauki, finansów i porównywalna pod tymi względami ze stolicą Chin – Pekinem.

Miasto Nankin ma wielowiekową tradycję i jako takie może poszczycić się licznymi wartymi zobaczenia reliktami swej dawnej świetności. Wiele tutejszych obiektów może zachwycić  turystę. Tym bardziej, że miasto nawet po utracie statusu stolicy Chińskiego Imperium, wciąż pozostawało stolicą tej części kraju, a możne rody obierały je jako swoją siedzibę. Dzięki temu można tutaj zobaczyć piękne przykłady dawnej architektury. Jest to również jedno z miast, w których połączenie nowoczesności i tradycji dość dobrze się udało, a futurystyczna architektura nie zakłóca dawnych elementów miasta. Ciekawą odmianą jest spora przestrzeń, jaką można się tu cieszyć, co przy ścisku jaki panuje chociażby w Pekinie jest przyjemną odmianą. Szczególnie dawne dzielnice, pełne świątyń i arystokratycznych dworów (nie przypominają one w niczym europejskich), są przestronne i przyjazne.

Wyjątkowe znaczenie Nankinu zarówno dla historii, jak i dla kształtowania trendów architektonicznych i zdobniczych na terenie Chin w ciągu długich wieków jego istnienia przyczyniły się do obecnego statusu miasta - jednego z najatrakcyjniejszych turystycznie w całym kraju. Turysta, który zdecyduje się tu przybyć na pewno nie będzie się nudził. Liczne zabytki, niektóre naprawdę wiekowe, zapewnią rozrywkę na wiele godzin i przyjemnie spędzony na zwiedzaniu czas.

Historia

Również historia tego miasta zasługuje na uwagę. Stąd właśnie pochodziły średniowieczne dynastie chińskie dzierżące władzę w imperium, jak Ming czy Liang. Wprawdzie zwróciły się one następnie ku Pekinowi, jednak to właśnie Nankin był miastem ich pochodzenia. Ostatni raz Nankin pełnił funkcję stolicy w latach 1927–1949, a w pamięci ogólnoświatowej nadal są obecne obrazy z masakry, jakiej dokonały tutaj wojska japońskie w ciągu sześciu tygodni na przełomie 1937 i 1938 roku. Wtedy to zamordowano bestialsko ponad 300 tysięcy ludzi, głównie cywilów. Na kanwie tych wydarzeń różne wytwórnie filmowe zrealizowały już wiele produkcji zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych. Najnowsza z nich to film "Nanjing! Nanjing!" z 2009 roku, który wzbudził żywe reakcje w całej Azji.

Kiedy lecieć?

Wybierając się do Nankinu należy pamiętać, że nasze lato jest najgorszą porą na taką wycieczkę, wówczas w tej części świata panuje szczyt pory monsunowej. Nie dość zatem, że jest bardzo mokro (spada około 150 – 200 mm deszczu w ciągu miesiąca), to jeszcze temperatury są bardzo wysokie: regularnie osiągają ponad 30 stopni w ciągu dnia. Jest to bardzo nieprzyjemne połączenie, szczególnie dla nieprzyzwyczajonego organizmu. Turysta ląduje wśród parnego i gorącego lata w kraju, który na dodatek nieustannie nawiedzają deszcze, nie przynoszące jednak ulgi w nieznośnym skwarze i duchocie. Ubranie lepi się do ciała, powietrze wydaje się nasączone wodą jak gąbka, a pot płynie szerokim strumieniem przy najmniejszym wysiłku. Zdecydowanie lepiej zaplanować podróż do Nankinu na wrzesień – październik lub kwiecień – maj, kiedy jest ciepło, a opady są znacznie mniejsze. Sam Nankin pozostawi nam wtedy po sobie wyjątkowo przyjemne wspomnienia.

Nankin jest stolicą prowincji Jiangsu, leży nad rzeką Jangcy, w odległości około 250 kilometrów od wybrzeża Morza Wschodniochińskiego. Mimo położenia miasta w geograficznym zasięgu subtropikalnej strefy monsunowej wyróżniają się w nim wyraźnie cztery pory roku. Co ciekawe, Nankin jest uznawaną przez Tajwan stolicą Chin.

Wybierasz się do Nankinu? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Nankinu. Tanie bilety do Nankinu są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!