Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do PekinuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 8765Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 9550Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 13482Wybierz
 • Szczecin (SZZ) Goleniówod 14759Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 16238Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 17278Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 24202Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 26162Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 27699Wybierz
więcej

Treść główna

Lotnisko w Pekinie

Znajdź nas w social mediach

pekin_airport
Terminal 3 na lotnisku w Pekinie
Fot.snowyowls

(kod IATA: PEK, kod ICAO: ZBAA)

Lotnisko Pekin (Beijing Capital International Airport, Shoudujichang - Stołeczny Port Lotniczy) w Chinach, znajduje się 32 kilometry na północny wschód od centrum Pekinu, w enklawie Chaoyang District, która jest otoczona przez wiejski dystrykt Shunyi. Lotnisko jest własnością Beijing Capital International Airport Company Limited, spółki kontrolowanej przez państwo. Lotnisko Beijing jest największe i najruchliwsze w Chinach. Jest to główny węzeł przewoźnika Air China, który lata do około 120 miejsc na świecie. Hainan i China Southern Airlines również używają lotniska w Pekinie jako swojego regionalnego węzła przesiadkowego. W 2008 roku lotnisko obsłużyło ponad 55 milionów pasażerów, co stawia je na ósmym miejscu na świecie pod względem ilości przewiezionych osób.

Do dyspozycji podróżnych są trzy terminale, w tym otwarty w 2008 roku terminal 3. Zaprojektował go Norman Foster, sławny na całym świecie brytyjski architekt (ten sam, który w Warszawie postawił nowoczesny biurowiec Metropolitan przy Placu Piłsudskiego).

Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: przechowalnie bagażu, udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, biuro rzeczy znalezionych, informacja turystyczna, szatnie, banki, poczta, palarnia, poczekalnia oraz sklepy (również strefa bezcłowa), herbaciarnie, kawiarnie i restauracje. Komunikację pomiędzy terminalami umożliwiają specjalna kolejka i bezpłatne autobusy.

Użyteczne informacje

 Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +86 (0) 10 645 411 00 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów, ale tylko z kierowcą. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów.

Port Lotniczy Pekin oferuje pasażerom 7000 miejsc parkingowych na sześciopoziomowym parkingu. Cennik dostępny jest na stronie: parking.

Komunikacja

 System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, linie autobusowe i kolejowe. Lotnisko jest dostępne z czterech dróg ekspresowych. Dwie z nich (Airport Expressway) łączą bezpośrednio północno-wschodnią część Pekinu z lotniskiem. Pozostałe dwie łączą natomiast lotnisko z pobliską autostradą.

TAKSÓWKI

 Postoje taksówek są usytuowane przy terminalach. Podróż taksówką z lotniska do Pekinu może kosztować od 100 do 200 CNY, w zależności od odległości. Pasażerowie uiszczają wszelkie opłaty za przejazd drogami płatnymi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko oferuje sześć różnych tras autobusowych do różnych punktów w Pekinie, w tym do: Xidan, Fangzhuang, na dworzec w Pekinie, Zhongguancun i lotnisko Nanyuan. Bilet w jedną stronę kosztuje 16 CNY. Mapa tras i więcej informacji na stronie: autobusy.

Lotnisko oferuje również połączenia autobusowe do Tianjin (80 CNY) oraz Qinhuangdao (126 CNY).

METRO

Lotnisko w Pekinie obsługiwane jest przez Airport Express Line pekińskiego metra. 28,1 km linii biegnie od terminalu 3. do terminalu 2., a potem do miasta, zatrzymując się na stacjach Sanyuanqiao i Dongzhimen. Linia została otwarta 19 lipca 2008, na czas przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2008 roku. Bilet w jedną stronę kosztuje 25 CNY, a podróż zajmuje 16-20 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska

 www.en.bcia.com.cn

Adres

Beijing Capital International Airport,

Airport Road,
Chaoyang District,
Beijing 100621,
China

Główni przewoźnicy

Loty do Pekinu obsługuje ponad 60 linii lotniczych, między innymi: Aeroflot, Aerosvit, Air France, Qantas, Qatar Airline, British Airways, SAS, Austrian Airlines, Lufthansa, Air Kanada, United Airline, ANA, Thai Airways, Finnair, Cathay Pacific, Japan Airlnes, Turkish Airlines, Emirates Airlines.

Informacje dodatkowe

Nowy terminal 3. widziany z pokładu lądującego samolotu przypomina smoka. Architekt zaprojektował główną część terminalu w formie oszklonego hangaru o kształcie chińskiego znaku oznaczającego człowieka (ren). Jej dach to w tym projekcie smoczy grzbiet, pozostałe części budynku to ogon, głowa. Przeszklone świetliki w dachu wyglądają jak smocze łuski. Czerwone kolumny i złocony dach mają przypominać chińskie pałace i świątynie. W środku odtworzono tradycyjne ogrody letniego pałacu w Pekinie.

Nowy budynek ma powierzchnię około miliona metrów kwadratowych. W środku jest 90 sklepów i 64 restauracje chińskie, amerykańskie i europejskie. 64 km taśm przewiezie co godzinę 20 tys. sztuk bagażu, a 300 stanowisk odpraw czeka na tysiące pasażerów. Budynek aż kapie od nowych technologii. Użyto najnowocześniejszych materiałów - dużo stali i szkła. To ostatnie jest inteligentne - przyciemnia się samo, gdy słońce świeci zbyt mocno. Z terminalu ma korzystać w przyszłości 26 linii lotniczych, a pasy startowe i rękawy przygotowane są na przyjęcie największych pasażerskich samolotów świata - Superjumbo Airbus A380.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!