Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do KantonuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 5949Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 10895Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 11216Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Kantonu

Znajdź nas w social mediach

Kanton
Panorama Kantonu
Fot. sxc.hu

Ogromna aglomeracja miejska tego miasta nawet jak na standardy azjatyckie przytłacza ogromem. Liczy sobie bowiem ponad 14,5 milionów mieszkańców. Kanton należy do największych miast w Chinach i w ogóle na świecie. Samo miasto zajmuje pod tym względem 34 miejsce na ogólnoświatowej liście. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, handlowy, finansowy a także kulturalno-oświatowy tej części Chińskiej Republiki Ludowej.

Kanton jest ważnym węzłem komunikacyjnym w tym regionie Chin zarówno jeśli chodzi o komunikację kolejową, jak i drogową. W pobliżu miasta położone jest również Międzynarodowe Lotnisko  Baiyun, które obsłużyło ponad 33 mln pasażerów w ubiegłym roku, co stawia je na drugim miejscu w Chinach, jeśli chodzi o ruch. Lotnisko ma połączenie właściwie ze wszystkimi kontynentami, w tym kilka regularnych połączeń do Europy. Miasto znajduje się około 120 kilometrów od Hongkongu, a z Morzem Południowochińskim połączone jest żeglowną na całym odcinku rzeką Pearl, jest więc również ważnym portem. Po mieście można poruszać się autobusami, promem, jedną z licznych taksówek, a także czterema liniami nowoczesnego metra o łącznej długości około 120 kilometrów. Warto wiedzieć, że na terenie miasta od 1 stycznia 2007 roku obowiązuje zakaz jeżdżenia motocyklami, a osoby nie stosujące się do niego są narażone na konfiskatę maszyny oraz kary finansowe. Poza tym planuje się, że już w 2010 roku Kanton stanie się pierwszym miastem na świecie, gdzie całość publicznego transportu naziemnego (czyli autobusy i taksówki) będzie zasilana gazem LPG, który jest bardziej ekologiczny niż benzyna czy ropa. Obecnie już ponad 85% transportu publicznego w mieście korzysta z tego paliwa - jest to zdecydowanie najwyższy współczynnik na świecie.

Historia

Kanton może się poszczycić wielowiekową historią. Pierwsze wzmianki o istniejącym tutaj mieście pochodzą z 214 r. p. n. e. Do tego Kanton zawsze pozostawał ważnym ośrodkiem, a najważniejsze historyczne zawirowania nigdy go nie omijały.

W XIX wieku po wojnach opiumowych było to jedno z miast, które zmuszono do otwarcia się na zachodnią cywilizację i wymiany handlowej z jej przedstawicielami. Powstawały tutaj budynki w europejskim i kolonialnym stylu, liczne spółki tworzyły swoje przedstawicielstwa, a nieufni początkowo Chińczycy po jakimś czasie zaczęli bogacić się dzięki handlowi.

Miasto robi na turystach zachodnich nieco przygnębiające wrażenie. Jest to bowiem jednocześnie miejsce ostentacyjnego bogactwa oligarchów, jaki i ogromnej, niewyobrażalnej niekiedy biedy zwykłych ludzi. Nawet chińska propaganda sukcesu nie potrafi ukryć tych ogromnych nierówności społecznych. Poza tym miasto jest bardzo zurbanizowane, próżno szukać w jego obrębie niezagospodarowanych łąk, nieużytków czy po prostu kawałka naturalnego krajobrazu, pozbawionego zabudowy. Betonowa dżungla ciągnie się w każdą stronę aż po horyzont, a zieleń w publicznej przestrzeni stanowią jedynie nieliczne drzewa i starannie przystrzyżone trawniki w parkach. Nie ma tutaj mowy o takiej przestronności jak w Nankinie. Ludzie i budynki tłoczą się tutaj, tak że ma się wrażenie, że górne ich piętra spotkają się niedługo ponad ulicą, żeby oszczędzić miejsce. Tłum ludzi przemieszczających się we wszystkich kierunkach, smog, nieustający hałas i niekończący się wyścig - taki jest obraz Kantonu.

Kiedy lecieć?

Klimat Kantonu sprzyja podróżom w ten rejon, bo wprawdzie miasto leży na obrzeżach strefy monsunowej, jednak związane z tym niedogodności nie są tutaj tak mocno odczuwalne jak w pozostałych częściach Chin. Średnia roczna temperatura osiąga około 20 stopni, a suma opadów wynosi 170 mm rocznie, z czego większość deszczu spada od kwietnia do września, jednak w żadnym miesiącu nie spada tutaj więcej niż 30 mm wody. Latem temperatury osiągają około 30 stopni, zimą natomiast - około 15.

Wybierasz się do Kantonu? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Kantonu. Tanie bilety do Kantonu są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!