Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do HongkonguOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 2872Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3130Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 3712Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4415Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 6236Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Hongkongu

Znajdź nas w social mediach

Wieżowce Hongkongu
Fot. SXC

Właściwie Hongkong nie jest państwem, a jedynie Specjalnym Regionem Administracyjnym należącym do Chin. Leży nad Morzem Południowochińskim i jest krainą wielu możliwości. Turyści odwiedzający Hongkong zawsze są pod wielkim wrażeniem różnorodności i bogactwa atrakcji, jaką ma on do zaoferowania. Fascynujące jest tu zwłaszcza to, że kultura wschodu styka się z kulturą zachodu – Hongkong do 1997 roku był terytorium zależnym Wielkiej Brytanii. 1 lipca tamtego roku Chińska Republika Ludowa przejęła ten rejon, zobowiązując się jednak do nieingerowania zbytnio w jego sprawy i umożliwiając zachowanie dużej autonomii.

Co prawda osiedla ludzkie w rejonie Hongkongu powstały według przybliżonych szacowań już w epoce paleolitu, jednak sama nazwa „Hongkong” pojawiła się po raz pierwszy w 1842 roku. Właśnie wówczas w Nankinie podpisano traktat kończący pierwsza wojnę opiumową pomiędzy Chinami i Wielką Brytanią. Na mocy traktatu okoliczne tereny przeszły pod władzę Anglików jako kolonia. Wcześniej Hongkong był niewielką wioską rybacką, często do tutejszego portu zawijały też statki pirackie. Podczas drugiej wojny opiumowej do terytorium zależnego od Wielkiej Brytanii zostały włączone kolejne rejony, po dołączeniu do Hongkongu nazwane „Nowymi Terytoriami”. Nazwa ta wciąż funkcjonuje dla określenia jednego z regionów. W 1898 roku Nowe Terytoria zostały wydzierżawione Wielkiej Brytanii na okres 99 lat. Na początku XX wieku rozwój Hongkongu nie był wybitnie dynamiczny; w 1931 roku populacja wynosiła tu tylko 900 000. W tej liczbie zawarło się wielu uciekinierów z Chin. Podczas II wojny światowej armia japońska przystąpiła do inwazji na Hongkong. Anglicy i Kanadyjczycy broniący Hongkongu poddali się najeźdźcy w święta Bożego Narodzenia 1941 roku, a Japonia panowała tu przez następne 4 lata. Był to bardzo zły okres dla mieszkańców. Cierpieli głód, a ogólnie do zakończenia II wojny światowej Hongkong stracił aż połowę swoich mieszkańców! Wkrótce po wojnie populację ponownie zasiliły szeregi imigrantów z Chin, przestraszonych wzrostem wpływów komunistów. Hongkong był zmuszony podnieść produkcję i rozwinąć przemysł, co wyszło mu zdecydowanie na dobre. Od tamtej pory region rozwijał się bardzo dynamicznie. Wkrótce stał się łącznikiem pomiędzy wyizolowanymi Chinami a krajami zachodu. W 1984 roku na mocy umowy między Wielką Brytanią a Chinami ustalono powrót Hongkongu pod władzę chińską.

Wizyta w Hongkongu sprawi dużą radość osobom lubiącym dobrą zabawę i ciekawe wydarzenia. Odbywa się tu naprawdę wiele festiwali. Do najpopularniejszych i najbardziej wartych zobaczenia należą: Chiński Nowy Rok, festiwal Ching Ming, festiwal Tuen Ng (poświęcony pamięci lokalnego bohatera; odbywają się wtedy wyścigi pięknych smoczych łodzi), festiwal Głodnego Ducha, festiwal latarni (inaczej nazywany Festiwalem Księżycowym) i wiele innych. Obchodzi się tu też święta zapożyczone z kultury europejskiej i amerykańskiej: święta Bożego Narodzenia, Halloween czy Nowy Rok.

Hongkong jest co prawda zależny od Chin, jednak zakres jego autonomii jest naprawdę szeroki. Mieszkańcy mają własną walutę: dolar hongkoński, osobny system polityczny i prawny. Wszystko to sprawia, że życie w Hongkongu wygląda zupełnie inaczej niż w komunistycznych Chinach. Region ten należy do najgęściej zaludnionych na świecie. Na powierzchni zaledwie 1108 km2 zamieszkuje tu ponad 7 mln ludzi! Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tu luksusowe centra handlowe, zapierające dech w piersiach zabytki, eleganckie hotele. Tuż obok siebie stoją nowoczesne, szklane konstrukcje biurowców i przepełnione tradycją antyczne świątynie. Wizyta w Hongkongu na zawsze zapada w pamięć.


Kiedy jechać?
W Hongkongu występują cztery pory roku. Temperatury nie są uciążliwe i sięgają od 10 °C  w zimie do 33 °C w lecie. Najlepszym okresem na wizytę w Hongkongu jest wiosna (marzec – maj) i jesień, od września nawet do grudnia. Kolejną zaletą takiego rozplanowania wizyty jest fakt, że większość turystów decyduje się na przyjazd pomiędzy kwietniem a październikiem. Wówczas w Hongkongu jest naprawdę tłoczno: z racji tłumów turystów ciężko może być o nocleg, ponadto nie będzie to najlepszy czas na odwiedziny dla osób ceniących sobie spokój i ciszę.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!