Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KantonuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Kantonu

Świątynia Banyan

Buddyjska świątynia wzniesiona pierwotnie w roku 537. W związku z bliskością zagranicznych konsulatów miejsce to stało się jednym z najważniejszych dla rodzin pragnących dokonać międzynarodowej adopcji chińskiego dziecka. Najważniejszą częścią kompleksu świątynnego jest pagoda, która jednak zachowała do tej pory niewiele ze swojej pierwotnej architektury, wskutek wielokrotnego przebudowywania. Najważniejsze zmiany wprowadzono około 1000 roku, kiedy to kwadratowa podstawa wieży zastąpiona została obecnym, ośmiokątnym kształtem tego gmachu.

Chime-Long

Największy park rozrywki w Chinach, który plasuje się w światowej czołówce. Najwyższy diabelski młyn dorównuje rekordowej tego typu konstrukcji Colossus, mieszczącej się w parku rozrywki Thorpe Park w Surrey w Anglii. Codziennie z serwowanych tutaj rozrywek korzysta ponad 50 tys. odwiedzających, którzy mają do dyspozycji ponad 60 różnorodnych propozycji spędzania czasu, a cały park ma ponad 60 hektarów powierzchni. Koszt budowy tego ogromnego kompleksu sięgnął ponad 1 miliarda juanów, jednak najwyraźniej taka inwestycja opłacała się Chime-Long Group, zarządcy obiektu, bo od 2006 roku kiedy park został otwarty, pojawiają się w nim regularnie nowe atrakcje.

Shamian

Wyspa w obrebie miasta położona w nurcie Paerl River, która została w XIX wieku podzielona pomiędzy Francję a Wielką Brytanię, dzięki czemu zyskała niesamowity urok. Wschód i Zachód wdzięcznie przenikają się w tym miejscu. Jest to obecnie typowo turystyczna dzielnica, gdzie zlokalizowane są przede wszystkim: schroniska, sklepy z pamiątkami, hotele i restauracje. Wyspa ma powierzchnię 0,3 kilometrów kwadratowych, a w różnych jej miejscach zlokalizowane są posągi z brązu, przedstawiające życie dawnych mieszkańców tego obszaru. Poza tym wyspa znana jest również z tzw. „turystyki adopcyjnej”. Bezdzietne pary z całego świata często wybierały na miejsce pobytu hotele na wyspie, ponieważ stąd blisko jest do wszystkich konsulatów. Wzdłuż brzegów wyspy można podziwiać kamienne dwory zbudowane w XIX wieku, należące pierwotnie do spółek z: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Holandii, Włoszech, Niemczech, Portugalii i Japonii.

Katedra Najświętszego Serca Jezusa

Rezydencja arcybiskupa rzymskokatolickiej diecezji Kanton, znajdująca się w starym centrum miasta, wzniesiona w tradycyjnym zachodnim stylu, nie różni się właściwie od kościołów europejskich. Obiekt wzniesiono w II poł. XIX wieku w stylu neogotyckim, kamień węgielny został wmurowany 18 czerwca 1863, w święto Najświętszego Serca Jezusa. Budowę ukończono natomiast dopiero w roku 1888, głównie ze względu na brak odpowiednich fachowców i trudności w komunikacji między Francuzami  a Chińczykami. Kościół ma powierzchnię 2 754 metrów kwadratowych, 35 metrów szerokości, 78,69 metrów długości, a także dwie bliźniacze wieże przy głównej elewacji o wysokości 58,5 metrów każda. Głównym budulcem katedry jest granit, dostarczany statkami z kamieniołomów okręgu Kowloon. Kościół nadal pełni swoją funkcję sakralną – zarówno w tygodniu, jak i w niedziele odbywają się tutaj regularnie nabożeństwa.

Meczet Huaisheng

Jego historia sięga ponad 1300 lat, jest to więc jeden z najstarszych meczetów na świecie. Według starych rękopisów z archiwum meczetu, został on zbudowany przez Sa `d ibn Abi Waqqas, stryja proroka Mahometa podczas jego pierwszej muzułmańskiej misji w roku 650. Wieża minaretu tego meczetu ma 11 metrów wysokości, a sam budynek przypomina bardziej tradycyjne świątynie religii wschodu niż islamski meczet. Warto go zobaczyć na własne oczy. Odzwierciedla on ważną właściwość Kantonu - ogromną różnorodność, również jeśli chodzi o religie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa