Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Szanghaju

szanghaj
Drapacze chmur w Szanghaju
Fot. Wikipedia

Szanghaj to największe miasto w Chińskiej Republice Ludowej, przepięknie położone w ogromnej delcie rzeki Jangcy. Miasto jest największym chińskim ośrodkiem gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości (po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na świecie. Szanghaj jest także najludniejszym miastem Chin.

Historia


Leżący u ujścia rzeki Jangcy, nad Morzem Wschodniochińskim Szanghaj do czasów pierwszej wojny opiumowej w połowie XIX wieku był małym portem rybackim. Mieszkańcy tego niewielkiego miasta czerpali dochody także z tkactwa. Po roku 1842, kiedy zakończyła się pierwsza wojna opiumowa do Szanghaju przybyli Anglicy, Francuzi i Japończycy. Znaczna jego część została podzielona na strefy wpływów obcych państw, które wyłączone były spod jurysdykcji Chin. W efekcie miasto przekształciło się w specjalną strefę ekonomiczną.

Na początku XX wieku port w Szanghaju stał się największym portem chińskim, a znaczną część mieszkańców stanowili obcokrajowcy, doglądający swoich interesów. Miasto kwitło dzięki handlowi jedwabiem, herbatą i opium. To ostatnie w dużych ilościach było sprowadzane przez obcokrajowców. Z tamtego okresu pochodzi znaczna część budowli w stylu europejskim, stojących wzdłuż Bundu czy we francuskiej części miasta zwanej Frenchtown. Piękne hotele, bogate fasady banków i pałace przemysłowców do dnia dzisiejszego budzą zachwyt. Miasto to w tamtym czasie było strefą największych zagranicznych inwestycji na świecie. Do dziś pozostaje miejscem gdzie biznes jest na pierwszym miejscu.

Szanghaj to wyjątkowo interesująca mieszanka nowoczesności i tradycji. Liczbą drapaczy chmur i piękną panoramą ustępuje tylko Hong Kongowi, ale nie brakuje w nim tradycyjnych świątyń oraz pięknej architektury w starszej części miasta. Miasto jest też uważane za bezpieczne, wolne od przestępstw. Wiele można powiedzieć o nim powiedzieć, ale każdy, komu przyjdzie na myśl zarezerwować tani bilet do Szanghaju powinien pamiętać o jednym: Szanghaj od zawsze nazywany był Perłą Wschodu i Królową Orientu. To powinno wystarczyć za rekomendację, bo prawda w tym przypadku niewiele różni się od legendy.

Wybierasz się do Szanghaju? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Szanghaju. Tanie bilety do Szanghaju są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa