Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Calgary

Przedmieścia Calgary
Fot. omgitstn

Muzeum Glenbow

W muzeum znajduje się aktualnie ponad 30 tysięcy eksponatów. Są to dzieła sztuki z różnych epok, ale także inne ciekawe przedmioty. 3 piętra muzeum zajmuje wystawa przedstawiająca lokalną historię, w tym historię europejskiego osadnictwa oraz powstawania Kanadyjskiej Kolei. Bardzo rozbudowany jest dział poświęcony sztuce sakralnej i magicznym rytuałom plemion indyjskich. Jeśli chodzi o Indian, to także ich sztuka i kultura są tu doskonale przedstawione. Obejrzeć można biżuterię, stroje i narzędzia indiańskie. Na zwiedzających czeka także sklepik z pamiątkami, biblioteka i kawiarnia.

+15

Jeden z najciekawszych projektów w Calgary. Jest to system korytarzy dla pieszych pomiędzy budynkami w mieście. Jego nazwa pochodzi od wysokości: mniej więcej 15 stóp, czyli 4,5 metra nad ziemią. Pomysłodawcą i projektantem był architekt Harold Hanen, który otrzymał za +15 nagrodę Vincenta Masseya. Otwarcie miało miejsce w 1970 roku, a dzisiaj korytarze liczą sobie już ponad 16 kilometrów długości. +15 „zagrało” ważną rolę w filmie „Waydowntown” Gary'ego Burnsa.

Olympic Plaza

Park zlokalizowany w centrum Calgary. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowano go by stworzyć miejsce spotkań dla uczestników i kibiców zimowych igrzysk olimpijskich z 1988 roku. Aktualnie odbywają się tutaj koncerty i inne imprezy kulturalne. Park jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców miasta.

Fort

Fort został zbudowany w zaskakująco krótkim czasie sześciu tygodni przez Północno – Zachodnią Policję Konną w 1875 roku. Jak łatwo się domyśleć, po tylu latach z fortu pozostało bardzo niewiele, zaledwie kilka fragmentów z drewna. Aktualnie wciąż trwają prace nad rekonstrukcją fortu. W okolicy założono park. Turyści mogą poznać historię policji konnej oraz fortu, przedstawione są liczne zdjęcia i obrazy okolicy pochodzące sprzed wielu lat. W forcie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, ponadto znajduje się tutaj także dobra restauracja.

Heritage Park

To doskonała rekonstrukcja życia w Kanadzie w okresie od 1864 do 1940 roku. Turyści mogą tutaj skorzystać z niezliczonych atrakcji, między innymi przejechać się parowozem, czy przyjrzeć się pracy robotników przy torach kolejowych. Jest tu także faktoria drewna, farmy, wioska indiańska. Można zjeść obiad w hotelu stylizowanym na początek XX wieku lub kupić chleb w tradycyjnej piekarni.

Wieża Calgary

Jest punktem charakterystycznym na mapie miasta. To właśnie tutaj kieruje swoje kroki przeciętny turysta po znalezieniu się w Calgary. Z wysokiej na 190 metrów wieży rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta. W pogodny dzień można nawet przy odrobinie szczęścia przyjrzeć się Górom Skalistym. W wieży znajduje się także kawiarnia oraz obowiązkowy punkt programu: obrotowa restauracja, umożliwiająca gościom obejrzenie miasta z każdej strony podczas posiłku – i to bez konieczności poruszania się!

Festiwal Calgary Stampede

Trwa 10 dni i odbywa się co roku w lipcu. Na ten okres okolice Calgary zmieniają się w znany z westernów Dziki Zachód. Festiwal przyciąga ponad ćwierć miliona odwiedzających i jest uznawany za największą tego typu imprezę na świecie. Pierwsza odbyła się w 1912 roku! Podczas festiwalu oprócz pochodów odbywa się także rodeo. Do najdziwniejszych atrakcji należą wyścigi wozów kuchennych, czy zawody kowali. Nie brakuje też ciekawostek dla dzieci: wesołe miasteczko i indiańska wioska zainteresuje każdego małego gościa. Główna nagroda dla zwycięzcy rodeo wynosi 50 tysięcy dolarów. Kowboje startują w tradycyjnych konkurencjach, takich jak ujeżdżanie byka, zapasy z bykiem, łapanie cieląt, dojenie dzikich krów. Warto zdecydować się na rezerwację biletów znacznie wcześniej.

Muzeum Lotnictwa

Eksponaty przedstawiają historię samolotów cywilnych i wojskowych w Kanadzie. Niezwykła gratka dla fascynatów lotnictwa.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa