Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Bristolu

Znajdź nas w social mediach

Most_Clifton_w_Bristolu
Most Clifton w Bristolu - symbol miasta
Fot. SXC

Bristol jest największym miastem południowo-zachodniej Anglii, położonym przy Kanale Bristolskim nad rzeką Avon. Miasto znajduje się w odległości 185 km na zachód od Stolicy Wielkiej Brytanii, Londynu. Przed rewolucją przemysłową w XIX w. Bristol ze swoim portem był jednym z najważniejszych i największych miast w Anglii. Znajduje się w nim ponad setka unikalnych zabytków I klasy, pochodzących jeszcze ze średniowiecza. Miasto pełni w ten sposób funkcję ważnego ośrodka turystycznego. Bristol jest również ważnym centrum kulturalnym (najstarszy w Anglii nieprzerwanie działający teatr), a także naukowym (dwa uniwersytety) i przemysłowym.

Stolica południowo-zachodniej Anglii słynie z lotnictwa, które stało się najważniejszą gałęzią przemysłu w Bristolu. Tu produkowano słynnego Concorde oraz Airbusa. Ulokowane firmy lotnicze jak Rolls-Royce, czy British Aircraft Corporation dają zatrudnienie 10% mieszkańców tego 400-tysięcznego ośrodka miejskiego. Ale Bristol to nie tylko samoloty. Uznawany jest on za światową stolicę baloniarstwa, a zlot miłośników balonów na ogrzane powietrze, który odbywa się tu każdego lata, przyciąga tysiące gości.

Zanim pojawił się nowoczesny przemysł, mieszkańcy Bristolu utrzymywali się z portu, który stanowił bardzo ważne miejsce dla importu dóbr płynących wówczas z całego świata do Imperium Brytyjskiego. Obecnie port morski nie znajduje się już w centrum miasta, a na jego przedmieściach. Natomiast całe nabrzeże przekształciło się w ciągnący się pas stylowych barów, pubów, klubów i restauracji. Prawdziwe życie tętni w Bristolu dopiero po zmroku, a zwolennicy dobrej zabawy nie mogą narzekać na nudę. Miasto uznawane jest za pozytywnie nastawione do mniejszości seksualnych. Działa tu kilkanaście stowarzyszeń oraz klubów dla gejów. Otwartość miasta przejawia się również w muzyce. W latach 70. rozkwitały w mieście nowoczesne nurty muzyczne, na przykład punkrock, a początek lat 90. to powstanie i rozwój nurtu trip-hop w hip-hopie, znanego również jako Bristol Sound, który zrobił międzynarodowa karierę. Wykonują go zespoły Portishead, Tricky i Massive Attack.

Każdego roku Bristol odwiedza 9 milionów turystów, co stawia miasto na siódmym miejscu w Wielkiej Brytanii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!