Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Ciekawostki o Bristolu

Znajdź nas w social mediach

Bristol International Balloon Fiesta
Fot. fatdeeman

Bristol jest miastem leżącym około 180 kilometrów od Londynu, na południowym zachodzie Anglii. Jest największym ośrodkiem w tej części kraju, więc to tutaj koncentruje się kultura, gospodarka i edukacja. Miasto przyciąga turystów przyjemną atmosferą, bogatą ofertą turystyczną oraz szalonym życiem nocnym.

Bristol jest więc jedyny w swoim rodzaju. Czy jednak na pewno? Na całym świecie znajdują się aż 34 miejscowości o tej samej nazwie, w tym np. w Peru czy Kanadzie. Bardzo ważnym elementem współczesnej kultury brytyjskiej jest specyficzny gatunek muzyczny, który stąd pochodzi – trip-hop (inna nazwa to Bristol acid rap). Przedstawicielami takiego stylu są tak znani artyści, jak Massive Attack, Portishead czy Tricky.

Jeżeli jesteś fanem baloniarstwa, to właśnie trafiłeś do swojego osobistego raju na ziemi. Bristol jest uznawany powszechnie za stolicę tego sportu. Praktycznie o każdej porze roku można zobaczyć unoszące się na niebie kolorowe balony. Najważniejszą imprezą roku jest Bristol International Balloon Fiesta, organizowana każdego sierpnia od 1979 roku. Drużyny z całego świata przyjeżdżają tutaj, by wziąć udział w swoim święcie. Widok setek balonów wznoszących się jednocześnie w górę jest bezcenny. W mieście działa wiele renomowanych szkół baloniarskich.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Bristol International Balloon Fiesta- lipiec/sierpień
 • Ciekawe atrakcje turystyczne Ashton Court, Bristol Temple Meads
 • Sławni ludzie
  J.K.Rowling - pisarka, Cary Grant - aktor
 • Naj...
  Bristol to najcieplejsze miejsce w Anglii
 • Ciekawe Miasto słynie z teatrów. Bristol Old Vic to najstarsza scena w całej Wielkiej Brytanii. Teatr został otwarty 30 maja 1766 roku. Działa przy nim również bardzo znana szkoła Bristol Old Vic Theatre School, powstała z inicjatywy Laurence'a Oliviera w 1946 roku. Kształciły się w niej takie sławy jak Daniel Day-Lewis, Patrick Stewart, Jeremy Irons, Miranda Richardson.

Festiwal Baloniarski to nie jedyna impreza godna uwagi. Na przełomie lipca i sierpnia można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Bristol Harbour Festival (Festiwal Portowy). W programie są zawsze koncerty, imprezy taneczne i oczywiście pokazy najróżniejszych pływających wehikułów. Miłośnicy literatury mogą zaś odwiedzić Bristol w czasie trwania Festiwalu Szekspirowskiego.

Z Bristolu pochodzi wielu sławnych ludzi. To tutaj urodziła się J.K. Rowling, autorka bestsellerowej serii opowieści o Harrym Potterze. Prawdopodobnie w Bristolu żyje Banksy, artysta tworzący w angielskich miastach graffiti. Jego dzieła są znane dzięki mocnemu przesłaniu i charakterystycznej technice wykonania.

Słynna na cały świat jest również tutejsza wytwórnia filmów animowanych - Aardman Animations. Jej najpopularniejszym dziełem są Wallace i Gromit, plastelinowe ludzki, znane z takich filmów jak „Wściekłe gacie”, „Golenie owiec”, „Klątwa królika”.

Bristol ubiegał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2008 roku, ale ostatecznie przegrał rywalizację z Liverpoolem. Na otarcie łez w tym samym roku przyznano mu tytuł Najlepszego Miasta w Wielkiej Brytanii.

Jeżeli zwlekasz z wizytą w Anglii z racji chłodnej, nieprzyjemnej pogody, wybierz Bristol. Jest on jednym z najcieplejszych i najbardziej nasłonecznionych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Opady niestety są na tym samym poziomie. Praktycznie nigdy nie widzi się tu jednak śniegu.

Bristolski most Clifton Suspension Bridge jest znany jako pierwsze miejsce, z którego wykonano skok na bungee (było to w 1979 roku). Oprócz tego cieszy się też znacznie gorszą sławą: skacze z niego niezwykle dużo samobójców. W latach 1974 – 1993 było tu aż 127 przypadków samobójstwa.

Nazwa twardego papieru „brystol” pochodzi od miejsca jego produkcji.

Bristol Temple Meads to najstarszy i największy dworzec kolejowy w Wielkiej Brytanii.

Jeśli nabraliście ochoty na odwiedzenie Bristolu, zapraszamy do sprawdzenia najnowszych promocji lotniczych. Serwis Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do Bristolu w atrakcyjnych cenach! Skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych i zaplanuj podróż do Bristolu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!