Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Bristolu

Bristol Old Vic

Zbudowana w 1743 roku, najstarsza scena teatralna działa do dziś. Przy teatrze znajduje się także szkoła teatralna Bristol Old Vic Theatre School, w której kształcili się sławni brytyjscy aktorzy, m. in. Jeremy Irons, Daniel Day-Lewis czy Patrick Stewart.

Katedra Bristolska

Według tradycji Bristolska Katedra stoi w miejscu spotkania św. Augustyna z celtyckimi chrześcijanami, do którego doszło w roku 603. Po rozwiązaniu zakonów w 1539 r. kościół podniesiono do rangi katedry. Katedra była wielokrotnie przebudowywana w  ciągu stuleci. Jej wyróżnikami są znajdujące się po stronie zachodniej dwie wieże wzniesione w XIX wieku.

Clifton Suspension Bridge

Zbudowany jeszcze w XIX wieku Clifton Suspension Bridge, z którego Bristol słynie, jest wiszącym, 75-metrowym mostem zawieszonym nad wąwozem Avon, znajdującym się w przepięknej dzielnicy Clifton. Zaprojektowany został przez Isambarda Kingdom Brunela, a jego niezwykłość polega na projekcie budowli, która powstała w wyniku inspiracji architekturą starożytnego Egiptu. Most składa się z dwóch wież oraz z konstrukcji wiszących. Jest on najbardziej charakterystyczną budowlą Bristolu i równocześnie jego symbolem. Od czasu jego otwarcia upłynęło prawie 150 lat, ale nie dokonywano żadnych remontów kapitalnych. Korzystanie z mostu dla pieszych jest bezpłatne, od zmotoryzowanych pobierana jest opłata. Ciekawostką jest fakt, że z mostu oddano pierwszy w historii skok na bungee w 1979 roku.

The Discovery Channel International Balloon Fiesta

W Bristolu znajdują się: największy na świecie producent balonów - Cameron Balloons oraz słynna szkoła baloniarstwa. Co roku w sierpniu organizowany jest słynny na całym świecie zlot The Discovery Channel International Balloon Fiesta. W tym czasie odbywają się liczne podniebne wycieczki nad miastem dla wszystkich chętnych, a program lotu obejmuje również pomoc przy stawianiu i składaniu balonu oraz kurs sterowania balonem.

Replika statku „Matthew” i SS Great Britain

Wraz z dopłynięciem statku „Matthew” w 1497 roku (pięć lat po Kolumbie) do wybrzeży Nowego Świata rozpoczęła się era podboju Ameryki, która dla Wielkiej Brytanii oznaczała panowanie nad nowo odkrytym kontynentem oraz dynamiczny rozwój Imperium Brytyjskiego.
Replika słynnego statku znajduje się dziś w dokach portowych Bristolu, podobnie jak pierwszy napędzany śrubą statek transoceaniczny SS Great Britain, kursujący niegdyś na trasie Liverpool-Nowy Jork, a później Liverpool-Melbourne. Jego projektantem był I.K Brunel – ten sam, który stworzył wspomniany wyżej Clifton Suspension Bridge.

Bristol Temple Meads

Jest głównym dworcem kolejowym w Bristolu. Budynek oraz zabytkowa hala peronu I, zostały zaprojektowane przez Isambarda Kingdom Brunela  (jak podawaliśmy wyżej, projektant mostu Clifton i statku SS Great Britain) i zastąpiły dotychczasowy budynek stacyjny, najstarszy w Europie. Dziś w zabytkowej części najstarszego dworca mieści się Muzeum Imperium Brytyjskiego.

Park Narodowy Brecon Beacons

Park Narodowy Brecon Beacons wziął swoją nazwę od łańcuch górskiego położonego w południowej Walii. Aktualnie jest on centralną częścią parku. Brecon Beacons jest jednym z trzech parków narodowych w Walii i zarazem najmłodszym – założony został w 1957 roku. Z racji położenia i ukształtowania terenu jest to idealne miejsce dla miłośników długich, pieszych wędrówek. Wszystko jest tu wyciszone, a zielona przyroda ma dodatkowe działanie kojące, zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień mieszkają w wielkich aglomeracjach. Nawet centrum dla zwiedzających jest schowane wśród drzew. Trasy przecinające Brecon Beacons są przygotowywane dla wszystkich. Najdłuższa i najbardziej wymagająca liczy 160 kilometrów długości. Góry nie są tu może zbyt wysokie (najwyższy szczyt Pen-y-fan ma zaledwie 886 m n.p.m. ), ale za to bardzo malownicze. Nie tylko piechurzy mogą się cieszyć z pobytu w Brecon Beacons. Park jest gościnny także dla rowerzystów, wędkarzy, miłośników jeździectwa czy sportów wodnych.

Jaskinie Wookey Hole

Jaskinie Wookey Hole znajdują się we wsi o tej samej nazwie, położonej na terenie hrabstwa Somerset w Wielkiej Brytanii. Położone ok. 25 kilometrów od Bristolu, stanowią świetny cel kilkugodzinnej wycieczki. Uformowane w wapieniu przez rzekę Axe mają podobno mroczną historię. Według legendy zamordowano tu niegdyś czarownicę. Wookey Hole jest świetnym miejscem na weekendowy wypad przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Nawet dorośli nie będą się na pewno nudzić spacerując po podświetlonych tajemniczymi światłami korytarzach. Najmłodsi zachwycą się doliną dinozaurów, w której zbudowano ponad 20 modeli tych prehistorycznych zwierząt. Później można wstąpić do ogrodu elfów, a także obejrzeć jeden z najstarszych młynów Wielkiej Brytanii. W młynie zwiedzający mogą przyjrzeć się procesowi powstawania papieru czerpanego.

Inne ciekawe miejsca warte odwiedzenia:

 • kościół St. Mary Redcliffe z XIII–XV wieku,
 • Muzeum Przemysłu Bristolu (Bristol Industrial Museum)
 • kaplica St. Mark's
 • historyczne domy: Zamek Blaise, Dom Georgian, Tudor Red Lodge
 • muzeum Miasta Bristol (Bristol City Museum)
 • galeria sztuki (Art Gallery)
 • miejskie ZOO

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa