Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Liverpoolu

Znajdź nas w social mediach

liverpool
Liverpool od strony rzeki
Fot. SXC

Ponad półmilionowy, położony na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii Liverpool to przede wszystkim miasto Beatlesów. Świadczy o tym choćby nazwa międzynarodowego portu lotniczego imienia Johna Lennona oraz żółta łódź podwodna, stojąca tuż przed jego budynkiem. To właśnie tu urodzili się członkowie najpopularniejszej grupy rockowej wszechczasów. Co roku w Liverpoolu, w ostatnim tygodniu sierpnia odbywa się wielki festiwal poświęcony Beatlesom.

Historia

Żółta łódź podwodna z piosenki Beatlesów jest tym bardziej na miejscu, że niemal cała historia miasta toczy się wokół portu. Liverpool jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym Wielkiej Brytanii i jednym z najważniejszych takich ośrodków w historii. Został założony w 1207 roku na mocy wydanego przez angielskiego króla Jana bez Ziemi edyktu, który umożliwiał osiedlanie się nad rzeką Mersey. Głównym powodem założenia miasta był właśnie dobry dostęp do morza. To port stał za jego dynamicznym rozwojem na przestrzeni wieków. W 1715 roku rada miejska zdołała nawet przekonać Parlament do inwestycji w budowę pierwszego na świecie, mokrego doku, używanego przez statki handlowe. Niestety, to co było przyczynkiem do rozwoju miast, stało się także powodem jego niemal całkowitego zniszczenia. W czasie drugiej wojny światowej Liverpool ucierpiał najbardziej spośród wszystkich brytyjskich miast.

Dziś Liverpool to także ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy, o znakomitej komunikacji nie tylko ze stolicą i pobliskim Manchesterem, ale z całą Anglią oraz północną Walią i południową Szkocją. Z miastem Birkenhead łączą go dwa tunele pod ujściem rzeki Mersey.

Gotowy do lotu? Z Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Liverpoolu w promocyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Liverpoolu, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!