Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Coventry

Znajdź nas w social mediach

Ruiny katedry będące symbolem Coventry
Fot. stevecadman

Coventry, miasto położone w sercu Anglii, w hrabstwie West Midlands. Miasto oferuje naprawdę wiele atrakcji i kryje w sobie mnóstwo fascynujących miejsc i zabytków. Ostatnio zaczyna być ono co raz popularniejsze i tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Coventry posiada naprawdę wyjątkową atmosferę. Łączy w sobie bogatą historię oraz nowoczesność. Na jego atrakcyjność wpływają też otaczające tereny: malownicze miasteczka i przepiękne krajobrazy.

Historia

Coventry powstało w XI wieku, kiedy książę Mercji Leofric kazał wybudować tu opactwo dla benedyktynów. Średniowieczne Coventry słynęło w całej Anglii oraz w Europie głównie ze swoich wyrobów wełnianych i było naprawdę ważnym ośrodkiem tkactwa w kraju. Potem jednak podupadło, by odrodzić się wraz z rewolucją przemysłową w XVIII i XIX wieku. Niestety Niemcy w czasie II wojny światowej bardzo zniszczyli miasto, bombardując je wielokrotnie. Dziś, dzięki programowi rewitalizacji i nowym inwestycjom Coventry zaczyna odzywać.

Atrakcje

Warto rozpocząć swój pobyt w Coventry od odwiedzenia centrum informacji turystycznej Coventry Tourist Information Centre przy Priory Row. Tam uzyskasz wszelkie informacje na temat zabytków, muzeów, galerii, a także atrakcji znajdujących się w okolicach. Coventry można zwiedzać piechotą. Warto wybrać się na spacer jedną z dwóch popularnych tras: Coventry City Centre Trail lub Historic Heart Walking Tour. Innym sposobem na podziwianie uroków miasta jest przelot helikopterem z miejscowego lotniska w Coventry, który z pewnością zostanie nam w pamięci.

Wśród znanych zabytków Coventry nie można zapomnieć o St. Michael's Cathedral – ruinach katedry, które przed wojną były jedną z najpiękniejszych angielskich budowli. Warto też zobaczyć ratusz św. Marii (St. Mary's Guildhall) z XIV wieku, dwie średniowieczne bramy Swanswell Gates przy ulicy Cooka, Podziemne Krypty, Obraz Sądu Ostatecznego w Kościele św. Trójcy, kanał Basin oraz wspaniałe Muzeum Transportu.

Bogata oferta kulturalna oferowana przez miasto jest efektem wielomilionowych inwestycji. System rewitalizacji miasta sprawia, że powstaje wiele obiektów handlowych, biznesowych, a także kulturalnych, rekreacyjnych i rozrywkowych. Jak określił swoje miasto David Moorcroft, Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego: „Coventry to wspaniała mieszanka możliwości dla biznesu i możliwości turystycznych, zamieszkuje je społeczność chętnie goszcząca ludzi z Wielkiej Brytanii i z innych krajów”.

Dzięki centralnemu położeniu miasta oraz rozbudowanym sieciom kolejowym i drogowym dojazd do Coventry jest bardzo łatwy. Do Coventry można dostać się także samolotem: na lotnisko Birmingham, skąd do centrum miasta kursują pociągi.

Jeśli nabraliście ochoty na odwiedzenie Coventry, macie tam rodzinę lub przyjaciół i wybieracie się do nich w odwiedziny, zapraszamy do sprawdzenia najnowszych promocji lotniczych. Serwis Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do Coventry w atrakcyjnych cenach! Skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych i zaplanuj podróż do Coventry.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!