Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Manchesteru

Znajdź nas w social mediach

3325979561_f2bd8470d1
Manchester, City Hall
Fot. Iris Chase

W dzisiejszym Manchesterze coraz mniej widać jego burzliwe dzieje. Obecnie jest to nowoczesna metropolia, która coraz szybciej zaciera na swoim ciele ślady kryzysu z drugiej połowy XX wieku. To on sprawił, że dziesiątki świetnie prosperujących fabryk i zakładów przemysłowych zamieniło się w krótkim czasie w ruiny. Dzisiaj te same budowle przekształcają się w nowoczesne centra życia kulturalnego, galerie, muzea, kluby, a nawet ekskluzywne apartamenty. Władze miasta kładą ogromny nacisk na to, by zmienić jego oblicze – stare przemysłowe budynki, a także dzielnice poddano zakrojonej na wielką skalę renowacji. Kwitnie nowoczesna architektura, czyści się fabryczne kanały, z których słynął przemysłowy Manchester, przebudowuje całe kwartały.

Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku aż po dziś dzień Manchester uchodzi za stolicę muzyki niezależnej. To właśnie wtedy, w tym przemysłowym i nastawionym na zysk mieście, powstały znane na całym świecie grupy m.in.: The Smiths, Joy Division, New Order, a później choćby Oasis. Być może dlatego też w Manchesterze znajduje się największa w Europie sala koncertowa - Manchester Evening News Arena, która może pomieścić około 21 tysięcy osób.

Swoją siedzibę ma tu także jedna z najsławniejszych drużyn piłkarskich na świecie, Manchester United. To jeden z najstarszych klubów świata, znany też pod przydomkiem "Czerwone Diabły". Gwiazdy klubu: Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Edwin van der Sar, Gary Neville oraz charyzmatyczny i niezwykle skuteczny menadżer Alex Fergusson, są znane prawie każdemu w i poza granicami UK. Stadion MU na Old Trafford jest największym w UK i może pomieścić 76 tysięcy widzów.

Gotowy do lotu? Z Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Manchesteru w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Manchesteru, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Manchesteru!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!