Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Birmingham

Znajdź nas w social mediach

birmingham
Starówka Birmingham
Fot. SXC

Birmingham to dziś druga pod względem ludności (po Londynie) aglomeracja w Anglii - obszar zamieszkuje ok. 5 mln osób. Historycznie to dawne centrum rewolucji przemysłowej (tu właśnie powstała pierwsza fabryka maszyn parowych), dziś - międzynarodowe centrum kultury i prekursor przemian społecznych w Anglii.

Betonową pustynię, jaką kiedyś było miasto, przemieniono w nowoczesny i mieniący się zielenią ośrodek miejski. Kanałami, którymi niegdyś transportowano surowce, pływają dziś łódki z turystami, a na nadbrzeżach kwitnie życie nocne. Birmingham ma 56 km szlaków wodnych – to więcej niż w Wenecji. Stara część miasta to przede wszystkim architektura wiktoriańska z drugiej połowy XIX w. - ciasna zabudowa złożona z ceglanych budynków krytych rdzawą dachówką.

Birmingham wciąż się rozwija. Co roku odwiedza je ponad 30 milionów turystów. Jego zaletą jest położenie w centrum kraju i doskonała infrastruktura transportowa, na którą składają się węzły kolejowy i drogowy, a także nowoczesne lotnisko. Tu zbiegają się trasy łączące północny Liverpool z Londynem, a Bristol ze wschodnim wybrzeżem.

Samo miasto, półtoramilionowa metropolia nie daje odczuć swojego ogromu. Zabytki, liczne muzea i teatry, słynna na całym świecie orkiestra symfoniczna, balet, ogród botaniczny, uniwersytety, szkoły wyższe (z około 45 000 studentów) oraz wszechobecna zieleń wypełniają obszar miasta. W Birmingham rośnie 6 mln drzew, które tworzą 3,2 tys. ha parków, w tym Sutton - największy na świecie (970 ha) rezerwat przyrody w obrębie miasta. Miasto przeznacza także obowiązkowo 1 proc. budżetu projektu architektonicznego na rozwój sztuki, przy całkowitej swobodzie twórczości. Trudno o bardziej przyjazne miejsce dla turystów – bez względu na ich wiek czy upodobania.

Birmingham jest nadal ważnym ośrodkiem przemysłowym w Anglii. Mają tu swoje zakłady m.in. Rover i Cadbury. Ale miasto wiedzie prym  przede wszystkim w rozwoju kultury i sztuki. To tutaj mieszkał i tworzył J.R.R. Tolkien, na zabytkach i krajobrazach miasta wzorował świat „Władcy Pierścieni”. Stąd także pochodzą: Led Zeppelin, Black Sabbath, Judas Priest, Electric Light Orchestra czy Napalm Death. City of Birmingham Symphony Orchestra jest jedną z najsłynniejszych orkiestr symfonicznych na świecie, a swoje koncerty daje w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych sal koncertowych w Europie, którą stroi się jak instrument za pomocą specjalnego systemu komór dźwiękowych.

Ze swoimi tysiącami sklepów Birmingham to także drugie po Londynie centrum handlowe kraju. Otwarty przed kilkoma laty, pokryty 15 tysiącami srebrnych dysków, niezwykły mall Bull Ring - dziś jeden z symboli miasta, stał się najczęściej odwiedzanym domem handlowym w Anglii. Odwiedza go 20 mln klientów rocznie.

Dzięki portalowi Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Birmingham w bardzo niskich cenach. Jeśli wybierasz się do Birmingham, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Birmingham!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!