Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do RzymuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Muzea Watykańskie w Rzymie

muzea_vat
rzeźba nad wejściem do Muzeów
Fot. Aaron Logan

Muzea Watykańskie utworzono ze zbiorów różnorodnych dzieł sztuki gromadzonych przez papieży. Początki kolekcji stanowią zbiory rzeźb zgromadzonych przez papieży Sykstusa IV i Juliusza II. W różnych działach zgromadzono najbogatszą kolekcję dzieł sztuki z całego świata. Kolekcja jest na tyle ogromna, że według przewodników, gdyby poświęcić zaledwie kilkusekundową uwagę każdemu eksponatowi – obejrzenie całej kolekcji zajęłoby ponad 8 lat. Watykańskie muzea to: Pinakoteka, Muzeum Pio-Clementino, Muzeum Etruskie, Muzeum Misyjno-Etnologiczne, Muzeum Chiaramonti. W licznych galeriach zgromadzone są zbiory arrasów, map i ksiąg. Do ciągu muzealnego zostały włączone Stanze, czyli pomieszczenia ozdobione freskami przez m.in. Rafaela oraz Kaplica Sykstyńska. W Sali Sobieskiego eksponowany jest obraz Jana Matejki przedstawiający Jana III Sobieskiego po zwycięstwie pod Wiedniem. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca Muzea Watykańskie udostępniają zwiedzającym swoje zbiory bezpłatnie.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia:
Muzeum Watykańskie czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 16:00)
Ceny wstępu:
Całodniowy bilet wstępu do muzeum to 15 euro za bilet cały, 8 euro za bilet ulgowy, 4 euro za bilet szkolny i studencki, darmowe zwiedzanie muzeum możliwe jest w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godzinach 9:00 - 14:00 (ostatnie wejście o 12:30).
Dojazd: Wejście do Muzeów Watykańskich znajduje się przy Viale Vaticano. Aby trafić tam z Placu Św. Piotra należy przejść pod prawym skrzydłem kolumnady, a następnie ulicami Porta Angelica i Leona IV dojść do Viale Vaticano.
Metro: linia A: przystanki Ottaviano-S.Pietro-Musei Vaticani; Cipro - obie stacjeznajdują się około 10 min pieszo od muzeum
Autobus: 49 (zatrzymuje się anaprzeciwko muzeum) 32, 81, 982 - Piazza del Risorgimento, 492, 990 - Via Leone IV / Via degli Scipioni
Tramwaj: 19 - Piazza del Risorgimento
Muzeum Watykańskie
Viale Vaticano
Watykan
00165 Rzym
0039 06 69884676
rst@Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.museivaticani.va/

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa