Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Koloseum w Rzymie

Znajdź nas w social mediach

Koloseum nocą
Fot. OneRandomMonkey

Rzymskie Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli, zachowanych do czasów obecnych. Została ona wzniesiona za panowania dynastii Flawijskiej w latach 70 – 80 naszej ery. W tym czasie była to największa budowla w Rzymie. Amfiteatr miał pierwotnie 50 m wysokości, 188 m długości i 156 m szerokości. Przez lata częściowo zniszczyły go trzęsienia ziemi i... rabunkowe pozyskiwanie materiału kamieniarskiego. Bezimienny architekt, który zaprojektował Koloseum, korzystał z greckich i rzymskich tradycji budowlanych, dodając kilka nowych rozwiązań. Amfiteatr był miejscem krwawych igrzysk i walk gladiatorów. Organizowano tu uroczystości o charakterze religijnym, święta państwowe oraz pokazy historyczne.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: codziennie od 8:30, zamykane jest na jedną godzinę przed zachodem słońca
Ceny wstępu: € 12,00, € 7,50 dla obywateli Unii Europejskiej pomiędzy 18 - 24 rokiem życia, wstęp wolny dla obywateli Unii Europejskiej poniżej 18 i powyżej 65 r.ż.
Położenie: w samym centrum Rzymu
Dojazd: metro: do stacji Colosseo
Piazza del Colosseo 06 39967700
https://www.colosseo-roma.it/

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 338 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 312 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!