Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Koloseum w Rzymie

Znajdź nas w social mediach

Koloseum nocą
Fot. OneRandomMonkey

Rzymskie Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli, zachowanych do czasów obecnych. Została ona wzniesiona za panowania dynastii Flawijskiej w latach 70 – 80 naszej ery. W tym czasie była to największa budowla w Rzymie. Amfiteatr miał pierwotnie 50 m wysokości, 188 m długości i 156 m szerokości. Przez lata częściowo zniszczyły go trzęsienia ziemi i... rabunkowe pozyskiwanie materiału kamieniarskiego. Bezimienny architekt, który zaprojektował Koloseum, korzystał z greckich i rzymskich tradycji budowlanych, dodając kilka nowych rozwiązań. Amfiteatr był miejscem krwawych igrzysk i walk gladiatorów. Organizowano tu uroczystości o charakterze religijnym, święta państwowe oraz pokazy historyczne.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: codziennie od 8:30, zamykane jest na jedną godzinę przed zachodem słońca
Ceny wstępu: € 12,00, € 7,50 dla obywateli Unii Europejskiej pomiędzy 18 - 24 rokiem życia, wstęp wolny dla obywateli Unii Europejskiej poniżej 18 i powyżej 65 r.ż.
Położenie: w samym centrum Rzymu
Dojazd: metro: do stacji Colosseo
Piazza del Colosseo 06 39967700
https://www.colosseo-roma.it/

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź