Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do RzymuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Kaplica Sykstyńska w Watykanie


Stworzenie Adama - fresk z Kaplicy Sykstyńskiej
Fot. Sebastian Bergmann

Kaplica Sykstyńska mieści się Pałacu Watykańskim, która została ufundowana w XV w przez papieża Sykstusa IV. Sama kaplica to prostokątne pomieszczenie o monumentalnych formach i znacznych wymiarach – kolebkowy sufit znajduje się na wysokości ponad 20 metrów i podobnie jak ściany pokryty jest niemal w całości freskami autorstwa jednego z najwybitniejszych artystów wszechczasów – Michała Anioła. Jednym z najważniejszych dzieł, jakie można podziwiać w Kaplicy Sykstyńskiej, jest znane na całym świecie malowidło „Stworzenie Adama”. Dzięki zastosowaniu popularnego w renesansie rozwiązania, polegającego na doświetleniu wnętrza poprzez system okien zwanych lunetami, wnętrze wydaje się jasne i lekkie. Nie bez znaczenia w tej kwestii pozostają również użyte we freskach żywe, intensywne kolory. Kaplica Sykstyńska ma następujące ponad 40 metrów długości i niemal 13,5 szerokości. Po prawej stronie kaplicy znajdują się organy oraz miejsce dla chóru. Przeznaczeniem tej budowli od początku jej istnienia miało być goszczenie najważniejszych dla kościoła uroczystości. Tradycyjnie właśnie w tym miejscu odbywa się konklawe, wybierające nową głowę kościoła katolickiego w przypadku śmierci papieża. W latach 1981-1994 miała tutaj miejsce jedna z najbardziej spektakularnych renowacji w historii – prace konserwatorskie, finansowane przez telewizję japońską, spowodowały odsłonięcie oryginalnie użytych przez Michała Anioła kolorów spod wielowiekowej warstwy zabrudzeń. Dla przyzwyczajonych do ciemnego wnętrza zwiedzających był to prawdziwy szok. Obecnie w kaplicy nie wolno filmować ani robić zdjęć.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: Muzeum Watykańskie czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 16:00)
Ceny wstępu: Całodniowy bilet wstępu do muzeum to 15 euro za bilet cały, 8 euro za bilet ulgowy, 4 euro za bilet szkolny i studencki, darmowe zwiedzanie muzeum możliwe jest w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godzinach 9:00 - 14:00 (ostatnie wejście o 12:30).
Położenie: Pałac Watykański, cześć Muzeum Watykańskiego, Watykan, Rzym, Włochy
Muzeum Watykańskie
Viale Vaticano
Watykan
00165 Rzym
0039 06 69884676
0039 06 69883145


Kaplica Sykstyńska

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa