Treść strony

lotniska-w-iraku

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotniska w Iraku

Znajdź nas w social mediach

Wyjazd na Bliski Wschód to coraz częstszy sposób na wakacje. Chociaż Irak nie kojarzy nam się z bezpiecznymi podróżami, z pewnością warto zobaczyć stolicę kraju Bagdad, która jest niezwykła, choć skutki niedawnych konfliktów wciąż są widoczne.

Przed wojną w Iraku istniało około 113 lotnisk, z czego aż 20 z nich posiadało betonowe pasy startowe o długości większej niż 3000 metrów. Cywilny ruch powietrzny został wznowiony w 2007 roku. Od tego czasu coraz więcej linii lotniczych oferuje regularne połączenia na lotniska w Iraku.

Największym lotniskiem w Iraku jest lotnisko w Bagdadzie, położone około 16 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko można dolecieć z Bejrutu, Manamy w Królestwie Bahrajn, Damaszku, Ammanu, Dubaju czy Teheranu. Bezpośrednie połączenia z Bagdadem oferuje obecnie także lotnisko Sztokholm Arlanda, Malmo, Frankfurt i sezonowo Dusseldorf. Więcej informacji o lotnisku w Bagdadzie poniżej:

 • Lotnisko Bagdad (SDA)

Drugim, co do wielkości międzynarodowym lotniskiem w Iraku jest lotnisko Basra (BSR), położone Basrze, w południowo-wschodnim Iraku. Cały czas trwa jego rekonstrukcja, ale lotnisko oferuje regularne połączenia krajowe i międzynarodowe, w tym do Ammanu, Dubaju, Bejrutu, Sztokholmu, Stambułu czy Omanu. Najwięcej połączeń obsługuje oczywiście Iraki Airways, ale latają tu też między innymi Turkish Airlines oraz MCA Airlines.

Ważną rolę odgrywa także międzynarodowe lotnisko Arbela (EBL) - Erbil International Airport, położone 6 km na północny zachód od Arbeli (Erbil) w Kurdystanie, w Iraku. Lotnisko posiada obecnie tylko jeden terminal, ale drugi terminal jest już na ukończeniu. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia (regularne i czarterowe) miedzy innymi do Stambułu, Wiednia, Sztokholmu, Dubaju, Goteborga, Malmö, Oslo oraz połączenia regionalne. Latają tu między innymi Iraki Airways, Austrian, Atlasjet, Gulf Air, MCA Airlines i Royal Jordanian.

Warto wspomnieć tez o lotnisku Sulajmanijja (Sulaimaniyah International Airport – ISU), które oferuje bezpośrednie połączenia do Monako, Stambułu czy Sztokholmu. Posiada on także własną stronę internetową: www.sul-airport.com.

Warto pamiętać, że pomimo wszystko w Iraku jest nadal bardzo niebezpieczie, także, a może w szczególności na międzynarodowych lotniskach. Warto zagwarantować sobie wcześniej lokalny transport i pewne miejsce noclegowe.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź