Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bahrajnu

Znajdź nas w social mediach

Bahrajn
Bahrajn - widok z kosmosu
Fot. Wikipedia

Bahrajn to maleńkie wyspiarskie  państewko położone na archipelagu kilku sąsiadujących ze sobą skrawków lądu na wodach Morza Arabskiego, a konkretnie w Zatoce Perskiej. Powierzchnia tego kraju wynosi jedynie 620 kilometrów kwadratowych. Tylko niespełna 20 innych państw na świecie jest mniejszych. Nie przeszkadza to jednak Bahrajnowi bogacić się i zdobywać w świecie coraz wyższej i bardziej znaczącej pozycji. Przede wszystkim jest to zasługa wydobywanej tutaj spod morskiego dna ropy naftowej i gazu ziemnego. Dzięki temu wartość PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi aż 34,605 dolarów, co plasuje Bahrajn na 32 miejscu wśród najbogatszych państw świata. Jest to więc państwo rekordów. Jeśli dodać do powyższych wiadomości, że stolicę zamieszkuje około ¼ ludności, a obszar metropolitalny tego miasta stanowi dom dla niemal połowy obywateli tego państwa, obraz Bahrajnu staje cię wreszcie w pewien sposób kompletny.

Nazwa kraju pochodzi od arabskiego słowa „bahrani”, które oznacza „dwa morza” i ma ona prawdopodobnie związek z położeniem archipelagu i rozciągającymi się po obu jego stronach dużymi akwenami stanowiącymi elementy składowe Zatoki Perskiej.

Również historia tych niewielkich wysp jest wyjątkowo interesująca, tym bardziej, że sięga daleko w przeszłość – antyczne zapiski żeglarzy wspominają o tym archipelagu jako porcie przesiadkowym. Poza tym w antyku wyspy te znane były również z wydobywania pereł. W swej długiej historii archipelag przynależał do: Arabów, Portugalczyków, Persów, a także do Wielkiej Brytanii. Całkowitą niepodległość Bahrajn uzyskał dopiero 15 sierpnia 1971, kiedy wystąpił z  federacji brytyjskiej.

Państwo zamieszkiwane jest w przeważającej części przez Arabów (stanowią oni około 70% wszystkich mieszkańców Bahrajnu), na następnej pozycji plasują się zagraniczni pracownicy najemni, głównie anglojęzyczni, w większość należący do wysoko wykwalifikowanej kadry związanej z ropą naftową. Większość mieszkańców wysp wyznaje islam, jednak nie jest to szczególnie rygorystyczny pod tym względem kraj. Pozostałe dominujące tu religie to chrześcijaństwo oraz hinduizm. W związku z tym należy przestrzegać zakazu noszenia skromnego ubioru w miejscach publicznych (dotyczy to szczególnie kobiet), a w czasie ramadanu dostosować się do obowiązujących reguł: do meczetów i domów modlitwy wchodzić można jedynie z przewodnikiem. Tutaj również koniecznie przestrzegać należy wszelkich związanych z tym nakazów. Dni wolne od pracy w Bahrajnie to piątek i sobota.

Obecnie jedną z najważniejszych, poza petrochemią, gałęzi gospodarki, która rozwija się w Bahrajnie jest turystyka. Nie ma się jednak co dziwić - ilość godzin słonecznych przypadających na każdy dzień roku to średnio około 9 – 9,5, a w najbardziej słonecznych i pogodnych miesiącach wskaźnik ten wzrasta aż do 11 godzin. Przeciętna wysokość temperatury kształtuje się również zachęcająco – w najgorętszym miesiącu, lipcu, średnia temperatura w ciągu dnia to około 40 stopni. W środkowej cześci roku średnia wartość temperatury wynosi co najmniej 30 stopni, a zimowe temperatury to przeciętnie około 20 stopni na plusie. Środek roku zupełnie pozbawiony jest opadów atmosferycznych, a w pozostałych miesiącach spada w sumie nie więcej niż 70 milimetrów wody na centymetr kwadratowy.

Obywateli polskich obowiązują wizy zarówno jeśli chodzi o wjazd, jak i dłuższy pobyt w tym kraju. Do otrzymania wizy potrzebny jest tamtejszy tzw. sponsor, czyli osoba lub instytucja zapraszającą cudzoziemca. Najbliższa ambasada Bahrajnu znajduje się w Berlinie, a Polacy w Bahrajnie podlegają opiece Polskiego Konsulatu w Kuwejcie.

Serwis Tanie-loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia tego fantastycznego zakątka świata, który kusi oryginalną kulturą i niezwykłą gościnnością. Rezerwuj tanie loty do Bahrajnu w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Bahrajnu? Nie mogłeś lepiej trafić, skorzystaj z naszej wyszukiwarki biletów i zarazerwuj bilety najtaniej!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź