Treść strony

zwiedzanie-iraku

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Iraku

Znajdź nas w social mediach

Bagdad

Oczywiście stolica Iraku to punkt obowiązkowy w planach każdego turysty, choćby dlatego, że jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie nocleg jest pewny i w miarę bezpieczny. Bagdad założono w 762 roku. Lata historii sprawiły, że jest tu wiele miejsc wartych zwiedzenia. To tu znajduje się słynny Pałac Abbasydów. Zbudowany prawdopodobnie na początku XIII wieku z polecenia kalifa Al-Naser Ledinillaha jest jednym z najpiękniejszych budynków w mieście. Także w Bagdadzie powstała jedna z pierwszych wyższych uczelni w kulturze muzułmańskiej - Al-Mustansirijja (ok. XIII wieku). Najważniejszy meczet zachowany w Bagdadzie, al Kazimija, rzuca się w oczy dzięki dwom kopułom i czterem minaretom. Będąc w mieście koniecznie trzeba też poświęcić trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami, najlepiej zakończony wizytą na jednym z głośnych bazarów. 

Babilon

Babilon to miejsce, które niezmiennie fascynuje zarówno archeologów, jak i zwykłych śmiertelników. Prace archeologiczne w tym starożytnym mieście prowadzi się już od końca XIX wieku. Rozkwit Babilonu, który powstał ok. 3 tysięcy lat przed naszą erą przypadł na VI wiek p.n.e., podczas panowania słynnego Nabuchodonozora II. To właśnie tu znajdowały się wiszące ogrody Semiramidy, jeden z siedmiu cudów świata. Najpiękniejszym zabytkiem jest monumentalna, niebieska Brama Isztar, która jednak jest tylko repliką – oryginał znajduje się w Muzeum Pergamońskim w Berlinie. Ciekawie prezentują się nawet najzwyklejsze domy mieszkalne.
Wasit

Masjid-al-Azam

To jeden z najstarszych zabytków architektury sakralnej położony na terenie kraju, należy też do grona najstarszych zabytków islamu. Masjid-al-Azam to meczet zlokalizowany w mieście Kufa. Aktualnie meczet zajmuje powierzchnię około 11 tysięcy metrów kwadratowych i jest całkiem dobrze zachowany. Wrażenie robi zwłaszcza efektowna złota kopuła. Wejść do środka możemy jedną z pięciu bram, a dodatkowo świątynię upiększają cztery minarety.

Samarra

Miasto jest położone na brzegu Tygrysu, ok. 125 km od Bagdadu. W 2007 roku UNESCO wpisało Samarrę na listę światowego dziedzictwa kultury. Nazwa pochodzi z języka arabskiego i oznacza „radość dla każdego, kto widzi”. Pompatyczna nazwa wcale nie jest przesadzona. Samarra słynie z dwóch zabytków. Jednym z nich jest Meczet al Askarija. Piękna, zabytkowa świątynia o złotych minaretach w 2006 i 2007 roku padła ofiarą zamachów bombowych. Do 2009 roku zdołano jednak odnowić meczet i teraz znowu ozdabia ulice miasta. Ważną atrakcją jest również Wielki Meczet o charakterystycznym, spiralnym kształcie.

Karbala

Miejsce pielgrzymek muzułmanów z całego świata. To tutaj według legend w 680 roku zginęli wnukowie Mahometa. Wierni odwiedzają w Karbali głównie mauzolea. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź