Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MalmoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 94Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 94Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 94Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 94Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Malmö

Znajdź nas w social mediach

malmoe_view
Malmö - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Malmö, położone nad brzegiem cieśniny Öresund to trzecie co do wielkości miasto w Szwecji. Miasto było kiedyś osadą rybacką. Z upływem lat przekształciło się w ważne centrum handlu i żeglugi, a w czasach rewolucji przemysłowej zasłynęło ze swoich stoczni. Dziś nieiwiele pozostało z jego industraialnego charakteru, ale wciąż jest to ważne centrum handlowe. Malmö stawia dziś na usługi oraz instytucje badawcze i szkolnictwo wyższe.

Historia

Pierwsza wzmianka o Malmö w księgach kościelnych pojawiła się w roku 1270. Ówczesna osada nosiła nazwę Malmhauger, Malmöi, Malmöghe ("malm" oznacza "żwir" albo "piach") i należała do Danii. Obfitujące w ryby łowiska przyciągały ludność do miasta. Przez kolejne stulecia Malmö było ważnym ośrodkiem eksportu solonych śledzi (około 30 000 beczek rocznie), szczególnie w okresie, gdy znajdowało się pod panowaniem Danii i niemieckiej Hanzy. W 1436 roku Malmö otrzymało prawa miejskie z rąk króla Eryka Pomorskiego. Herbem miasta stał się gryf z czerwoną szyją, w złotej koronie. Mimo zmian, herb ten przetrwał praktycznie niezmieniony do naszych czasów.

Przez wiele stuleci miasto należało do Danii. Dopiero na początku XVII w. król szwedzki Karol X podbił tę ziemię, prowadząc swe wojska po zamarzniętym morzu pod Kopenhagę. W rezultacie w 1658 r. miasto wraz z okolicznymi ziemiami przeszło we władanie Królestwa Szwecji. W XIX wieku dookoła niego zaczęły się rozbudowywać dzielnice przemysłowe. Pewne zmiany nie ominęły także centrum miasta, choć należy przyznać, że projekty nowych budowli zostały dostosowane do wygladu zabytkowych kamienic. Dziś Malmö ma 286 tysięcy mieszkańców i pełni funkcje handlowe i komunikacyjne (między innymi jako port promowy). Ślady przeszłości Malmö jako miasta przemysłu stoczniowego widoczne są w jego architekturze, ale już mniej w  charakterze. Malmö jest miastem nowoczesnym i międzynarodowym - osiedlili się tu bowiem imigranci ze wszystkich stron świata.

Atrakcje

Malmö ma wszystko, co niezbędne mieszkańcom i turystom: parki i piaszczyste plaże (jedna z nich nazywana jest „Skandynawską Copacabaną”), dzielnice handlowe, zabytki i nowoczesną architekturę, mnóstwo restauracji i barów, prężne życie kulturalne. Bliskość kontynentu oraz most wiodący do Kopenhagi czynią miasto jeszcze atrakcyjnym. Buduje się tu nowe osiedla mieszkaniowe, rozwija swoją działalność szkoła wyższa, powstają nowe ośrodki badawcze i centra handlowe. Symbolem nowoczesności i aspiracji miasta stał się wieżowiec mieszkalny Turning Torso.

Malmö to świetna baza wypadów po całej Skanii i po duńskiej Zelandii. Samo miasto umożliwia korzystanie z uciech dużego ośrodka miejskiego - sklepy, restauracje i puby, życie nocne, imprezy i wystawy. Są w nim również świetne plaże i piękne parki. Już po 20 minutach można jednak znaleźć się bez kłopotu albo w innym mieście (do Lundu jedzie się kwadrans, do stolicy Danii, Kopenhagi - około pół godziny) albo na łonie natury - w lesie czy na dzikiej plaży.

Odpoczynek na łonie natury (ścianki wspinaczkowe, spływy kajakowe, wędrówki pieszą lub rowerowe) albo pozostanie w mieście: zwiedzanie zabytków czy nowoczesnych dzielnic i rekreacja nad wodą... Wybór może być trudny! Zapraszamy! Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Malmö. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Malmö? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!