Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Strasburga

Katedra Notre-Dame

Katedra wzniesiona została w latach 1176-1439 na zgliszczach wcześniejszej budowli z XI wieku w miejscu, które stanowi ośrodek kultu religijnego od około III wieku. Wtedy to Strasburg stał się najważniejszym ośrodkiem chrześcijaństwa w ówczesnej Galii. Charakterystyczna asymetryczna fasada z potężną i bardzo wysoką wieżą stanowi znak rozpoznawczy nie tylko miasta, ale całego regionu. Ze względu na wysokość prawie 150 metrów wieża jest widoczna ze znacznej odległości zarówno we Francji, jak i w Niemczech. W kościele zachowały się oryginalne średniowieczne rzeźby i witraże przedstawiające królów, świętych, liczne alegorie oraz elementy biblii pauperum o ogromnej wartości. Dla zwiedzających udostępniono platformę widokową na wieży oraz muzeum katedralne, gdzie podziwiać można zabytkowe elementy rzeźbiarskie, średniowieczne malarstwo i złotnictwo oraz najstarszy we Francji witraż z około 1070 roku.

Zegar Astronomiczny

Arcydzieło renesansowej myśli konstrukcyjnej i bezbłędnego rzemieślniczego wykonania - zegar o 18-metrowej tarczy stanowi jedną z wizytówek miasta. Szesnastowieczni matematycy, rzeźbiarze i malarze oraz zegarmistrzowie stworzyli coś prawdziwie wspaniałego. Zegar wskazuje dokładną godzinę, datę, fazę księżyca, znaki zodiaku, a codziennie o 12:30 ruchome, antropomorficzne figurki odgrywają bieg ludzkiego życia od narodzin, przez dorosłość i starość, aż po spotkanie ze Śmiercią.

Szlakiem lokalnych alkoholi

W samym mieście warto zwiedzić dwa tutejsze browary: Kronenbourg i Heineken, oba o reputacji uświęconej długa tradycją. Można w nich zapoznać się z technologią wyrobu piwa, przyjrzeć się historii tego trunku oraz spróbować wyrobów obu firm. Wycieczki odbywają się z przewodnikiem, a szczegóły najlepiej sprawdzić w miejscowym burze informacji turystycznej. Poza tym w odległości około 70 kilometrów od miasta znajduje się malownicze miasteczko Riquewihr położone wśród niekończących się pól winnej latorośli, któremu udało się zachować właściwie w niezmienionej formie architekturę obronną z XVI wieku  wraz z  murami, wąskimi uliczkami, kamiennymi rezydencjami i tradycyjnymi winiarniami. Jest to miejsce skąd pochodzą szczególnie cenione odmiany Rieslingu: Sporen i Schonenbourg. Właściciele winiarni chętnie zapraszają turystów na degustacje i zwiedzanie swoich manufaktur, z czego grzechem byłoby nie skorzystać.

Grand Île

Najważniejsza pod względem turystycznym część miasta, na ograniczonej przestrzeni wyspy można podziwiać liczne przykłady zabytkowej architektury kamiennej oraz równie popularne domy z muru pruskiego. Mieszczą się tutaj liczne kościoły (katedra, kościół św. Tomasza, oraz dwa kościoły pod wezwaniem św. Piotra) poza tym na wyspie znajdują się pozostałości obwarowań miejskich takie jak na przykład baszty na Krytych Mostach. Najważniejsze są tutaj jednak liczne kamieniczki, z których najbardziej znane to wyjątkowej urody Kammerzell, czy najstarsza we Francji apteka Pharmacie du Cerf.

Instytucje Europejskie

W Strasburgu mieści się kilka ważnych dla Europy urzędów – Parlament Europejski, Rada Europy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka, których siedziby warto odwiedzić będąc tutaj z wizytą. Budynek Parlamentu może się poszczycić największa w Europie amfiteatralną salą obrad, gdzie zbierają się regularnie przedstawiciele Unii Europejskiej oraz krajów a nią sprzymierzonych. Budynek ten można zwiedzać indywidualnie oraz w grupach, jest to bezpłatne. Podobnie rzecz się ma z pozostałymi gmachami, w większości z nich czas przebywania wewnątrz ograniczony jest do około 1 godziny. Terminarze posiedzeń znajdują się na stronach internetowych poszczególnych organizacji, warto się z nimi zapoznać, bo zmieniają one warunki zwiedzania. Przy Pałacu Rady Europy znajduje się duży park oraz ogród zoologiczny

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa