Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Brna

Znajdź nas w social mediach

brno
Starówka Brna
Fot. SXC

Brno, drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, może poszczycić się dużą ilością zabytków i ciekawostkami, takimi jak choćby klasztor Kapucynów z mumiami mnichów czy modernistyczną willą Tugendhat. To nowoczesne miasto, które nawet w okresie intensywnego rozwoju przemysłu w XIX w. było nazywane Morawskim Manchesterem, od zawsze czerpało wiele z europejskiego dziedzictwa kulturowego. Samo zresztą, dzięki położeniu na przecięciu szlaków łączących północne i południowe cywilizacje europejskie, wiele wniosło do europejskiej historii.

Prawdopodobnie zalążkiem miasta była celtycka twierdza Eburodunon, opisana przez Ptolemeusza lub późniejsza warownia słowiańska z V w. Jako warownia Brno funkcjonowało niemal od zawsze. Oblegali je husyci, Szwedzi i Prusacy – wszyscy bezskutecznie. Tylko raz  miasto zostało zdobyte – przez Napoleona w 1805 r. Niedaleko zresztą od samego Brna rozegrała się jedna z największych bitew kampanii napoleońskiej – pod Sławkowem, czyli z niemiecka "Austerlitz".

Położone w centrum przepięknych Moraw, otoczone mnóstwem rezerwatów przyrody i parków Brno rozwija się dynamicznie i staje coraz bardziej otwarte na ruch turystyczny. Miasto jest dziś bardzo ważnym ośrodkiem kulturalno-naukowym, a także, mimo iż nie jest stolicą Czech, skupia centralnie najważniejsze instytucje wymiaru sprawiedliwości.

Dziś Brno przyciąga turystów na wiele sposobów: intensywnie rozwijającym się życiem kulturalnym, pieczołowicie odrestaurowanymi zabytkami i coraz lepiej rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Tanie-Loty.com.pl oferują tanie bilety do Brna. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Brna.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY6 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!