Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Brna

Znajdź nas w social mediach

brno
Starówka Brna
Fot. SXC

Brno, drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, może poszczycić się dużą ilością zabytków i ciekawostkami, takimi jak choćby klasztor Kapucynów z mumiami mnichów czy modernistyczną willą Tugendhat. To nowoczesne miasto, które nawet w okresie intensywnego rozwoju przemysłu w XIX w. było nazywane Morawskim Manchesterem, od zawsze czerpało wiele z europejskiego dziedzictwa kulturowego. Samo zresztą, dzięki położeniu na przecięciu szlaków łączących północne i południowe cywilizacje europejskie, wiele wniosło do europejskiej historii.

Prawdopodobnie zalążkiem miasta była celtycka twierdza Eburodunon, opisana przez Ptolemeusza lub późniejsza warownia słowiańska z V w. Jako warownia Brno funkcjonowało niemal od zawsze. Oblegali je husyci, Szwedzi i Prusacy – wszyscy bezskutecznie. Tylko raz  miasto zostało zdobyte – przez Napoleona w 1805 r. Niedaleko zresztą od samego Brna rozegrała się jedna z największych bitew kampanii napoleońskiej – pod Sławkowem, czyli z niemiecka "Austerlitz".

Położone w centrum przepięknych Moraw, otoczone mnóstwem rezerwatów przyrody i parków Brno rozwija się dynamicznie i staje coraz bardziej otwarte na ruch turystyczny. Miasto jest dziś bardzo ważnym ośrodkiem kulturalno-naukowym, a także, mimo iż nie jest stolicą Czech, skupia centralnie najważniejsze instytucje wymiaru sprawiedliwości.

Dziś Brno przyciąga turystów na wiele sposobów: intensywnie rozwijającym się życiem kulturalnym, pieczołowicie odrestaurowanymi zabytkami i coraz lepiej rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Tanie-Loty.com.pl oferują tanie bilety do Brna. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Brna.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź